28.03.2022
Hokejowy remis juniorów (2003/2004)Zespół juniorów po bardzo emocjonującym spotkaniu zremisował aż 4:4 z Polonią 1912 Leszno, choć na przerwę zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie. Po przerwie goście wyszli na trzybramkowe prowadzenie, a gola na wagę punktu Średzianie zdobyli w doliczonym czasie gry.
Całą pierwszą połowę Średzianie kontrolowali grę. Wzorowo obroną kierował debiutujący w roli kapitana Bartosz Otocki. Ataki naszej drużyny były różnorodne i kilkakrotnie była ona bliska strzelenia bramki, bądź wywalczenia rzutu karnego, jednak sędzia w dwóch kontrowersyjnych sytuacjach w polu karnym gości nie zdecydował się użyć gwizdka.
W drugiej połowie Poloniści chcieli zagrać podobnie i cierpliwie szukać swoich okazji na zdobycie gola, ale ten plan posypał się już w 50. minucie. Po przegranym pojedynku w bocznym sektorze pola karnego zabrakło asekuracji i zawodnik przyjezdnych strzelił gola. Średzianie szybko chcieli odrobić straty, ale dwukrotnie zostali skontrowani.
Zespół mimo wszystko nie poddał się. W 65. minucie Wojciech Pinczak pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam, a cztery minuty później wykorzystał rzut karny, wywalczony przez Filipa Łasochę. W 81. minucie wrócili na dwubramkowe prowadzenie po rzucie rożnym, ale kilka minut później Sławomir Budnik głową zdobył trzeciego gola dla średzkiego zespołu. W doliczonym czasie gry Marcel Stelmaszyk doprowadził do wyrównania, a następnie próbował jeszcze powalczyć do zwycięskego gola, ale sędzia zakończył zawody.
I liga wojewódzka A1 Proton - grupa II (RW)
27 marca 2022, godz. 16:00 - Środa Wielkopolska (Nowy Stadion)
Polonia Środa Wielkopolska 4:4 (0:0) Polonia 1912 Leszno
Wojciech Pinczak 65', 69' (k), Sławomir Budnik 87', Marcel Stelmaszyk 90'+1 - Łukasz Witkowski 50', Tomasz Piwoński 58', Grzegorz Ciesielski 60', Rafał Smektała 81'
Polonia: 1. Mateusz Perliński - 6. Maksymilian Pogonowski, 99. Bartosz Otocki, 34. Tomasz Kozłowski, 2. Marcel Stelmaszyk, 18. Szymon Rożek, 11. Sławomir Budnik, 27 Igor Motyl (46', 16. Albert Czajka), 19. Hubert Kaźmierczak, 21. Filip Łasocha, 9. Wojciech Pinczak. Grał także: 23. Paskal Paczyński.
trenerzy: Marek Bukajski oraz Luis Henriquez.
żółte kartki: Wojciech Pinczak - Tomasz Piwoński.
sędziował: Łukasz Knypiński.
Najnowsze aktualności
-
11.10.2012
Rezerwy zagrają w Owińskach
Już dziewiąty w tym sezonie mecz ligowy rozegrają w najbliższą sobotę piłkarze drugiego zespołu Polonii Środa. Podopieczni Waldemara Grześkowiaka tym razem zagrają na wyjeździe z Błękitnymi Owińska.
-
11.10.2012
Obsada sędziowska 11. kolejki III ligi
Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej opublikował obsadę sędziowską 11. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.
-
11.10.2012
Polonia TV: Polonia II Środa - Orkan Działyń
Zapraszamy do obejrzenia skrótu spotkania w którym rezerwy średzkiej Polonii pokonała na własnym boisku Orkan Działyń 2:1. Gole dla naszego zespołu zdobyli Adrian Markiewicz oraz Adrian Błaszak.
-
11.10.2012
Walkower dla rezerw
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej zweryfikował mecz 5. kolejki poznańskiej klasy A grupy I pomiędzy rezerwami Polonii Środa, a Orkanem Jarosławiec jako walkower na korzyść średzian.
-
11.10.2012
Rozgrywki młodzieży
Już w najbliższy weekend kolejne mecze ligowe rozegrają drużyny młodzieżowe Polonii Środa Wielkopolska. Będzie to już pierwsza kolejka rundy rewanżowej.
-
10.10.2012
Piast i Ostrovia wygrywają w PP
Dzisiaj swoje pierwsze mecze w rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski rozegrali Piast Kobylin oraz Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolska. Obie drużyny odniosły pewnie zwycięstwa.
-
10.10.2012
Skromna wygrana rezerw
Rezerwy Polonii Środa Wielkopolska w dzisiejszym meczu poznańskiej klasy A pokonały na własnym boisku Orkan Działyń 2:1 i nadal tracą do prowadzącego Pelikana Niechanowo dwa punkty.
-
10.10.2012
Weekend w Polonii odc. V
Zapraszamy do obejrzenia piątego odcinka naszego nowego cotygodniowego magazynu "Weekend w Polonii".























































