OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

26.09.2023

Hokejowy rezultat z Koziołkiem (2010)

Hokejowym rezultatem zakończył się mecz drugiej grupy Polonii 2010 z Koziołkiem Poznań. Podopieczni Patryka Słomczyńskiego i Dominika Rogowskiego przegrali 6:8 (2:4).

W niedzielę trampkarze Polonii zmierzyli się w meczu wyjazdowym z Koziołkiem Poznań. Mecz rozpoczął się po myśli gości i to właśnie Polonia wyszła jako pierwsza na prowadzenie po strzale Muszyńskiego w 7. minucie. Poloniści chcieli pójść za ciosem i stworzyli sobie jeszcze dwie 100-procentowe sytuacje, których niestety goście nie potrafili wykorzystać i zamienić na bramki. W myśl powiedzenia „niewykorzystane sytuacje lubią się mścić” to później gospodarze doszli do głosu i byli w tym meczu bardzo skuteczni, czego potwierdzeniem były cztery strzelone bramki. W 33. minucie bramkę dla Polonii zdobył Kurkowiak. Po pierwszej połowie było 4:2 dla Koziołka.

W drugiej połowie Polonia zabrała się do odrabiania strat i zdobyła kontaktową bramkę, a jej autorem był Buczma. W drugiej połowie obie drużyny pokazały swój potencjał w fazie atakowania i stwarzały sobie dogodne sytuacje. Gospodarze w tym meczu okazali się lepsi o dwie bramki. Bramki dla drużyny Polonii zdobyli jeszcze Poloszyk i Kurkowiak. Ten drugi strzelając bramkę w ostatniej minucie meczu skompletował hat-tricka.

Polonia 2010: II liga okręgowa C2 - grupa 7
24 września 2023, godz. 10:00 - Poznań
Koziołek Poznań 8:6 (4:2) Polonia III Środa Wielkopolska
Alan Ziółek 14, 18, 24, 47, 57, Mikołaj Sibilski 28, Oskar Popławski 68, Filip Wieczorek 74 - Jan Muszyński 7, Bartosz Kurkowiak 32, 44, 80, Dawid Buczma 53, Adam Poloszyk 61

Polonia: 42, Krzysztof Stefański - 7. Jan Muszyński, 10. Dawid Gołębiak, 14. Jakub Mikołajczak, 17. Adam Poloszyk, 21. Dawid Buczma, 22. Oleksandr Misiurkevych, 23. Franciszek Smoliński, 24. Oskar Tkaczyk, 47. Kamil Zenker, 68. Wojciech Ignaszewski. Grali także: 2. Filip Cichosz, 3. Franciszek Leżała, 9. Damian Hypki, 13. Franciszek Kaczmarek, 16. Wiktor Dimitrov, 30. Bartosz Kurkowiak, 99. Adam Kłopocki.
trenerzy: Patryk Słomczyński oraz Dominik Rogowski.


II liga okręgowa C2 - grupa 7 (2010)
  Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1. Polonia II Środa Wlkp. 5 69:2 15
2. Koziołek Poznań 6 28:23 15
3. AKF Poznań 5 36:8 12
4. Polonia III Środa Wlkp. 6 30:32 9
5. Sparks Poznań 6 10:36 6
6. Clescevia Kleszczewo 6 14:41 3
7. Lotnik 1997 Poznań 6 6:51 0

 

Najnowsze aktualności

  • 13.06.2022

    Luis Henriquez i Adam Borucki odchodzą z Polonii

    Zgodnie z zapowiedzią rozpoczynamy cykl w którym przedstawimy Wam sylwetki piłkarzy którzy po sezonie odchodzą z naszego Klubu…
     
    Dziś przyjrzymy się występom w Polonii Środa Adam Borucki i Luis Henriquez.
     
    Adam Borucki do Polonii Środa dołączył w sezonie 2015/16 przechodząc z młodzieżowych zespołów Warty Poznań. Najczęściej grywał na pozycji środkowego obrońcy, a także środkowego pomocnika. W sumie w barwach naszego Klubu zaliczył prawie 200 spotkań w tym 162 mecze na poziomie III ligi w których zdobył 13 bramek. Z Polonią Środa zdobył 5️⃣ ???????????????????? pucharów okręgowych i 5️⃣ ???????????????????? pucharów Wojewódzkich. Miła okazję w naszych barwach rywalizować między innymi z Odrą Opole czy Górnikiem Zabrze.
     
    Luis Henriquez do Polonii Środa dołączył przed rundą wiosenną sezonu 2017/18. Tak utytułowanego piłkarza wcześniej w historii naszego Klubu nie było. W swojej historii Luis ma bowiem cztery mistrzostwa krajowe wywalczone kolejno z Deportivo Arabe Unido, Tauro FC i Lechem Poznań (dwa razy), puchar krajowy wywalczony z Lechem Poznań oraz 92 występy w reprezentacji Panamy. W Polonii Środa Luis Henriquez rozegrał 96 spotkań na boiskach trzeciej ligi w których zdobył 7 bramek. Wywalczył z naszym klubem 2️⃣ ???????? puchary okręgowe i 4️⃣ ???????????????? puchary Wojewódzkie.
     
    Panowie dziękujemy Wam za wszystko... ????

     

  • 13.06.2022

    Porażka w ostatniej kolejce (2005)

    W ostatnim meczu I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B1 zespół Polonii Środa Wielkopolska przegrał 1:3 na wyjeździe z Obrą 1912 Kościan. Nasz zespół prowadził do przerwy dzięki bramce Mikołaja Pacyny, ale w drugiej gospodarze strzelili trzy bramki i zdobyli trzy punkty.

    Poloniści tym meczem zakończyli bardzo trudny sezon, zajmując w rozgrywkach grupy II ostatnie - 8. miejsce.

  • 13.06.2022

    Zwycięstwo i porażka orlików (2011)

    Ze zmiennym szczęściem rywalizowała pierwsza drużyna orlików starszych (rocznik 2011). W środę średzki zespół przegrał 1:4 (0:4) z Lechem II Poznań, a jedynego gola strzelił Adam Jankowski. W sobotę było już jednak znacznie lepiej, bo Polonia wygrała 7:2 (4:0) z Mieszkiem Gniezno. Bramki strzelali: Adam Jankowski - trzy, Kacper Pauter - dwie, Mikołaj Borczyk oraz Mikołaj Jaśkowiak. Drugi zespół mierzył się z Avią II Kamionki, a trzeci z MKS II Trzemeszno.

  • 13.06.2022

    Nieudany weekend młodzików (2010)

    W miniony weekend żadnemu z trzech zespołów rocznika 2010 nie udało się wygrać. Pierwszy zespół przegrał na wyjeździe z Poznańską 13 Poznań aż 2:6 (1:3), a bramki zdobył Nikodem Odwrot i Amelia Guzenda. Druga drużyna zremisowała 1:1 (1:1) w Rogoźnie z tamtejszym oddziałem LPFA po bramce Dawida Buczmy. Trzeci zespół minimalnie przegrał 1:2 (0:1) z AF 92 Witkowo, a jedynego gola zdobył Adam Poloszyk.

  • 13.06.2022

    Sześć punktów w trzech meczach (2009)

    Nieźle spisali się zawodnicy rocznika 2009 w miniony weekend. Pierwszy zespół zdominował rywali i wygrał swój mecz z AP Błękitni Owińska 4:1 (1:1). Bramki strzelali Antoni Staszak - dwie, Stanisław Jaskólski oraz Stanisław Korzeniewski. Drugi zespół zakończył wiosenne rozgrywki meczami ze Spartą Sklejką Orzechowo (4:0) oraz Przemysławem Poznań (1:2). Bramki w pierwszym z tych meczów strzelali Sebastian Grządzielewski, Dominik Falgier, Jakub Sawuć i Bartłomiej Wiczyński, natomiast jedynego gola dla Polonii w drugim pojedynku zdobył Piotr Tumidaj.

  • 13.06.2022

    Bolesna porażka z GKS Dopiewo (2003/04)

    W meczu 12. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów starszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała 2:3 z GKS-em Dopiewo, choć na przerwę schodziła prowadząc 2:1. Obie bramki dla podopiecznych Marka Bugajskiego i Luisa Henriqueza strzelił Marcin Kaczmarek.

  • 13.06.2022

    Akademia: Wyniki gier weekendowych (11-12 czerwca)

    Bardzo udany weekend mają za sobą zawodnicy naszej akademii! Zespół trampkarzy młodszych (rocznik 2008) wygrał na własnym boisku z GKS-em Grębanin 6:2 i awansował do baraży o Centralną Ligę Juniorów. Orliki młodsze (rocznik 2012) zajęły drugie miejsce w turnieju o Złoty Strug w Swarzędzu, w finale przegrywając 1:2 z Lechem Poznań. Warto dodać, że najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Antek Skowroński, a zawodnikiem turnieju wybrano Franka Ratajczaka. Żaki starsze (rocznik 2013) wygrały w SBG Cup w Jarocinie, w finale pokonując Wartę Poznań. Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom!!

  • 13.06.2022

    Zwycięstwo z Lechitą Kłecko

    W sobotę 11.06.2022 o godz. 15.00 na boisku w Kłecku  drużyna rezerw Polonii Środy rozegrała spotkaniu w klasie okręgowej z zespołem Lechita Kłecko. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii Środa 4-0. Bramki dla Polonii strzelili: Jędrzej Drame - 3, Krystian Pawlak - 1.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.