28.03.2022
Hokejowy remis juniorów (2003/2004)Zespół juniorów po bardzo emocjonującym spotkaniu zremisował aż 4:4 z Polonią 1912 Leszno, choć na przerwę zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie. Po przerwie goście wyszli na trzybramkowe prowadzenie, a gola na wagę punktu Średzianie zdobyli w doliczonym czasie gry.
Całą pierwszą połowę Średzianie kontrolowali grę. Wzorowo obroną kierował debiutujący w roli kapitana Bartosz Otocki. Ataki naszej drużyny były różnorodne i kilkakrotnie była ona bliska strzelenia bramki, bądź wywalczenia rzutu karnego, jednak sędzia w dwóch kontrowersyjnych sytuacjach w polu karnym gości nie zdecydował się użyć gwizdka.
W drugiej połowie Poloniści chcieli zagrać podobnie i cierpliwie szukać swoich okazji na zdobycie gola, ale ten plan posypał się już w 50. minucie. Po przegranym pojedynku w bocznym sektorze pola karnego zabrakło asekuracji i zawodnik przyjezdnych strzelił gola. Średzianie szybko chcieli odrobić straty, ale dwukrotnie zostali skontrowani.
Zespół mimo wszystko nie poddał się. W 65. minucie Wojciech Pinczak pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam, a cztery minuty później wykorzystał rzut karny, wywalczony przez Filipa Łasochę. W 81. minucie wrócili na dwubramkowe prowadzenie po rzucie rożnym, ale kilka minut później Sławomir Budnik głową zdobył trzeciego gola dla średzkiego zespołu. W doliczonym czasie gry Marcel Stelmaszyk doprowadził do wyrównania, a następnie próbował jeszcze powalczyć do zwycięskego gola, ale sędzia zakończył zawody.
I liga wojewódzka A1 Proton - grupa II (RW)
27 marca 2022, godz. 16:00 - Środa Wielkopolska (Nowy Stadion)
Polonia Środa Wielkopolska 4:4 (0:0) Polonia 1912 Leszno
Wojciech Pinczak 65', 69' (k), Sławomir Budnik 87', Marcel Stelmaszyk 90'+1 - Łukasz Witkowski 50', Tomasz Piwoński 58', Grzegorz Ciesielski 60', Rafał Smektała 81'
Polonia: 1. Mateusz Perliński - 6. Maksymilian Pogonowski, 99. Bartosz Otocki, 34. Tomasz Kozłowski, 2. Marcel Stelmaszyk, 18. Szymon Rożek, 11. Sławomir Budnik, 27 Igor Motyl (46', 16. Albert Czajka), 19. Hubert Kaźmierczak, 21. Filip Łasocha, 9. Wojciech Pinczak. Grał także: 23. Paskal Paczyński.
trenerzy: Marek Bukajski oraz Luis Henriquez.
żółte kartki: Wojciech Pinczak - Tomasz Piwoński.
sędziował: Łukasz Knypiński.
Najnowsze aktualności
-
10.08.2012
W niedzielę derby z Kłosem Zaniemyśl
W najbliższą niedzielę rezerwy Polonii Środa Wielkopolska rozegrają ostatni mecz towarzyski przed inauguracją sezonu 2012/2013. Nasza drużyna wyjedzie do pobliskiego Zaniemyśla by spotkać się tam w derbowym spotkaniu z miejscowym Kłosem.
-
10.08.2012
Podsumowanie sparingów trzecioligowców
Poniżej przedstawiamy wyniki spotkań towarzyskich drużyn trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej, które uzyskały w letnim okresie przygotowawczym do sezonu 2012/2013.
-
10.08.2012
Pierwszy mecz rezerw przełożony
Uległ zmianie termin pierwszego meczu w poznańskiej klasie A pomiędzy rezerwami Polonii Środa i Pogonią Książ Wielkopolski.
-
10.08.2012
Zdjęcia z obozu trampkarzy
W naszej galerii dostępne są już zdjęcia z dziesięciodniowego obozu trampkarzy Polonii Środa Wielkopolska w Białym Dunajcu.
-
09.08.2012
Polonia II pokonała juniorów młodszych
W środę, 8 sierpnia w ramach treningu drużyna rezerw Polonii Środa rozegrała sparingowe spotkanie z zespołem juniorów młodszych naszego klubu. Mecz wygrali podopieczni Waldemara Grześkowiaka 4:0.
-
09.08.2012
Ostatni trening przed Ostrovią
Dziś o godzinie 17:00 na głównej płycie boiska stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Środzie piłkarze Polonii Środa odbyli ostatni trening przed sobotnim meczem ligowym z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski.
-
09.08.2012
Kadra Polonii na sezon 2012/2013
Poniżej przedstawiamy kadrę Polonii Środa Wielkopolska na nadchodzącą rundę jesienną III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej w sezonie 2012/2013. Do drużyny przed startem rozgrywek dołączyło siedmiu nowych zawodników, natomiast z zespołem pożegnało się czterech graczy.
-
09.08.2012
Agencja Allianz Adam Kasprzak nowym członkiem KPPiB
Firma Allianz, agencja w Środzie Wielkopolskiej prowadzona przez Adama Kasprzaka została kolejnym partnerem Klubu Partnera Piłka i Biznes. Firma wykupiła pakiet bordowy.






















































