18.08.2022
Gry kontrolne orlików (2013)
W ubiegłym tygodniu intensywnie trenowali orlicy z rocznika 2013. Zespoły rozegrały łącznie trzy gry kontrolne z Talentem Warszawa, Arką Gdynia oraz 1920 Mosina.
Ostatnie dni były bardzo intensywne dla podopiecznych trenerów Radosława Falgiera i Łukasza Żeglenia. Był to mix intensywnych treningów i wartościowych gier kontrolnych. We wtorek (9.08) na płycie głównej jarocińskiego stadionu zespół rywalizował z przebywającą na obozie w Jarocinie drużyną Talent Warszawa. W czwartek z kolei Poloniści wybrali się do Lichenia na zaproszenie przebywającego na obozie zespołu Arki Gdynia. Podczas obu gier kontrolnych Poloniści pokazali się z bardzo dobrej strony, zdecydowanie zwyciężając w obu spotkaniach. Każdy z zawodników grupy białej otrzymał możliwość rywalizacji, podczas której nasi zawodnicy wykazali się świetnymi umiejętnościami indywidualnymi oraz rozumieniem gry.
Polonia: Brajan Ostański, Mikołaj Kaczałka, Damian Siwek, Karol Maleszka, Antoni Szał, Patryk Tórz, Maksymilian Małecki, Szymon Plewiński, Krystian Kasprzak, Paweł Szumski, Jakub Przybyłek, Leon Jacków, Gabriel Lipiński, Kacper Fiołka, Adrian Szudlarek.
trenerzy: Radosław Falgier oraz Łukasz Żegleń.
Zawodnicy z drugiej grupy odwiedzili rówieśników w Mosinie. Mecz sparingowy z zespołem 1920 Mosina odbył się na dobrze przygotowanym boisku trawiastym. Chłopcy rywalizowali w trzech odsłonach po 30 minut. Byliśmy świadkami zorganizowanego budowania akcji od bramki, a przy tym zespół tworzył wiele sytuacji bramkowych, które owocowały zdobyciem bramek. Można zauważyć postępy w komunikacji między zawodnikami na boisku. Mecz o intensywnym przebiegu dał dużo radości zawodnikom i trenerom oraz mógł podobać się publiczności i rodzicom.
Polonia: Ksawery Adaszak, Denys Bakulin, Szymon Kwaśny, Michał Tatarek, Szymon Tkaczyk, Kacper Fiołka, Adrian Szkudlarek, Szymon Jagodziński, Adrian Sikorski.
trener: Maciej Sikorski.
Najnowsze aktualności
-
20.03.2023
Aktywny weekend orlików (2012)
Aktywny piłkarski weekend zaliczyli zawodnicy grupy II Orlików Starszych Polonii. W piątek zmierzyli się z zespołem Młodziczek, a w sobotę udali się do Jarocina na sparing z miejscową Jarotą.
-
20.03.2023
Towarzyskie granie młodziczek
Młodziczki Polonii zagrały mecz kontrolny z drużyną młodzików Pelikana Niechanowo. Mecz rozegrany został w dystansie 2x30 w formule młodzika i 1x30 w formule trampkarza. Młodziczki jak równy z równym rywalizowały z Pelikanem, a mecz cechował się wysoką kulturą gry i był miły do oglądania dla kibiców.
-
20.03.2023
Ostatni sprawdzian młodzików (2011)
Młodzicy młodsi w ostatnim sprawdzianie przed liga zmierzyli się z zespołem Canarinhos Skorzewo. Młodzicy trzymali się założeń przedmeczowych skupiających się na spokojnym budowaniem gry w środkowej strefie boiska, lecz mieli problem z fazą przejściową po stracie piłki gdzie zbyt późno się organizowali po stracie. Mecz zakończył się wynikiem 5:1, bramkę zdobył Piotrek Nowaczyk.
-
20.03.2023
Trzy punkty wróciły do Środy Wlkp.
W sobotę 18 marca punktualnie o godzinie 15:00 rozpoczął się mecz I ligi kobiet w którym piłkarki Polonii Środa rywalizowały z KS SWD Wodzisław Śląski. Polonistki wiedziały, że czeka je bardzo trudne zadanie, bo bilans meczów rozegranych z rywalkami ma ich terenie nie był korzystny dla naszego zespołu.
-
20.03.2023
Porażka na inaugurację
Drugi zespół Polonii Środa Wlkp., na inaugurację rundy wiosennej przegrywa w Strzałkowie z Polaninem 1:2 (0:2) i wraca do domu bez punktów.
-
18.03.2023
Z nieba do piekła
W sobotnie popołudnie 18 marca piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem do naszego miasta przyjechał Sokół Kleczew. Spotkania między tymi zespołami to już ligowe klasyki w naszej grupie trzeciej ligi więc kibice mogli się spodziewać bardzo ciekawego spotkania.
-
16.03.2023
Towarzysko z Reissem (2015)
Ubiegły weekend dla żaków urodzonych w roku 2015 był okazją do sprawdzenia się w rywalizacji z zawodnikami Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań. Mecze odbywały się na pięknej APR Arenie, czyli boisku typu orlik pod balonem na ul. Łozowej 77.
-
16.03.2023
Udane zakończenie przygotowań (2009)
W rozegranym w sobotę meczu sparingowym trampkarze młodsi Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2009) wygrali 7:0 z zespołem Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. Bramki dla Polonii strzelali: Marcel Kuźniewski - trzy, Kamil Jankowiak - dwie, Eryk Popis, Stanisław Jaskólski. Bardzo dziękujemy gościom za przyjazd mimo fatalnych warunków pogodowych.
























































