22.05.2014
Ich pasja to Polonia i kolekcjonowanie piłekW najbliższą sobotę w Lizbonie rozegrany zostanie finał Ligi Mistrzów. Niewiele osób wie, ale mecz Atletico i Realu będzie miał jeden wspólny element łączący się z naszą Polonią. Jest to piłka, którą zagrają madryckie kluby.
Futbolówkę w gwiazdki zarezerwowaną dla MECZU FINAŁOWEGO najbardziej elitarnych rozgrywek europejskich grają od niedawna nasi piłkarze. Odkąd poloniści zaczęli kopać piłkę rodem z Chapions League znacznie poprawiła się gra podopiecznych Czesława Owczarka na własnym boisku, którzy zdołali pokonać na przykład rezerwy Lecha Poznań 2:0 czy zremisować ze Startem Warlubie 2:2.
Piłki Ligi Mistrzów naszej drużynie ufundowali sponsorzy Dariusz Fludra i Wiesław Mendyka dla których kolekcjonowanie futbolówek stało się pasją. Obaj panowie poosiadają spore kolekcje, a popularne gwiazdki to nie pierwsze piłki jakie zakupili polonistom. W ubiegłym sezonie nasza drużyna na własnym boisku grała piłkami Tango 12 znanymi z Mistrzostw Europy, które odbyły się w Polsce i na Ukrainie. Następnie przed krótki czas brazuca stała się futbolówka numer jeden w Polonii, ale piłka jaką będą grały najlepsze reprezentacje podczas Mistrzostw Świata w Brazyli nie przypadła naszym zawodnikom zbytnio do gustu.
Dariusz Fludra kolekcjonuje głównie oryginalne piłki z różnych wydarzeń, ale wśród jego perełek znaleźć można także replikę futbolówki z otwarcia stadionu Camp Nou, którą grała FC Barcelona z Legią Warszawa w 1957 roku. Taką samą piłkę znaleźć można również w kolekcji Wiesława Mendyki. Kolekcje obu sponsorów tworzą piłki z finałów Ligi Mistrzów, finałów Ligi Europy, Superpucharów Europy, Mistrzostw Świta czy Bundesligi. Do najcenniejszych futbolówek zaliczyć można piłkę telstar z Mistrzostw Świata w Meksyku w 1970 roku, a także oryginalne Tricolore i Fevernova, którymi grano na Mistrzostwach Świata kolejno we Francji oraz Korei i Japonii. Na półkach odszukać można również piłkę Ekstraklasy z meczu Lechem Poznań – ŁKS Łódź podpisaną przez zawodników.
Pasją do kolekcjonowania piłek Dariusz Fludra i Wiesław Mendyka zarazili się jak sami twierdzą przez Polonię. Nowe futbolówki zdobywają głownie dzięki aukcjom na allegro i ebayu. Kolekcje od pewnego czasu stały się już dość pokaźne przez co pasjonaci mają już problemy z pomieszczeniem zbiorów. W całej historii kolekcjonowania nie zabrakło ciekawych zdarzeń, np. pewnego razu nic nie świadomi trafili na ciekawą licytację w której brali udział. Jak się później okazało licytowali się… wzajemnie.
W podziękowaniu za zakupienie piłek Prezes Rafał Ratajczak wraz z trenerem Czesławem Owczarkiem wręczyli Dariuszowi Fludrze i Wiesławowi Mendyce pamiątkowe koszulki.
Pełna galerię zdjęc zobaczyć mozna klikając tutaj.
Najnowsze aktualności
-
02.11.2012
Ponad 85 tysięcy odsłon w październiku
Ponad 85 tysięcy odsłon zanotowała strona polonia-sroda.pl w miesiącu październiku. Witrynę odwiedziło 5 198 użytkowników, którzy wygenerowali 24 567 odwiedzin.
-
02.11.2012
Zapowiedź 13. kolejki klasy A
W sobotę rozpocznie się 13. kolejka rozgrywek poznańskiej klasy A. Najciekawiej zapowiadają się mecze w Środzie Wielkopolskiej, Jarosławcu i Poznaniu.
-
02.11.2012
Zapowiedź 15. kolejki III ligi
W nadchodzący weekend rozegrana zostanie ostatnia kolejka pierwszej rundy rozgrywek o mistrzostwo III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.
-
01.11.2012
Kamil Dunaj arbitrem meczu Polonia - Unia
Kamil Dunaj z Inowrocławia poprowadzi niedzielny mecz III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej pomiędzy Polonią Środa, a Unią Roszak Solec Kujawski.
-
01.11.2012
Dziewczyny zagrają w Gnieźnie
W najbliższą sobotę drużyna dziewczyn Polonii Środa Wielkopolska rozegra przedostatni tej jesieni mecz ligowy. Wyjazdowym przeciwnikiem średzianek będzie gnieźnieński Medan.
-
01.11.2012
Rozgrywki młodzieży
W nadchodzący weekend rozegrane zostaną kolejne spotkania ligowe drużyn młodzieżowych naszego Klubu. Na boiska wybiegną jednak tylko cztery zespoły, ponieważ pozostałe dwa - żaki i orliki starsze będą pauzować.
-
01.11.2012
Trudny mecz rezerw z Maratończykiem
W sobotę na średzim stadionie rozegrany zostanie pierwszy z dwóch zaplanowanych jeszcze jesienią meczów na szczycie poznańskiej klasy A. Tym razem przeciwnikiem rezerw Polonii będzie Maratończyk Brzeźno. Natomiast drugim trudnym rywalem będzie Pelikan Niechanowo, ale to spotkanie zaplanowane jest dopiero na 18 listopada.
-
31.10.2012
Wełna Rogoźno w 1/8 finału Pucharu Polski
Dzisiaj rozegrano kolejny, już przedostatni mecz 1/16 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Na boisku w Rogoźnie występująca w klasie okręgowej Wełna pokonała czwartoligowych Czarnych Wróblewo 5:1.






















































