18.08.2022
Gry kontrolne orlików (2013)
W ubiegłym tygodniu intensywnie trenowali orlicy z rocznika 2013. Zespoły rozegrały łącznie trzy gry kontrolne z Talentem Warszawa, Arką Gdynia oraz 1920 Mosina.
Ostatnie dni były bardzo intensywne dla podopiecznych trenerów Radosława Falgiera i Łukasza Żeglenia. Był to mix intensywnych treningów i wartościowych gier kontrolnych. We wtorek (9.08) na płycie głównej jarocińskiego stadionu zespół rywalizował z przebywającą na obozie w Jarocinie drużyną Talent Warszawa. W czwartek z kolei Poloniści wybrali się do Lichenia na zaproszenie przebywającego na obozie zespołu Arki Gdynia. Podczas obu gier kontrolnych Poloniści pokazali się z bardzo dobrej strony, zdecydowanie zwyciężając w obu spotkaniach. Każdy z zawodników grupy białej otrzymał możliwość rywalizacji, podczas której nasi zawodnicy wykazali się świetnymi umiejętnościami indywidualnymi oraz rozumieniem gry.
Polonia: Brajan Ostański, Mikołaj Kaczałka, Damian Siwek, Karol Maleszka, Antoni Szał, Patryk Tórz, Maksymilian Małecki, Szymon Plewiński, Krystian Kasprzak, Paweł Szumski, Jakub Przybyłek, Leon Jacków, Gabriel Lipiński, Kacper Fiołka, Adrian Szudlarek.
trenerzy: Radosław Falgier oraz Łukasz Żegleń.
Zawodnicy z drugiej grupy odwiedzili rówieśników w Mosinie. Mecz sparingowy z zespołem 1920 Mosina odbył się na dobrze przygotowanym boisku trawiastym. Chłopcy rywalizowali w trzech odsłonach po 30 minut. Byliśmy świadkami zorganizowanego budowania akcji od bramki, a przy tym zespół tworzył wiele sytuacji bramkowych, które owocowały zdobyciem bramek. Można zauważyć postępy w komunikacji między zawodnikami na boisku. Mecz o intensywnym przebiegu dał dużo radości zawodnikom i trenerom oraz mógł podobać się publiczności i rodzicom.
Polonia: Ksawery Adaszak, Denys Bakulin, Szymon Kwaśny, Michał Tatarek, Szymon Tkaczyk, Kacper Fiołka, Adrian Szkudlarek, Szymon Jagodziński, Adrian Sikorski.
trener: Maciej Sikorski.
Najnowsze aktualności
-
17.04.2023
Pechowa porażka z Avią (2011)
W sobotę mecz 4. kolejki I ligi okręgowej rozegrał zespół młodzików młodszych (rocznik 2011). Poloniści po wyrównanym i ciekawym pojedynku ostatecznie przegrali 0:1 (0:0), tracąc gola w doliczonym czasie gry z rzutu karnego.
-
17.04.2023
Wyjazdowa wygrana w Śremie (2010)
W swoim pierwszym meczu rundy wiosennej zespół grupy drugiej Polonii Środa Wielkopolska wygrał 4:1 (3:0) z Wartą II Śrem. Bramki dla podopiecznych Patryka Słomczyńskiego i Dominika Rogowskiego strzelali Adam Poloszyk, Oleksandr Misiurkevych, Filip Cichosz oraz Gabriel Górliński.
-
17.04.2023
Wywalczone punkty w Obornikach (2009)
W sobotę trampkarze młodsi Polonii Środa Wielkopolska po emocjonującym spotkaniu wygrali 3:2 (2:0) z AP Oborniki. Nasz zespół do przerwy prowadził już 2:0, ale gospodarze niespodziewanie odrobili straty i doprowadzili do wyrównania. Dwie minuty przed końcem czasu podstawowego gola na wagę trzech punktów zdobył Kamil Jankowiak.
W meczu II ligi okręgowej Poloniści wygrali w Zielnikach z MKS Trzemeszno aż 8:2 (2:1). Bramki strzelali: Kacper Kucharski - trzy, Antoni Staszak - dwie, Jakub Smolarz, Marcel Kuźniewski oraz Maksymilian Roszkiewicz.
-
17.04.2023
CLJ U-15: Porażka z Wartą Poznań (2008)
Rywalizujący w Centralnej Lidze Juniorów U-15 zespół trampkarzy starszych przegrał w meczu 7. kolejki z Wartą Poznań 0:2 (0:2). Zieloni szybko ustalili wynik meczu, strzelając bramki w 17. i 20. minucie.
-
17.04.2023
Zwycięstwo juniorów z Górnikiem (2006)
W meczu 5. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała 2:1 (0:0) z Górnikiem Konin. Goście objęli prowadzenie w 59. minucie gry, ale już po chwili do wyrównania doprowadził Jakub Wawroski. Dającego trzy punkty gola strzelił w 74. minucie Szymon Rauhut. Polonia zajmuje drugie miejsce w tabeli, za plecami GES Academy Poznań.
-
17.04.2023
Akademia: Podsumowanie weekendu (15/16 kwietnia)
Piłkarska wiosna rozkręciła się na dobre, bo wszystkie drużyny akademii Polonii są już w trakcie rozgrywek ligowych. Zespoły akademii rozegrały dziesięć meczów w kategoriach od juniora do młodzika. Ponadto najmłodsi rozegrali gry kontrolne i turnieje!
-
17.04.2023
Lider za mocny dla rezerw
W sobotę na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Poznaniu drugi zespół Polonii Środa mierzył się w kolejnym ligowym spotkaniu z liderem piątoligowych rozgrywek – Wiarą Lecha Poznań.
-
17.04.2023
Bez bramek w starciu z liderem
Po miesięcznej przerwie spowodowanej meczami reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych do rozgrywek ligowych wrócił zespół kobiet Polonii Środa. Polonistki w niedzielne popołudnie podejmowały na własnym boisku lidera ligowej tabeli zespół Stomilanek Olsztyn.






















































