07.03.2020
Inauguracyjny podział punktówW pierwszej kolejce rundy wiosennej sezonu 2019/2020 piłkarze Polonii Środa mierzyli się na wyjeździe w Gnieźnie z tamtejszym Mieszkiem. Oba zespoły zimą przeszły małą rewolucję kadrową, oba z różnych powodów (Polonia z powodu kontuzji, Mieszko z powodu wietrzenia szatni) i forma obu w pierwszym spotkaniu była dla kibiców zagadką.
Trener Krzysztof Kapuściński od początku spotkania do gry desygnował aż sześciu młodzieżowców. Zaskoczeniem dla kibiców naszego zespołu mógł być występ w średzkiej bramce od pierwszych minut wychowanka Kotwicy Kórnik, trenującego już od kilku lat w naszej Akademii Bramkarzy Miłosza Garstkiewicza. Ten niespełna siedemnastoletni golkeeper miał już za sobą wcześniej występy w zespołach seniorskich ale na poziomie trzeciej ligi był to dla niego debiut. Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli poloniści którzy już w drugiej minucie objęli prowadzenie. Na boku boiska obrońcom Mieszka urwał się Oskar Kozłowski. Nasz obrońca będąc przy linii końcowej dośrodkował w pole karne a tam głową z bliska do bramki Sławomira Janickiego skierował ją Jędrzej Kujawa. Na bramkową odpowiedź rywali kibice zgormadzeni na stadionie przy ulicy Strumykowej czekali do 16 minuty. Wtedy to fantastycznym strzałem lewą nogą z rzutu wolnego Miłosza Garstkiewicza pokonał Filip Fiborek. Jeszcze w pierwszej połowie Mieszko mógł objąć prowadzenie ale na nasze szczęście po strzale Radosława Mikołajczaka piłka zatrzymała się na poprzeczce średzkiej bramki. Ostatecznie pierwsza część spotkania kończy się remisem 1:1.
Drugą część meczu lepiej zaczęli poloniści którzy częściej byli przy piłce i stwarzali sobie więcej sytuacji bramkowych. Tej najlepszej nie wykorzystał Jakub Wilk który po doskonałym podaniu Krzysztofa Kaźmierczaka miał już przed sobą tylko Sławomira Janickiego i przegrał z nim ten pojedynek. Ostatecznie żadna z ekip nie przechyliła szali zwycięstwa na swoją korzyść i mecz zakończył się podziałem punktów.
Mieszko Gniezno wystąpił w składzie: Janicki – Jandy, Roszak, Hoffmann (65` Osmański), Kalupa, Kantorowski, Brylewski, Jasiński, Fiborek, Biegański, Mikołajczak (85` Walerjański)
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Garstkiewicz – Kozłowski, Henriquez, Wujec, Borucki, Kujawa, Sobkowiak, Wilk, Ceglewski (89` Chraplak), Kaźmierczak (65` Górzyński), Draszczyk (70` Robaczyński).
Bramki: Fiborek (16`) – Kujawa (2`)
Najnowsze aktualności
-
24.10.2022
Przełamanie zespołu kobiet
W sobotę 22 października zespół kobiet Polonii Środa podejmował na własnym boisku drugi zespół UKS SMS Łódź w ramach spotkania I ligi kobiet. Dla polonistek była to doskonała okazja do przełamania złej passy spotkań bez zwycięstwa.
-
24.10.2022
Akademia: Wyniki meczów (22-23 października)
Bardzo udany weekend mają za sobą drużyny akademii Polonii Środa Wielkopolska! Wszyscy nasi przedstawiciele w piłce jedenastoosobowej odnieśli zwycięstwa, tracąc przy tym zaledwie jednego gola. Bardzo dobre mecze mają za sobą również drużyny w kategorii młodzik.
Juniorzy młodsi wygrali w sobotę aż 10:0 z SKP Słupca i na trzy kolejki przed końcem rozgrywek mają już osiem punktów przewagi nad drugim Jarotą Jarocin, z którym Poloniści mają jeszcze mecz do rozegrania. Za tydzień podopieczni Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka zagrają na wyjeździe z Ostrovią, a punkt zapewni im zwycięstwo w rozgrywkach!
Trampkarze starsi zwycięstwem 6:1 z Rawią Rawicz zapewnili sobie awans do wojewódzkiego barażu o Centralna Ligę Juniorów U-15! Rywalem drużyny prowadzonej przez duet Przemysław Otuszewski - Wojciech Gąsiorowski będą Suchary Suchy Las lub UKS AP Reissa Poznań.
Dwa zwycięstwa odnieśli też trampkarze młodsi - pierwsza drużyna wygrała 3:0 z Victorią Września, a za tydzień zmierzy się na własnym boisku z Avią Kamionki. Punkt w tym meczu wystarczy, aby zespół Miłosza Twardowskiego i Marcina Parusa zapewnił sobie awans do Ligi Wojewódzkiej! Drugi zespół wygrał aż 17:0 z Pogonią Książ Wielkopolski i na dwie kolejki przed końcem awansował do II ligi okręgowej!
Młodzicy starsi odnieśli ważne zwycięstwo i utrzymują się trzy punkty za liderem rozgrywek, z którym zmierzą się już za tydzień. Mecz z UKS-em Śrem będzie decydujący w walce o awans do Ligi Wojewódzkiej. W III lidze okręgowej Polonia pewnie pokonała Zawszę Dolsk 7:0.
Jedynej w ten weekend porażki doznali młodzicy młodsi, którzy po dobrym widowisku przegrali z Poznańską 13 Poznań 4:6.
-
24.10.2022
Porażka z Przemysławem
W sobotę 22 października drugi zespół Polonii Środa na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Poznaniu zmierzył się w kolejnym meczu ligowym z Przemysławem Poznań.
-
22.10.2022
Cartusia rozmontowana
W sobotę 22 października 2022 rozpędzona Polonia Środa udała się do dalekich Kartuz na kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem średzian była miejscowa Cartusia. Poloniści którzy trzy ostatnie ligowe pojedynki rozstrzygnęli na swoją korzyść bardzo chcieli i tym razem dopisać do swojego dorobku komplet oczek.
-
21.10.2022
Poznajmy się: Michał Walczak
Kolejnym zawodnikiem którego sylwetkę chcemy Wam przybliżyć w ramach naszego nowego cyklu Poznajmy się jest Michał Walczak który latem dołączył do zespołu Polonii Środa z FASE Szczecin.
-
20.10.2022
Transmisja z Kartuz
Zapraszamy Was na transmisję z meczu III ligi grupy 2 w którym piłakrze Polonii Środa zmierzą się z Cartusią Kartuzy. Transmisja rozpocznie się w sobotę 22 października o godzinie 14:50.
-
19.10.2022
Akademia: Harmonogram meczów (22-23 października)
Małymi kroczkami zbliżamy się do końca rundy jesiennej. Zawodnicy naszej akademii w ciągu miesiąca zakończą rozgrywki. Nadchodzący weekend przyniesie kolejne ciekawe mecze!
W sobotę na boisko Nowego Stadionu CSiR wybiegną juniorzy młodsi, którzy podejmą SKP Słupca. Podopieczni Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka będą bronić pozycję lidera. Po nich o kolejne trzy punkty zawalczą trampkarze młodsi, a ich rywalem będzie Victoria Września. Na boisku w Topoli przeciwko Zawiszy Dolsk zagra natomiast zespół młodzików starszych. W niedzielę natomiast na boisku głównym odbędzie się turniej ligowy orlików starszych.
Ponadto w niedzielę trampkarze starsi mogą zapewnić sobie zwycięstwo w rozgrywkach, a co za tym idzie, awans do wojewódzkiego etapu baraży o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Podopieczni Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego zmierzą się na wyjeździe z Rawią Rawicz.
-
18.10.2022
Gry kontrolne żaków i skrzatów (2014-2016)
Żacy starsi, żacy młodsi oraz skrzaty rozegrali w weekend serię gier kontrolnych.























































