23.09.2019
Historyczny mecz z Górnikiem ZabrzeJuż w środę 25 września na Stadionie Średzkim odbędzie się spotkanie 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski w którym Polonia Środa podejmować będzie występującego w Ekstraklasie Górnika Zabrze. Jest to pierwszy w historii naszego Klubu mecz o stawkę w którym poloniści zmierzą się z przedstawicielem najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju.
Poloniści trzeci raz z rzędu zagrają w centralnych rozgrywkach Pucharu Polski. Rok temu nasz zespół odpadł w 1/16 finału przegrywając nieznacznie z Odrą Opole. Wcześniej nasz zespół wyeliminował po fantastycznym meczu Radomiaka Radom pokonując ten zespół 4:3.
Jak przed rokiem tak i w tegorocznych rozgrywkach wszystkie zespoły które zakwalifikowały się do rozgrywek były losowane na tych samych zasadach więc tak naprawdę już w pierwszej rundzie można było trafić na najsilniejsze zespoły występujące na co dzień w Lotto Ekstraklasie.
Już samo losowanie wywoływało w naszym klubie spore emocje, a piłkarze wraz ze sztabem szkoleniowym obejrzeli je wspólnie. Na gorąco poloniści byli zadowoleni z losowania. Każdy podkreślał że mecz z Górnikiem będzie wielkim piłkarskim świętem w naszym mieście. I mimo że Górnik jest zdecydowanym faworytem tego pojedynku zawsze można się pokusić o sprawienie niespodzianki. Dodatkowego optymizmu na korzystny rezultat tego meczu w szeregach Polonii dodaje osoba trenera Krzysztofa Kapuścińskiego, który ze swoim poprzednim zespołem zaliczył piękną przygodę w rozgrywkach pucharowych ocierając się o sam wielki finał.
W naszym zespole trwa pełna mobilizacja. Poloniści mimo sobotniego meczu ligowego z Bałtykiem Gdynia przed meczem pucharowym trenowują zarówno w poniedziałek jak i we wtorek. Podczas zajęć sztab szkoleniowy szczególny nacisk kładł na taktykę przygotowaną specjalnie na środowe spotkanie.
Niestety cały czas pod znakiem zapytania w naszym zespole stoją występy Lusia Henriqueza, Michała Górzyńskiego i Jędrzeja Kujawy. Cała trójka dochodzi do siebie po wcześniej odniesionych urazach a o ich występie sztab medyczny naszego zespołu zadecyduje w dniu meczu.
Górnik Zabrze to czternastokrotny Mistrz Polski, sześciokrotny zdobywca Pucharu Polski, zdobywca Superpucharu Polski oraz finalista Pucharu Zdobywców Pucharów. Jeszcze nigdy tak utytułowanego Klubu nie mieliśmy okazji gościć na naszym stadionie. I choć Górnik ostatni swój tytuł zdobył w sezonie 1987/88 to od zawsze sama marka klubu elektryzowała kibiców w Polsce. Plejadę gwiazd która przez te wszystkie lata przewinęła się przez kadrę Górnika Zabrze można by wymieniać bardzo długo ale na pewno nie można zapomnieć o Włodzimierzu Lubańskim, Stanisławie Oślizło, Erneście Pol, Jerzym Gorgoniu, Andrzeju Szarmachu czy Józefie Wandziku.
Obecnie trenerem Górnika Zabrze od 3 czerwca 2016 roku jest Marcin Brosz i to pod wodzą tego szkoleniowca Górnik zawita do naszego miasta. Najbardziej rozpoznawalnymi zawodnikami są niewątpliwie Hiszpan Igor Angulo który w zeszłym sezonie był królem strzelców Ekstraklasy, Mateusz Matras, Paweł Bochniewicz czy bramkarz Martin Chudy.
W obecnym sezonie po dziewięciu kolejkach Ekstraklasy Górnik zajmuje dziesiątą lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem dwunastu punktów. Na ten dorobek złożyły się trzy zwycięstwa, trzy remisy i trzy porażki. Bilans bramkowy zespołu z Zabrza to 8-7. Najlepszym strzelcem zespołu jest Igor Angulo który bramkarzy przeciwników pokonywał trzy razy.
Spotkanie pucharowe z Górnikiem Zabrze zostanie rozegrane w środę 25 września o godzinie 15:30 na płycie głównej Stadionu Średzkiego. Już teraz serdecznie na nie zapraszamy!
Najnowsze aktualności
-
02.08.2012
Duża oglądalność strony
Nieco ponad cztery i pół tysiąca osób odwiedziło w miesiącu lipcu naszą stronę internatową. W sumie wszyscy użytkownicy wygenerowali ponad dwadzieścia tysięcy odwiedzin.
-
02.08.2012
Zapraszamy na mecze reprezentacji
Bardzo ciekawie zapowiada się nadchodzący weekend na stadionie w Środzie. Od piątku do niedzieli obejrzeć będzie można aż sześć spotkań międzynarodowych z udziałem reprezentacji Polski, Austrii i Szkocji w hokeju na trawie.
-
02.08.2012
Nowa sonda na Facebooku
Zapraszamy wszystkich kibiców do udziału w nowej sondzie dotyczącej dwóch ostatnich meczów sparingowych Polonii Środa z Gelb-Weiß Görlitz 09 i Huraganem Pobiedziska.
-
02.08.2012
PP: Luboński pokonał GKS Katowice
W meczu 1/32 finału Pucharu Polski beniaminek III ligi Luboński KS Fogo Luboń pokonał na własnym boisku pierwszoligowy GKS Katowice 4:2 (2:1).
-
06.08.2012
Sprzedaż karnetów od wtorku
We wtorek 7 sierpnia rozpocznie się sprzedaż karnetów na mecze Polonii Środa Wielkopolska w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013.
-
01.08.2012
Polonia TV: Kolejny etap modernizacji stadionu
Zapraszamy do obejrzenia reportażu dotyczącego kolejnego etapu modernizacji stadionu w Środzie, a dokładnie budowie oświetlenia na boisku ze sztuczną nawierzchnią.
-
31.07.2012
Sesja zdjęciowa Polonii
Dziś przed popołudniowym treningiem drużyna Polonii Środa Wielkopolska odbyła sesję fotograficzną przed sezonem 2012/2013. Zdjęcia wykonywane były na głównym boisku stadionu OSiR.
-
01.08.2012
Dziewczyny rozpoczną ligę we wrześniu
W poniedziałek w sali konferencyjnej na stadionie imienia Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego w Koninie odbyło się przedsezonowe spotkanie przedstawicieli drużyn piłki nożnej kobiecej.






















































