OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

31.10.2022

Jeden punkt rezerw

W sobotę 29 października drugi zespół Polonii Środa podejmował na własnym boisku Orkan Chorzemin.

Przez pierwszy kwadrans nasi rywale dali nam rozgrywać piłkę na swojej połowie i czekali na kontrataki. Kilka z nich pachniało bramką, jednak dopiero, kiedy przeciwnicy trafili do siatki w 15 minucie, wyciągnęliśmy wnioski i od tej pory potrafiliśmy zneutralizować ich najmocniejszą broń. Niestety, musieliśmy odrabiać straty, ale zadziałało to na nas pozytywnie i nasza współpraca zarówno w obronie jak i w ataku zaczęła funkcjonować coraz lepiej. Kilka razy zabrakło dobrego ostatniego podania, jednak w 40 minucie Marcin Kaczmarek doskonale znalazł się w polu karnym Orkanu i strzałem w krótki róg pokonał bramkarza przyjezdnych. Remisem 1:1 zakończyła się pierwsza część spotkania.

Przez całą drugą połowę graliśmy dobrze i wyglądało na to, że prędzej czy później zdobędziemy upragnionego gola. Długo czekaliśmy na ten moment i dopiero w 82 minucie Krystian Pawlak wcisnął piłkę do bramki gości. Kiedy wydawało się, że nic nie może nam już zagrozić i zdobędziemy w tym meczu trzy punkty, Marcel Stelmaszyk sfaulował w okolicach środka boiska jednego z graczy Orkanu. Przeciwnicy wrzucili futbolówkę w nasze pole karne, a gdy Nikita Rozin próbował ją wybić, zahaczył nogą rywala. Sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr, a goście wykorzystali tę okazję i wyrównali na chwilę przed końcowym gwizdkiem. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2 i podziałem punktów.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Rybarczyk – Szymczak, Maślanka, K. Kaźmierczak, Matoszko, H. Kaźmierczak, Mamedov, Kaczmarek, Cyka, Stolecki, Pawlak.

Na zmiany weszli: Rubach, Stelmaszyk, Budnik, F. Michalak, Rozin

Najnowsze aktualności

  • 09.04.2025

    Stracone punkty w końcówce (2010)

    W spotkaniu 2. ligi wojewódzkiej trampkarzy C1 zespół Polonii 2010 II po pełnym dramaturgii pojedynku zremisował 3:3 (1:0) z Kanią Gostyń. Średzianie prowadzili do 76. minuty 3:1 po golach Dawida Ebelewicza i dwóch Artsioma Kisliakoua, ale goście najpierw zdobyli gola kontaktowego, a w trzeciej minucie doliczonego czasu gry wyrwali jeden punkt.

  • 08.04.2025

    Przełamać kartuską niemoc

    Nie zwalniają tempa rozgrywki trzeciej ligi. Po zwycięstwie w Bydgoszczy podopieczni Macieja Rozmarynowskiego nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek bo już w piątek 11 kwietnia czeka ich kolejne spotkanie ligowe. Tym razem do Środy Wlkp. przyjedzie Cartusia Kartuzy. Na dotychczas rozegranych pięć pojedynków pomiędzy oboma ekipami Polonii Środa udało się wygrać tylko raz. Pora zatem przełamać tą niemoc…

  • 08.04.2025

    TRZY spotkania Polonii na żywo

    W tym tygodniu pokażemy Wam aż TRZY spotkania zespołów Polonii Środa na żywo na naszym kanale na You Tubie. Nasz maraton transmisji zaczniemy w piątek spotkaniem trzeciej ligi pomiędzy Polonią Środa, a Cartusią Kartuzy. W sobotę 12 kwietnia będziecie mogli zobaczyć mecz Orlen I ligi kobiet Polonia Środa – Staszkówka Jelna. Nasz maraton transmisyjny zakończymy w niedzielę spotkaniem V ligi w którym drugi zespół podejmie Lechię Kostrzyn.

    Wszystkie spotkania oczywiście z komentarzem

    Już teraz zapraszamy przed ekrany. Linki do spotkań znajdziecie tutaj:

  • 08.04.2025

    Akademia: Zapowiedź (08/09.04.2025)

    We wtorek i środę rozegrane zostaną trzy zaległe mecze drużyn akademii. Wtorek będzie dniem meczowym dla Polonii 2010, której drugi zespół w 2. lidze wojewódzkiej zmierzy się z Kanią Gostyń. W środę rozgrywki zainaugurują juniorki w 2. lidze okręgowej trampkarzy C2, podejmując AP Błękitni Owińska. Po nich na boisko wybiegną młodzicy, którzy podejmą Luboński KS.

  • 07.04.2025

    Imponujący debiut w rozgrywkach młodzików (2014)

    Imponujący debiut zaliczyła Polonia 2014 w rozgrywkach kategorii młodzik. Zespół prowadzony przez Kamila Kudłę oraz Łukasza Żeglenia został zgłoszony do 2. ligi okręgowej, gdzie rywalizuje ze starszym rocznikiem. W pierwszym meczu Poloniści wygrali 12:0 (7:0) na wyjeździe z MKS-em Trzemeszno. Po cztery bramki strzelili Wojciech Włodarczyk i Karol Krawczewski, dwa gole zdobył Gustaw Plewiński, a po jednym trafieniu dołożyli Szymon Różewicz i Jakub Narolski.

  • 07.04.2025

    Porażka po dobrej grze (2013)

    Trudnego meczu spodziewali się Poloniści z rocznika 2013 w 2. lidze wojewódzkiej D2 i te oczekiwania sprawdziły się. Nasz zespół rywalizował z Polonią 1912 Leszno, która w pierwszych trzech kolejkach strzeliła aż 49 bramek! Drużyna, którą w ostatnich dniach przejęli Bartosz Kadrzyński i Jędrzej Kujawa, postawiła faworytom trudne warunki, ale nie wystarczyło to do zdobycia punktów. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:4 (1:3), a jedynego gola strzelił Jakub Przybyłek. W niedzielę rozgrywki 3. ligi okręgowej zainaugurowała Polonia 2013 II, udając się do Kamionek. Wyjazd okazał się udany, bo Poloniści do Środy Wielkopolskiej wrócili z trzema punktami po zwycięstwie 6:3 (4:0)!

  • 07.04.2025

    Młodzicy ze zmiennym szczęściem (2012)

    Ze zmiennym szczęściem radziły sobie nasze drużyny z rocznika 2012 w miniony weekend. Pierwszy zespół, który rywalizuje w 1. lidze wojewódzkiej, zaliczył pierwszą w tym sezonie porażkę. Zespół prowadzony przez Bartosza Tomaszewskiego w meczu dwóch czołowych drużyn ligi przegrał na boisku CTP1 z SMS APR Ślesin 0:3 (0:0). W niedzielę rundę wiosenną zainaugurował drugi zespół, który rywalizuje w grupie leszczyńskiej 2. ligi okręgowej. Podopieczni Kornela Ladrowskiego i Adriana Wojtysiaka wygrali aż 12:0 (5:0) z Zawiszą Dolsk, a najskuteczniejszym zawodnikiem był Karol Marciniak, pokonując bramkarza czterokrotnie.

  • 07.04.2025

    Porażka z faworytem (2011)

    W sobotę Polonia 2011 podejmowała na swoim boisku lidera rozgrywek 1. ligi wojewódzkiej C2 - Polonię 1912 Leszno. Nasz zespół dwukrotnie wychodził na prowadzenie po golach Mateusza Szklarskiego i Oskara Różewicza, ale goście dwukrotnie doprowadzali do remisu, a następnie dołożyli jeszcze dwa trafienia. Ostatecznie po dobrym spotkaniu trzy punkty pojechały do Leszna, które z kompletem punktów prowadzi w ligowej tabeli, Poloniści plasują się na czwartym miejscu. Drugi zespół naszych trampkarzy prowadził już 2:0 z Talentem Poznań po golach Kacpra Pautera i Stanisława Gorgolewskiego, ale mecz zakończył się porażką 2:6.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.