25.01.2021
Huragan Pobiedziska ze zwycięstwem w Polonia Cup (2008)W niedzielę 24 stycznia w hali Szkoły Podstawowej numer 3 w Środzie Wielkopolskiej odbył się drugi turniej z cyklu Polonia Cup 2021. Ponownie o zwycięstwo rywalizowali zawodnicy z rocznika 2008. W turnieju wzięły udział drużyny: Polonia I i II, Kotwica Kórnik, Warta Śrem, Akademia Piłkarskie Talenty Poznań, Huragan Pobiedziska, Chrobry Gniezno, UKS Śrem.
Zespoły zostały podzielone na dwie grupy:
Grupa A to: Polonia I, Kotwica Kórnik, Warta Śrem i APT Poznań.
Grupa B to: Polonia II, Huragan Pobiedziska, Chrobry Gniezno i UKS Śrem.
Po rozegraniu meczów grupowych zespoły podzielono na Ligę Mistrzów i Ligę Europy
Liga Mistrzów to: Kotwica Kórnik, Chrobry Gniezno, APT Poznań, Huragan Pobiedziska. Zespoły z tej grupy rywalizowały o miejsca I - IV.
Liga Europy to: Polonia I i II, UKS Śrem, Warta Śrem. Ta grupa grała o miejsca V - VIII.
Zwycięzcą turnieju został zespół Huragan Pobiedziska.
Końcowa Tabela turnieju:
1.Huragan Pobiedziska
2.Chrobry Gniezno
3.APT Poznań
4.Kotwica Kórnik
5.Polonia I
6.UKS Śrem
7.Warta Śrem
8. Polonia II
Turniej jest dofinansowywany z Urzędu Miasta i Gminy Środa Wlkp.
Polonia Środa wystąpiła w składzie:
Polonia I Środa Wlkp.: Dominik Mielcarek, Krzysztof Ratajczak, Tomasz Matysiak, Bartosz Matan, Kacper Grześkowiak, Maksymilian Krause, Kamil Orwat, Wojciech Mikołajczak, Aleksander Krause
Polonia II Środa Wlkp.: Jakub Pawlaczyk, Adam Rozmiarek, Adam Nowak, Aleksander Poloszyk, Michał Piasecki, Mateusz Jaguś, Piotr Sip, Wojciech Skonieczny, Bartosz Mencel, Adrian Rygol
Najnowsze aktualności
-
14.04.2025
Akademia: Raport ligowy (12/13.04.2025)
Trzynaście meczów rozegrały drużyny naszej akademii w miniony weekend. Sobota przyniosła pięć zwycięstw, a trzy punkty wywalczyły - Polonia 2008, Polonia 2010, Polonia 2012, Polonia 2013 oraz Polonia 2014. Wszystkie te drużyny rywalizują w ligach wojewódzkich.
-
13.04.2025
Wygrana w ostatniej sekundzie
Na zakończenie piłkarskiego maratonu zespołów seniorskich jako ostatni na murawę wybiegli piłkarze rezerw Polonii Środa którzy podejmowali na własnym boisku Lechię Kostrzyn.
-
13.04.2025
Kolejna wygrana trzeciego zespołu
W kolejnym ligowym meczu trzeci zespół seniorów Polonii Środa podejmował na własnym boisku LZS Wronczyn. Dla walczących o czołowe lokaty w ligowej tabeli polonistów był to mecz niezwykle ważny. Ewentualne zwycięstwo przybliżało ich do lidera.
-
12.04.2025
Wyszarpana wygrana z Trójką
Wróciła po trzech tygodniach przerwy spowodowanej meczami reprezentacyjnymi Orlen I liga kobiet. W kolejnym meczu ligowym piłkarki Polonii Środa podejmowały na własnym boisku Trójkę Staszkówkę Jelna.
-
11.04.2025
Efektowna wygrana z Cartusią
W kolejnym meczu ligowym piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku Cartusię Kartuzy. Jesienią w starciu obu ekip górą byli zawodnicy z Kaszub którzy na własnym boisku wygrali 3:2. Poloniści będący na fali pałali rządzą rewanżu.
-
11.04.2025
Akademia: Zapowiedź (12/13.04.2025)
Trzynaście meczów drużyn akademii zostało zaplanowanych na nadchodzący weekend, a pięć z nich zostanie rozegranych na boiskach CSiR. Domowe mecze zagrają m.in. Polonia 2010 oraz juniorki, które w starciu z Medykiem Konin będą chciały przybliżyć się do upragnionego awansu do Centralnej Ligi Juniorek.
-
11.04.2025
Zwycięstwo w zaległym meczu (2013)
W środę zespół Polonii Środa 2013 rozegrał zaległy mecz 2. ligi wojewódzkiej z Lubońskim KS-em. Nasz zespół na boisku CTP1 nie dał szans rywalom, pewnie wygrywając 6:1 (4:1). Bramki dla zespołu Bartosza Kadrzyńskiego i Jędrzeja Kujawy strzelali Adrian Szkudlarek - dwie, Stanisław Majchrzak - dwie, Oliwier Wiczyński oraz Jakub Przybyłek.
-
11.04.2025
Dziewczyny wygrały z Błękitnymi (Juniorki)
Zespół juniorek meczem 2. ligi okręgowej trampkarzy C2 zainaugurował rundę wiosenną. Polonistki na boisku CTP1 pokonały drużynę Błękitnych Owińska 4:2 (2:1), a bramki strzelały Antonina Stachowiak, Julia Wawroska, Nikola Jeziorska oraz Blanka Olejnik.


























































