OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

19.08.2013

Jeden punkt rezerw

W inauguracyjnym meczu poznańskiej klasy A drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska zremisował na wyjeździe z Zawiszą Dolsk 3:3 mimo że do przerwy prowadził 3:1.  

Bramki dla średzian zdobyli Arkadiusz Pawlak, Maciej Polody i jeden z zawodników rywali.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków Polonii, którzy już w 3 minucie spotkania obejmują prowadzenie. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Grzegorza Filipiaka Arkadiusz Pawlak uderzeniem głową trafia do siatki bramki Zawiszy Dolsk. Poloniści prowadzili grę i byli zespołem zdecydowaniem lepszym. Co chwilę budowali i zagrażali bramce gospodarzy. W 10 minucie uderzenie z dystansu Przemysława Warota instynktownie broni bramkarz z Dolska. W 15 minucie kolejna szybka akcja naszego zespołu kończy się faulem na 30 metrze przed bramką. Na uderzenie decyduje się Szymon Grzelak, a piłkę zmierzającą do bramki tak niefortunnie wybija jeden z zawodników gospodarzy, że ta wpada do bramki. Mecz znakomicie ułożył się dla rezerw, którzy już po 15 minutach prowadzą 2:0. Mimo takiego wyniku nasi piłkarze nadal prezentują dobra grę i mają szanse na podwyższenie wyniku. Najpierw Maciej Polody wbiega z piłką w pole karne i zagrywa do Krystiana Olczyka, który jest zablokowany. Chwilę później z drugiej strony boiska uderzenie Adriana Olczyka przechodzi obok słupka. W 31 minucie znakomitej szansy nie wykorzystuje Mateusz Stanisławski, który zbyt długo zwlekał z uderzeniem w polu karnym. Gospodarze zaatakowali na około 10 minut przed przerwą. Jednak najpierw znakomicie interweniuje w polu karnym nasz obrońca Przemysław Warot, a chwilę później uderzenie głową rywali przechodzi nad poprzeczką. Polonia ciągle też dąży do podwyższenia wyniku, jednak wielokrotnie nasi gracze zostają złapani na spalonym. W końcu w 44 minucie po rzucie wolnym Zawisza Dolsk zdobywa bramkę. Jednak riposta Polonii była natychmiastowa. Długie podanie od Jakuba Kurasińskiego otrzymuje Maciej Polody, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobywa trzecią bramkę dla Polonii. Do przerwy więc Polonia II prowadzi zdecydowanie i zasłużenie 3:1.

Po przerwie groźniej zaatakowali rywale, którzy już w 48 minucie zdobywają bramkę kontaktową. Bramka ta jednak została zdobyta z ewidentnego spalonego. Po rzucie rożnym nasi piłkarze wybili piłkę i szybko skrócili pole gry. Obrońca gospodarzy zagrał ponownie w pole karne gdzie stał jego kolega, który przejął to zagranie i pokonał naszego bramkarza Krzysztofa Kota. Jednak w momencie podania zawodnik gospodarzy był na spalonym. Tak stracona bramka trochę załamała naszych graczy, którzy zaczęli grać zbyt nerwowo i chaotycznie. W 55 minucie strata piłki w środku pola doprowadza do podania jej przed nasze pole karne, a tam mimo asysty naszych środkowych obrońców, którzy tylko statystowali, zawodnik z Dolska wbiegł w pole karne i doprowadził do remisu. Od tego momentu inicjatywa ponownie należała do Polonii, którzy za wszelka cenę pragnęli zdobyć zwycięską bramkę. Jednak gospodarze dzielnie się bronili i tylko próbowali wyprowadzić szybkie kontry. W 65 minucie szybka akcja Macieja Polodego kończy się w polu karnym. Chwile później indywidualna akcja Przemysława Warota, który mija obrońców jak tyczki kończy się uderzeniem, które broni bramkarz gospodarzy. W 72 minucie Arkadiusz Pawlak z rzutu wolnego uderza w mur. W 79 minucie po dograniu piłki w pole karne Karol Kaźmierczak uderza wślizgiem piłkę, która minimalnie mija słupek. W 83 minucie szybka kontra gospodarzy kończy się dobra interwencją naszego bramkarza Krzysztofa Kota. W odpowiedzi ponownie atakuje Przemysław Warot, który wycofuje piłkę na 8 metr, jednak nasi gracze zostali zablokowani. W doliczonym czasie gry kilkakrotnie piłka zostaje wstrzelona w pole karne. Po jednej takiej sytuacji do piłki wyskakuje Przemysław Warot, który głową uderza na bramkę lecz w ostatniej chwili piłkę wybijają gospodarze. Spotkanie kończy się wynikiem 3:3.

Zespół rezerw na tle przeciwnika prezentował się o wiele lepiej i tylko szkoda iż Poloniści nie wykorzystali kilku znakomitych szans na zdobycie bramki. Wszyscy zawodnicy, mimo iż dzień wcześniej wrócili z obozu z Ustki wykazywali wiele chęci do gry i włożyli w to spotkanie wiele sił.

Polonia II zagrała w składzie:

Krzysztof Kot – Przemysław Warot, Tomasz Kostecki (60` - Tomasz Każmierski), Szymon Grzelak, Arkadiusz Pawlak – Grzegorz Filipiak, Jakub Kurasiński, Mateusz Stanisławski (55`- Marcin Malusiak) – Adrian Olczyk (65` - Karol Każmierczak), Maciej Polody, Krystian Olczyk (65` - Karol Witucki).

 

Następny mecz Polonia II rozegra w niedzielę 25 sierpnia na własnym boisku o godz. 11.00 z Orkanem Jarosławiec. 

Najnowsze aktualności

  • 02.04.2013

    Poloniści wracają do treningów

    Po dwudniowej przerwie spowodowanej Świętami Wielkanocnymi piłkarze Polonii Środa Wielkopolska powrócą dziś do treningów.

  • 02.04.2013

    Tańsze bilety na Polonię

    Klub Sportowy Polonia Środa Wielkopolska, informuje iż od rundy wiosennej sezonu 2012/2013 mecze III ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej nie będą się już odbywały na zasadach imprezy masowej. Dzięki takiej zmianie klub może obniżyć ceny biletów do 5 zł. Dodatkowo nie będzie także obowiązku podawania numery PESEL podczas zakupu biletów. W rundzie wiosennej sezonu 2012/2013 na mecze Polonii wstęp wolny maja kobiety, emeryci i renciści oraz młodzież szkolna.

  • 02.04.2013

    Sparingi i transfery w 3 lidze (11)

    Poniżej przedstawiamy już jedenastą część raportu z przygotowań rywali naszej Polonii. Rozegrany został już pierwszy mecz III ligi pomiędzy Wdą Świecie, a Notecianką Pakość w którym świecianie udowodnili że ich dobre wyniki w spotkaniach sparingowych nie były dziełem przypadku i będą jednym z głównych kandydatów do awansu. Pozostałe drużyny rozgrywały kolejne mecze towarzyskie lub odpoczywały przez Święta Wielkanocne.

  • 01.04.2013

    Dziewczyny zagrają z trampkarzami Polonii

    We wtorek na boisku hokejowym w Środzie dojdzie do spotkania zespołu dziewczyn Polonii z drużyną trampkarzy naszego klubu.

  • 01.03.2013

    Licytacja koszulki Reprezentacji Polski

    Klub Sportowy Polonia zaprasza wszystkich sympatyków chcących pomóc w powstaniu w Środzie Wlkp. Hospicjum im. Piotra Króla do włączenia się do aukcji charytatywnej na której do wylicytowania jest koszulka meczowa drużyny piłkarskiej Reprezentacji Polski przekazana na aukcję przez Polski Związek Piłki Nożnej. Na koszulce znajdują się autografy zawodników - między innymi: Kamil Glik, Wojciech Szczęsny, Sebastian Boenisch, Ludovic Obraniak. Całkowity dochód z aukcji koszulki zostanie przeznaczony na budowę Centrum Hospicyjnego w Środzie Wielkopolskiej.

  • 31.03.2013

    Terminarze dostępne na stronie

    Zapraszamy wszystkich kibiców do zapoznania się z terminarzami rozgrywek w których występują zespoły naszej Polonii.

  • 30.03.2013

    Galeria: Ostrovia Ostrów - Polonia Środa

    Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszego meczu towarzyskiego Polonii Środa Wielkopolska z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski. Spotkanie odbyło się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jarocinie i zakończyło się remisem 1:1.

  • 30.03.2013

    Polonia TV: Ostrovia Ostrów - Polonia Środa

    Dostępny jest już skrót dzisiejszego meczu kontrolnego Polonii Środa Wielkopolska z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.