25.03.2012
III miejsce żakówNa ostatni halowy turniej w przerwie zimowej, Średzkie żaki zostały zaproszone do Czerwonaka na turniej organizowany przez drużynę Koziołka Poznań. Na turnieju tym zagrało 8 drużyn w tym 2 drużyny organizatora, Lechia Kostrzyn, Junior Koziegłowy, Wichniarek Poznań, AP Ostrów Wlkp., oraz drużyna zza zachodniej granicy SV Rot-Weis Viktoria Mitte.
Pierwszy mecz Poloniści zagrali z zaprzyjaźnioną Lechią Kostrzyn. Rywale poczynili wielkie postępy i Nasi chłopcy w tym meczu ulegli rówieśnikom z Kostrzyna 0:2.
Do drugiego spotkania podeszli bardziej zmotywowani i bez problemu pokonali AP Ostrów Wlkp. aż 3:0 a bramki zdobył – 2x Olek Kluczyński, Wiktor Król.
W trzecim meczu Nasi chłopcy zmierzyli się, jak się później okazało, najlepszą drużyną tego turnieju – Wichniarek Poznań. W tym meczu rywale byli za mocni i bez problemu pokonali Polonię 4:0.
Kolejny mecz to starcie narodowości. Poloniści zagrali z drużyną z Niemiec SV Rot-Weis Viktoria Mitte w której występowali chłopcy różnych narodowości. Mecz był na równym poziomie lecz to rywale zdołali strzelić jedyną bramkę w tym meczu i odebrać Nam 3 pkt.
Piąty mecz w wykonaniu Polonistów i drużyny Koziołka Poznań Messi, był także wyrównany lecz w tym przypadku to Poloniści zdobyli jedynego gola, którego autorem był Witek Moroz dając tym samym Polonii zasłużone 3 pkt.
W szóstym spotkaniu Polonia zagrała z Juniorem Koziegłowy i tym spotkaniu także drużyna ze Środy okazała się lepsza zdobywając 2 bramki. Pierwsza to zasługa Filipa Półrolniczka, natomiast drugą zdobył Stasiu Kornaszewski.
W ostatnim meczu młodzi Poloniści rywalizowali z chłopcami z Koziołka Poznań oznaczona jako Ronaldo. Mimo że nazwa Ronaldo mówi dużo, w tym spotkaniu drużyna Koziołka nie miała nic do powiedzenia przegrywając z polonistami aż 5:0. Na listę strzelców wpisali się: Jasiu Kasprzyk, Witek Moroz, Adam Rozwora oraz 2 trafienia zaliczył Olek Kluczyński.
W klasyfikacji końcowej Polonia zajęła 3 miejsce, ustępując drużynie Wichniarka Poznań oraz SV Rot-Weis Viktoria Mitte.
Na turniej pojechali – Sebastian Łopatka, Jasiu Kasprzyk, Marek Dolata, Michał Hulewicz, Filip Półrolniczak, Olek Kluczyński, Witek Moroz, Kacper Cyka, Adam Rozwora, Stasiu Kornaszewski, Wiktor Król.
Najnowsze aktualności
-
03.11.2012
Wyniki sobotnich meczów 15. kolejki III ligi
W sobotę rozpoczęła się 15. kolejka rozgrywek III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. W pierwszym dzisiejszym meczu Luboński KS Fogo Luboń wysoko pokonał na własnym boisku Noteciankę Pakość 6:1. W spotkaniu Pogoni Mogilno z Sokołem Kleczew niespodziewanie wygrali gospodarze 2:1. Także sensacyjnie zwyciężył w Inowrocławiu Piast Kobylin 2:1.
-
02.11.2012
Ponad 85 tysięcy odsłon w październiku
Ponad 85 tysięcy odsłon zanotowała strona polonia-sroda.pl w miesiącu październiku. Witrynę odwiedziło 5 198 użytkowników, którzy wygenerowali 24 567 odwiedzin.
-
02.11.2012
Zapowiedź 13. kolejki klasy A
W sobotę rozpocznie się 13. kolejka rozgrywek poznańskiej klasy A. Najciekawiej zapowiadają się mecze w Środzie Wielkopolskiej, Jarosławcu i Poznaniu.
-
02.11.2012
Zapowiedź 15. kolejki III ligi
W nadchodzący weekend rozegrana zostanie ostatnia kolejka pierwszej rundy rozgrywek o mistrzostwo III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.
-
01.11.2012
Kamil Dunaj arbitrem meczu Polonia - Unia
Kamil Dunaj z Inowrocławia poprowadzi niedzielny mecz III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej pomiędzy Polonią Środa, a Unią Roszak Solec Kujawski.
-
01.11.2012
Dziewczyny zagrają w Gnieźnie
W najbliższą sobotę drużyna dziewczyn Polonii Środa Wielkopolska rozegra przedostatni tej jesieni mecz ligowy. Wyjazdowym przeciwnikiem średzianek będzie gnieźnieński Medan.
-
01.11.2012
Rozgrywki młodzieży
W nadchodzący weekend rozegrane zostaną kolejne spotkania ligowe drużyn młodzieżowych naszego Klubu. Na boiska wybiegną jednak tylko cztery zespoły, ponieważ pozostałe dwa - żaki i orliki starsze będą pauzować.
-
01.11.2012
Trudny mecz rezerw z Maratończykiem
W sobotę na średzim stadionie rozegrany zostanie pierwszy z dwóch zaplanowanych jeszcze jesienią meczów na szczycie poznańskiej klasy A. Tym razem przeciwnikiem rezerw Polonii będzie Maratończyk Brzeźno. Natomiast drugim trudnym rywalem będzie Pelikan Niechanowo, ale to spotkanie zaplanowane jest dopiero na 18 listopada.






















































