28.03.2022
Hokejowy remis juniorów (2003/2004)Zespół juniorów po bardzo emocjonującym spotkaniu zremisował aż 4:4 z Polonią 1912 Leszno, choć na przerwę zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie. Po przerwie goście wyszli na trzybramkowe prowadzenie, a gola na wagę punktu Średzianie zdobyli w doliczonym czasie gry.
Całą pierwszą połowę Średzianie kontrolowali grę. Wzorowo obroną kierował debiutujący w roli kapitana Bartosz Otocki. Ataki naszej drużyny były różnorodne i kilkakrotnie była ona bliska strzelenia bramki, bądź wywalczenia rzutu karnego, jednak sędzia w dwóch kontrowersyjnych sytuacjach w polu karnym gości nie zdecydował się użyć gwizdka.
W drugiej połowie Poloniści chcieli zagrać podobnie i cierpliwie szukać swoich okazji na zdobycie gola, ale ten plan posypał się już w 50. minucie. Po przegranym pojedynku w bocznym sektorze pola karnego zabrakło asekuracji i zawodnik przyjezdnych strzelił gola. Średzianie szybko chcieli odrobić straty, ale dwukrotnie zostali skontrowani.
Zespół mimo wszystko nie poddał się. W 65. minucie Wojciech Pinczak pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam, a cztery minuty później wykorzystał rzut karny, wywalczony przez Filipa Łasochę. W 81. minucie wrócili na dwubramkowe prowadzenie po rzucie rożnym, ale kilka minut później Sławomir Budnik głową zdobył trzeciego gola dla średzkiego zespołu. W doliczonym czasie gry Marcel Stelmaszyk doprowadził do wyrównania, a następnie próbował jeszcze powalczyć do zwycięskego gola, ale sędzia zakończył zawody.
I liga wojewódzka A1 Proton - grupa II (RW)
27 marca 2022, godz. 16:00 - Środa Wielkopolska (Nowy Stadion)
Polonia Środa Wielkopolska 4:4 (0:0) Polonia 1912 Leszno
Wojciech Pinczak 65', 69' (k), Sławomir Budnik 87', Marcel Stelmaszyk 90'+1 - Łukasz Witkowski 50', Tomasz Piwoński 58', Grzegorz Ciesielski 60', Rafał Smektała 81'
Polonia: 1. Mateusz Perliński - 6. Maksymilian Pogonowski, 99. Bartosz Otocki, 34. Tomasz Kozłowski, 2. Marcel Stelmaszyk, 18. Szymon Rożek, 11. Sławomir Budnik, 27 Igor Motyl (46', 16. Albert Czajka), 19. Hubert Kaźmierczak, 21. Filip Łasocha, 9. Wojciech Pinczak. Grał także: 23. Paskal Paczyński.
trenerzy: Marek Bukajski oraz Luis Henriquez.
żółte kartki: Wojciech Pinczak - Tomasz Piwoński.
sędziował: Łukasz Knypiński.
Najnowsze aktualności
-
29.08.2012
Bądź z nami! Kibicuj!
W najbliższą sobotę piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają drugi w tym sezonie mecz na własnym boisku. Rywalem średzian będzie spadkowicz z drugiej ligi Nielba Wągrowiec.
-
28.08.2012
Bartosz Bartkowiak powołany do kadry
Bartosz Bartkowiak został powołany do kadry okręgu poznańskiego. Jest to już kolejne powołanie dla naszego zawodnika.
-
28.08.2012
Zbigniew Giełda arbitrem meczu Jamajka - Polonia II
Zbigniew Giełda ze Śremu reprezentujący Kolegium Sędziów WZPN posiędziuje środowy meczu Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego pomiędzy Jamajką Cynk Boys Śrem, a rezerwami Polonii Środa Wielkopolska.
-
28.08.2012
Zapowiedź II rundy Pucharu Polski
Już jutro odbędzie się druga runda rozgrywek o Puchar Polski strefy poznańskiej. Rozegrane zostanie dziewiętnaście spotkań.
-
28.08.2012
Terminarze zespołów młodzieżowych
Znane są już terminarze rozgrywek młodzieżowych w których występować będą drużyny Polonii Środa Wielkopolska. W tym sezonie nasz klub zgłosił sześć drużyn co łącznie z dwiema drużynami seniorów i jedną kobiet daje dziewięć zespołów, które rywalizować będą w rozgrywkach ligowych.
-
28.08.2012
Jamajka Cynk Boys Śrem - Polonia II Środa, środa - 17:00
W najbliższą środę rezerwy Polonii Środa Wielkopolska rozgrają pierwszy mecz w Pucharze Polski strefy poznańskiej. Rywalem naszego zespołu będzie drużyna Jamajki Cynk Boys Śrem.
-
27.08.2012
Sonda: Czy Polonia II awansuje do III rundy Pucharu Polski?
Już w najbliższa środę rezerwy Polonii Środa Wielkopolska rozpoczną pierwszy mecz w Pucharze Polski strefy poznańskiej. Przeciwnikiem naszego zespołu w drugiej rudzie rozgrywek będzie drużyna Jamajki Cynk Boys Śrem.
-
27.08.2012
Podsumowanie 2. kolejki klasy A
31 bramek padło w siedmiu meczach drugiej kolejki rozgrywek o mistrzostwo poznańskiej klasy A grupy I. Najwięcej - siedem – zobaczyli kibice naszej Polonii.























































