29.05.2023

Hat trick Kamila Jankowiaka (2009)

Kamil Jankowiak ustrzelił hat trick już w 24. minucie, a Polonia Środa Wielkopolska wygrała 6:3 (5:2) w meczu 12. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych z AP Oborniki. Po jednej bramce dołożyli Miłosz Gauza, Jakub Sawuć oraz Marcel Kuźniewski. Dzięki zwycięstwu nasza drużyna przeskoczyła w tabeli KP Piła. Do końca rozgrywek pozostały dwa mecze.

Dzień później druga drużyna przegrała 3:4 (2:1) na Nowym Stadionie z LPFA Poznań/Wełną II Skoki. Bramki dla Polonii strzelali Marcel Kuźniewski, Antoni Staszak oraz Bartłomiej Wiczyński. Zespół zajmuje 3. miejsce w ligowej tabeli, a do rozegrania pozostały mu cztery mecze.

Poloniści spodziewali się meczu walki z Akademią Piłkarską Oborniki i nie pomylili się. Goście grali twardo i przez co początek meczu nie był miły dla oka. Nasz zespół świetnie sobie jednak poradził i szybko uspokoił mecz, strzelając trzy bramki. Najpierw w 9. minucie Kamil Jankowiak wykorzystał podanie Eryka Popisa, następnie trafił w zamieszaniu podbramkowym po dośodkowaniu Miłosza Gauzy z rzutu rożnego, a hat trick skompletował w 24. minucie ponownie zamieniając na gola zagranie Eryka Popisa. Goście po kilku minutach odpowiedzieli, wykorzystując indywidualny błąd naszego obrońcy. Po chwili jednak Polonia zadała kolejne ciosy. Najpierw z bliska trafił Miłosz Gauza, dobijając strzał Eryka Popisa, a po chwili doskonałe dośrodkowanie Stanisława Wielińskiego po krótko rozegranym rzucie rożnym przez Marcela Kuźniewskiego na bramkę zamienił Jakub Sawuć. Jeszcze przed przerwą goście strzelili swoją drugą bramkę, a doskonałym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Marcel Szpurek.

Po przerwie wydawało się, iż Polonia kontroluje wydarzenia na boisku, ale nie umiała tego udokumentować golem. Goście za to wykorzystali kolejny indywidualny błąd w wyprowadzeniu piłki i zdobyli gola na 3:5. W 64. minucie odpowiedział jednak Marcel Kuźniewski, który po podaniu od Miłosza Gauzy minął obrońcę, wdarł się w pole karne i nie dał szans bramkarzowi. Polonia mogła zwiększyć rozmiary zwycięstwa, ale w kilku sytuacjach brakowało skutezności. Najbliżej szczęścia był Stanisław Solarski, który po podaniu Jakuba Janiszewskiego trafił tylko w słupek.

Trampkarze kolejny mecz rozegrają już w środę, a ich rywalem na Nowym Stadionie Średzkim będzie Unia Swarzędz.

Polonia - trampkarz młodszy C2 (2009)
I liga wojewódzka C2 Proton - grupa 1
27 maja 2023, godz. 10:00 - Środa Wielkopolska (Nowy Stadion)
Polonia Środa Wielkopolska 6:3 (5:2) AP Oborniki
Kamil Jankowiak 9, 12, 24, Miłosz Gauza 30, Jakub Sawuć 32, Marcel Kuźniewski 64 - Marcel Szpurek 28, 35, Bartosz Stoiński 53

Polonia: 1. Bartłomiej Wiczyński - 4. Kacper Kucharski, 22. Stanisław Wieliński, 8. Jakub Sawuć, 19. Stanisław Korzeniewski - 18. Antoni Łukaszewski, 15. Filip Wojciechowski - 26. Stanisław Solarski, 3. Eryk Popis, 14. Miłosz Gauza - 99. Kamil Jankowiak. Grali także: 7. Antoni Staszak, 10. Jakub Janiszewski, 13. Marcel Kuźniewski, 23. Wiktor Rozwora, 62. Mikołaj Rauhut.
trenerzy: Miłosz Twardowski oraz Marcin Parus.

Tabela:

I liga wojewódzka C2 Proton - grupa 1 (2009)
8. AP Oborniki 12 15:91 0

W niedzielnym meczu II ligi okręgowej piękne widowisko stworzyli młodzi Poloniści wraz z gośćmi z LPFA Poznań/Wełna Skoki. Mecz był pełen zwrotów akcji. Mimo upalnej pogody i bardzo wyrównanej gry nasi zawodnicy do przerwy prowadzili 2:1. Słaby początek drugiej połowy dał szybkie dwie bramki i prowadzenie drużynie gości, co przerodziło się w bardzo emocjonujący i otwarty mecz. Poloniści raz po raz nacierali na bramkę gości, ale ta pozostawała zaczarowana. Piłka po strzałach gospodarzy aż czterokrotnie lądowała na poprzeczce i raz na słupku bramki. Po tej nawałnicy goście zdobyli czwartego gola po rzucie rożnym. W końcówce dzięki konsekwentnym naporom na bramkę gości Bartłomiej Wiczyński zdobył bramkę w końcówce, ale na nic się to nie zdało, bo chwilę później usłyszeliśmy ostatni gwizdek.

28 maja 2023, godz. 10:00 - Środa Wielkopolska (Nowy Stadion)
Polonia II Środa Wielkopolska 3:4 (2:1) LPFA Poznań/Wełna Skoki
Marcel Kuźniewski 13, Antoni Staszak 35, Bartłomiej Wiczyński 80+3 - Filip Cebański 22, Ksawery Winiecki 41, 75, Maciej Adamski 47

Polonia: 12. Wiktor Nossow - 3. Maksymilian Roszkiewicz, 8. Jakub Sawuć, 23. Wiktor Rozwora, 1. Bartłomiej Wiczyński - 13. Marcel Kuźniewski, 21. Dawid Gołębiak, 19. Stanisław Korzeniewski - 33. Jakub Smolarz, 4. Kacper Kucharski - 11. Stanisław Jaskólski. Grali także: 7. Antoni Staszak, 22. Stanisław Wieliński, 34. Bartosz Rusin.

żółte kartki: Karol Gruszka, Borys Olech, Maciej Student (LPFA/Wełna).
czerwona kartka: Tymoteusz Ewertowski (po meczu, LPFA/Wełna, za niesportowe zachowanie wobec sędziego).