25.03.2012
III miejsce żakówNa ostatni halowy turniej w przerwie zimowej, Średzkie żaki zostały zaproszone do Czerwonaka na turniej organizowany przez drużynę Koziołka Poznań. Na turnieju tym zagrało 8 drużyn w tym 2 drużyny organizatora, Lechia Kostrzyn, Junior Koziegłowy, Wichniarek Poznań, AP Ostrów Wlkp., oraz drużyna zza zachodniej granicy SV Rot-Weis Viktoria Mitte.
Pierwszy mecz Poloniści zagrali z zaprzyjaźnioną Lechią Kostrzyn. Rywale poczynili wielkie postępy i Nasi chłopcy w tym meczu ulegli rówieśnikom z Kostrzyna 0:2.
Do drugiego spotkania podeszli bardziej zmotywowani i bez problemu pokonali AP Ostrów Wlkp. aż 3:0 a bramki zdobył – 2x Olek Kluczyński, Wiktor Król.
W trzecim meczu Nasi chłopcy zmierzyli się, jak się później okazało, najlepszą drużyną tego turnieju – Wichniarek Poznań. W tym meczu rywale byli za mocni i bez problemu pokonali Polonię 4:0.
Kolejny mecz to starcie narodowości. Poloniści zagrali z drużyną z Niemiec SV Rot-Weis Viktoria Mitte w której występowali chłopcy różnych narodowości. Mecz był na równym poziomie lecz to rywale zdołali strzelić jedyną bramkę w tym meczu i odebrać Nam 3 pkt.
Piąty mecz w wykonaniu Polonistów i drużyny Koziołka Poznań Messi, był także wyrównany lecz w tym przypadku to Poloniści zdobyli jedynego gola, którego autorem był Witek Moroz dając tym samym Polonii zasłużone 3 pkt.
W szóstym spotkaniu Polonia zagrała z Juniorem Koziegłowy i tym spotkaniu także drużyna ze Środy okazała się lepsza zdobywając 2 bramki. Pierwsza to zasługa Filipa Półrolniczka, natomiast drugą zdobył Stasiu Kornaszewski.
W ostatnim meczu młodzi Poloniści rywalizowali z chłopcami z Koziołka Poznań oznaczona jako Ronaldo. Mimo że nazwa Ronaldo mówi dużo, w tym spotkaniu drużyna Koziołka nie miała nic do powiedzenia przegrywając z polonistami aż 5:0. Na listę strzelców wpisali się: Jasiu Kasprzyk, Witek Moroz, Adam Rozwora oraz 2 trafienia zaliczył Olek Kluczyński.
W klasyfikacji końcowej Polonia zajęła 3 miejsce, ustępując drużynie Wichniarka Poznań oraz SV Rot-Weis Viktoria Mitte.
Na turniej pojechali – Sebastian Łopatka, Jasiu Kasprzyk, Marek Dolata, Michał Hulewicz, Filip Półrolniczak, Olek Kluczyński, Witek Moroz, Kacper Cyka, Adam Rozwora, Stasiu Kornaszewski, Wiktor Król.
Najnowsze aktualności
-
28.07.2012
Polonia TV: Wypowiedzi trenerów po meczu z Obrą
Zapraszamy do wysłuchania wypowiedzi trenerów Polonii Środa i Obry Kościan po dzisiejszym meczu sparingowym.
-
28.07.2012
Polonia TV: Polonia Środa - Obra Kościan
Zapraszamy do obejrzenia skrótu wideo z sobotniego meczu sparingowego Polonii Środa Wielkopolska z Obrą 1912 Kościan. Spotkanie zakończyło się wysoką wygraną średzian w stosunku 5:1.
-
28.07.2012
Galeria: Polonia Środa - Obra Kościan
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszego meczu sparingowego w którym piłkarze Polonii Środa pokonali na własnym boisku Obrę Kościan 5:1 (2:1).
-
28.07.2012
Statystyki z meczu Polonia Środa - Obra Kościan
W dzisiejszym meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa pokonali na własnym boisku czwartoligową Obrę 1912 Kościan 5:1 (2:1).
-
28.07.2012
Polonia Środa - Obra Kościan 5:1
W dzisiejszym meczu sparingowym piłkarze Polonii Środa pokonali na własnym boisku Obrę Kościan 5:1 (2:1). Dwie bramki dla średzin zdobył Krystian Pawlak, a po jednej Dominik Mucha, Maciej Kononowicz oraz zawodnik testowany.
-
28.07.2012
Relacja LIVE! Polonia Środa - Obra Kościan
Dziś o godzinie 11:00 piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają kolejne spotkanie towarzyskie w ramach przygotowań do sezonu 2012/2013. Przeciwnikiem średzian na własnym boisku będzie czwartoligowa Obra Kościan.
-
28.07.2012
Poloniści na Igrzyskach Olimpijskich
W piątek 27 lipca zainaugurowane zostały w Londynie XXX Igrzyska Olimpijskie, w trakcie których zabraknie niestety zawodników związanych z naszym miastem.
-
27.07.2012
Juniorzy młodsi pokonali Przemysława Poznań
W piątek 27 lipca o godz. 17.30 juniorzy młodsi Polonii Środa na własnym boisku rozegrali pierwszy mecz sparingowy. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Roberta Halaburdę pokonali czołowy zespół Wielkopolskiej Ligi Juniorów Młodszych Przemysława Poznań 3:2, remisując do przerwy 2:2. Bramki dla Polonistów zdobyli: w 27 oraz 39 minucie Adrian Nowak oraz w 63 minucie Szymon Grzelak. Polonia rozegrała dobre zawody, mając przez wiekszość meczu optyczną przewagę oraz o wiele więcej sytuacji bramkowych od zespołu Przemysława Poznań.

























































