28.03.2022
Hokejowy remis juniorów (2003/2004)Zespół juniorów po bardzo emocjonującym spotkaniu zremisował aż 4:4 z Polonią 1912 Leszno, choć na przerwę zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie. Po przerwie goście wyszli na trzybramkowe prowadzenie, a gola na wagę punktu Średzianie zdobyli w doliczonym czasie gry.
Całą pierwszą połowę Średzianie kontrolowali grę. Wzorowo obroną kierował debiutujący w roli kapitana Bartosz Otocki. Ataki naszej drużyny były różnorodne i kilkakrotnie była ona bliska strzelenia bramki, bądź wywalczenia rzutu karnego, jednak sędzia w dwóch kontrowersyjnych sytuacjach w polu karnym gości nie zdecydował się użyć gwizdka.
W drugiej połowie Poloniści chcieli zagrać podobnie i cierpliwie szukać swoich okazji na zdobycie gola, ale ten plan posypał się już w 50. minucie. Po przegranym pojedynku w bocznym sektorze pola karnego zabrakło asekuracji i zawodnik przyjezdnych strzelił gola. Średzianie szybko chcieli odrobić straty, ale dwukrotnie zostali skontrowani.
Zespół mimo wszystko nie poddał się. W 65. minucie Wojciech Pinczak pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam, a cztery minuty później wykorzystał rzut karny, wywalczony przez Filipa Łasochę. W 81. minucie wrócili na dwubramkowe prowadzenie po rzucie rożnym, ale kilka minut później Sławomir Budnik głową zdobył trzeciego gola dla średzkiego zespołu. W doliczonym czasie gry Marcel Stelmaszyk doprowadził do wyrównania, a następnie próbował jeszcze powalczyć do zwycięskego gola, ale sędzia zakończył zawody.
I liga wojewódzka A1 Proton - grupa II (RW)
27 marca 2022, godz. 16:00 - Środa Wielkopolska (Nowy Stadion)
Polonia Środa Wielkopolska 4:4 (0:0) Polonia 1912 Leszno
Wojciech Pinczak 65', 69' (k), Sławomir Budnik 87', Marcel Stelmaszyk 90'+1 - Łukasz Witkowski 50', Tomasz Piwoński 58', Grzegorz Ciesielski 60', Rafał Smektała 81'
Polonia: 1. Mateusz Perliński - 6. Maksymilian Pogonowski, 99. Bartosz Otocki, 34. Tomasz Kozłowski, 2. Marcel Stelmaszyk, 18. Szymon Rożek, 11. Sławomir Budnik, 27 Igor Motyl (46', 16. Albert Czajka), 19. Hubert Kaźmierczak, 21. Filip Łasocha, 9. Wojciech Pinczak. Grał także: 23. Paskal Paczyński.
trenerzy: Marek Bukajski oraz Luis Henriquez.
żółte kartki: Wojciech Pinczak - Tomasz Piwoński.
sędziował: Łukasz Knypiński.
Najnowsze aktualności
-
20.09.2012
Czarni Czerniejewo kolejnym rywalem rezerw w PP
Dziś w siedzibie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie par IV rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Rywalem rezerw Polonii Środa Wielkopolska będą Czarni Czerniejewo.
-
20.09.2012
Sebastian Stokłosa arbitrem meczu Polonia - Piast
Sebastian Stokłosa reprezentujący Kolegium Sędziów w Lesznie poprowadzi niedzielny mecz ligowy Polonii Środa z Piastem Kobylin.
-
20.09.2012
Polonia II zagra z GKSem Gułtowy
Już w sobotę kolejny mecz o mistrzostwo poznańskiej klasy A rozegrają rezerwy Polonii Środa Wielkopolska, które podejmą na własnym boisku drużynę GKSu Gułtowy.
-
19.09.2012
Trzecioligowcy nadrabiają zaległości
Dziś rozegrane zostały dwa zaległe spotkania trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.
-
19.09.2012
Grali rywale w Pucharze Polski
Dziś trzy zespoły III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej rozegrały swoje spotkania w rozgrywkach o okręgowy Puchar Polski.
-
19.09.2012
Marian Kurowski w liczbach
Wczoraj z funkcji pierwszego trenera Polonii Środa Wielkopolska odwołany został Marian Kurowski, który prowadził średzin w ośmiu pierwszych meczach sezonu 2012/2013.
-
19.09.2012
Rezerwy Polonii liderem w klasie A
Rezerwy Polonii Środa Wielkopolska zostały dziś liderem poznańskiej klasy A grupy pierwszej. Taka sytuacja ma związek z kolejnymi weryfikacjami meczów, których dokonał Wielkopolski Związek Piłki Nożnej.
-
19.09.2012
W niedzielę mecz z Piastem Kobylin
W 9. kolejce III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej Polonia Środa na własnym boisku podejmie Piasta Kobylin. Po raz pierwszy średzian poprowadzi trener Robert Halaburda.






















































