OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

29.08.2012

Jamajka Cynk Boys Śrem - Polonia II Środa 0:0 k. 1:3

W dzisiejszym meczu II rundy Pucharu Polski strefy poznańskiej piłkarze rezerw Polonii Środa pokonali po rzutach karnych zespół Jamajki Cynk Boys Śrem. W regulaminowym czasie gry padł remis 0:0, a w jedenastkach zwyciężyli średzianie 3:1.

Niespodziewanie w pierwszej połowie przewagę posiadali występujący w amatorskiej lidze w Kórniku gracze Jamajki Cynk Boys Śrem. Pierwsi sytuację bramkową stworzyli sobie jednak średzianie, którzy już w drugiej minucie mogli wyjść na prowadzenie. Po podaniu ze środka pola, Adrian Markiewicz znalazł się przed bramkarzem, ale zamiast przebiec jeszcze kilka metrów próbował kiwnąć wybiegające z boku obrońcę i w konsekwencji stracił piłkę. Po chwili w krótkim odstępnie czasu rywale wykonywali trzy rzuty rożne, a po ostatnim z nich jeden z zawodnik strzelał mocno z ostrego kąta, ale dobrą interwencją popisał się Przemysław Pietrzak. Następnie ponownie uderzali śremianie, ale piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką bramki. W kolejnych minutach przeciwnicy próbowali głownie zagrywać piłki nad średzkimi obrońcami co nie przynosiło im zamierzonego efektu. Co jakiś czas obie drużyny gościły także w polach karnych swoich rywali, ale dobrze spisywali się wtedy obrońcy Polonii, jak i Jamajki. W 26. minucie gracz ze Śremu wywalczył piłkę w defensywie naszej drużyny i znalazł się przed Przemysławem Pietrzakiem. Na szczęście dla podopiecznych Waldemara Grześkowiaka uderzył on bardzo słabo, a futbolówka padła łupem golkipera Polonii. Cztery minuty później Bartosz Paczkowski strzelał z dalszej odległości, ale niecelnie. Po chwili rywale z łatwością minęli kilkoma podaniami polonistów, a następnie zawodnik będący sam na sam z Przemysławem Pietrzakiem uderzył obok słupka. Później głową strzelał Adrian Markiewicz, lecz i on nie miał dobrze nastawionego celownika. W 38. minucie uderzenie pod poprzeczkę ładnie wyłapał Przemysław Pietrzak. Po sześćdziesięciu sekundach swoich sił próbował Arkadiusz Pawlak, ale i on nie znalazł sposobu na zdobycie gola. Jeszcze przed przerwą Jakub Kusik strzelał zza pola karnego, lecz wynik nie uległ już zmianie i obie drużyny schodziły do szatni bez zdobyczy bramkowej.

Druga połowa to już przewaga Polonii Środa, która często gościła pod bramką Jamajki Cynk Boys Śrem. Już cztery minuty po wznowieniu gry Marek Matysiak wrzucał piłkę na głowę Adriana Markieiwcza, ale ten nie zdołał jej tak strącić by zmienić jej tor lotu. Po chwili uderzenia próbował już sam Marek Matysiak, lecz piłkę wybił przed siebie bramkarz. W kolejnych minutach poloniści trzy razy wykonywali rzut wolny sprzed pola karnego śremian. Po pierwszym z nich piłka trafiła w mur, po drugim wykonywanym przez Adriana Markiewicza trafiła w zewnętrzną część słupka, a po trzecim Piotr Leporowski strzelił nad poprzeczką. W międzyczasie zza pola karnego niecelnie uderzał Marek Matysiak. W 63. minucie z strzałem z ostrego kąta swoich sił próbował Adrian Markiewicz, ale przeniósł futbolówkę ponad bramką. Pięć minut później rywale stworzyli sobie najgroźniejszą sytuację w drugiej połowie. Jeden z zawodników wychodził przed Przemysława Pietrzaka, jednak będąc już przed polem karnym za mocno wysunął sobie piłkę, a ta została wybita przez obrońców. W 72. minucie z dalszej odległości strzelał wprowadzony w drugiej połowie Marek Błachowicz, ale i jemu bramkowało szczęścia. Cztery minuty później Dominik Baziór dośrodkował piłkę do będącego na piątym metrze Łukasza Czecha, a ten zamiast spokojnie pokonać bramkarza uderzył bardzo słabo tak że futbolówkę z łatwością złapał golkiper. Dziesięć minut przed końcem gospodarze strzelali z 17. metra, lecz Przemysław Pietrzak był dobrze ustawiony i bez problemy złapał piłkę. Jeszcze przed końcem meczu poloniści oddali kilka uderzeń na bramkę Jamajki. Najpierw niecelnie strzelał Jakub Wiśniewski, a później Dominik Baziór. W 85. minucie uderzenie Piotra Leporowskiego na róg sparował bramkarz, a już w doliczonym czasie gry Łukasz Czech z kilku metrów wycelował wprost w golkipera. Po dziewięćdziesięciu minutach był więc wynik bezbramkowy i sędziowie zgodnie z regulaminem zarządzili serię rzutów karnych.

Jako pierwsi do piłki podeszli miejscowi i trafili w poprzeczkę. Następnie strzał Marka Matysiaka obronił bramkarz, a po chwili gracz Jamajki uderzył obok słupka. Dopiero przy czwartym strzale Marcin Falgier okazał się skuteczny (piłka odbiła się jeszcze od słupka) i Polonia po dwóch seriach prowadziła 0:1. Trzecią serię świetnie rozpoczął Przemysław Pietrzak broniąc jedenastkę. Po chwili pewnym uderzeniem w górny róg prowadzenie podwyższył Dominik Baziór. Następnie po raz pierwszy średziego bramkarza pokonali śremianie, lecz kończący czwartą serię Marek Błachowicz przesądził o zwycięstwie średzian.

Jamajka Cynk Boys Śrem - Polonia II Środa 0:0 k. 1:3

karne: Falgier, Baziór, Błachowicz

Jamajka: M. Skrzypczak, Ł. Jachnik, Ł. Jóźwiak, P. Skrzypczak, P. Jóźwiak, P. Bartkowiak, J. Włodarczak, R. Bartkowiak, P. Flet, K. Poźniak, P. Szydłowski

rezerwa: M. Szymkowiak, M. Matuszewski, T. Frąckowiak, A. Musiał, M. Kmiecik

Polonia II: P. Pietrzak, M. Matysiak, T. Kostecki (69. Ł. Czech), M. Falgier, P. Warot, A. Pawlak (46. J. Wiśniewski), J. Kusik, D. Baziór, B. Paczkowski (46. P. Leporowski), M. Chudy (58. M. Błachowicz), A. Markiewicz

rezerwa: R. Reszka, K. Kudła, P. Leporowski, J. Wiśniewski, M. Błachowicz, R. Czech, Ł. Czech

Najnowsze aktualności

  • 31.08.2022

    Remis z kadrą Wlkp. ZPN 2010 (2009)

    W rozegranym w Jarocinie meczu sparingowym trampkarze młodsi Polonii Środa Wielkopolska zremisowali 1:1 (0:0) z kadrą Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej (rocznik 2010). Warto odnotować, iż w średzkim zespole zagrało aż sześciu zawodników urodzonych właśnie w 2010 roku. Jedynego gola dla naszej drużyny strzelił po rzucie rożnym Antoni Zając.

  • 30.08.2022

    Rywalizowali w Śmiglu (2013)

    Zawodnicy Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2013) z grupy żółtej odwiedzili rówieśników w Śmiglu gdzie rozegrali mecz sparingowy z Gminną Akademią Piłkarską Czacz/Śmigiel na tamtejszym orliku.

  • 30.08.2022

    Grali towarzysko z Sucharami (2015)

    Żaki młodsze z rocznika 2015, pod czujnym okiem trenerów Miłosza Twardowskiego i Pawła Hoffmanna, wzięły udział w miniturnieju sparingowym rozgrywanym na boisku CTP 2 z Sucharami Suchy Las.

  • 29.08.2022

    Pierwsze zwycięstwo ligowe młodzików (2011)

    W meczu 3. kolejki I ligi wojewódzkiej młodzików młodszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała na wyjeździe 6:3 (4:1) UKS AP Reissa Jarocin. Jest to pierwsze zwycięstwo zespołu Kamila Kudły i Kornela Ladrowskiego w tych rozgrywkach. Bramki dla Polonii strzelali Jan Marciniak - dwie, Alicja Bolewicz, Kacper Pauter, Mikołaj Borczyk oraz Witold Chojnacki. Nie udała się inauguracja sezonu drugiego zespołu, który przegrał z Mieszkiem Gniezno 0:15.

  • 29.08.2022

    Pucharowa środa na Stadionie Średzkim

    W środę 31 sierpnia na Stadionie Średzkim odbędzie się spotkanie 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski w którym piłkarze Polonii Środa podejmować będą drugoligowy Motor Lublin.

  • 29.08.2022

    Dwadzieścia goli trampkarzy w Nekli (2009)

    W inauguracyjnym meczu III ligi okręgowej trampkarzy młodszych Polonia II Środa Wielkopolska wygrała 20:0 (10:0) z Płomieniem Nekla. Z powodu braku meczu pierwszej drużyny kilku zawodników wsparło drugi zespół. Bramki dla podopiecznych Marcin Parusa i Miłosza Twardowskiego strzelali: Jakub Janiszewski - cztery, Stanisław Jaskólski - trzy, Filip Wojciechowski - trzy, Kamil Jankowiak - trzy, Krzysztof Maciejewski - dwie, Miłosz Gauza, Stanisław Solarski, Sebastian Grządzielewski, Karol Jaguś oraz Wiktor Rozwora.

  • 29.08.2022

    Trampkarze pokonali Amber Kalisz (2008)

    W meczu 4. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy starszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała na wyjeździe 4:1 (2:1) z AS Amber Kalisz. Bramki dla podopiecznych Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego strzelali Paweł Sarna - dwie, Mikołaj Kowalski oraz Alan Nowakowski. Nasz zespół z kompletem zwycięstw prowadzi w ligowej tabeli.

  • 29.08.2022

    Podział punktów w Gdyni

    W kolejnym meczu ligowym piłkarki Polonii Środa mierzyły się w Gdyni z zespołem Marcus Checz Gdynia. Mecz z Marcusem Gdynia odbywał się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Rozgrywany był prawie w samo południe i na płycie ze sztuczną nawierzchnią. Na nasłonecznionym boisku panowała temperatura bliska 40 stopni. Taki klimat dawał się we znaki obu zespołom a sam mecz był raczej rozpatrywany przez wszystkich w kategoriach, że kto lepiej zniesie takie warunki pogodowe ten wygra i zainkasuje 3 punkty.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.