06.09.2013
Gramy dla KubyW dniu 7 września podczas Wielkiego Pikniku Piłkarskiego w Środzie Wlkp., gdzie główną atrakcją będzie mecz seniorów Naszej Polonii oraz Lecha Poznań odbędzie się także mecz orlików obu drużyn. Młodzi piłkarze urodzeniu w 2003 roku, swój mecz zagrają o godz. 15:30 , a dodatkowo podczas tego meczu zawodnicy ze Środy wystąpią w specjalnie przygotowanych koszulkach na ten mecz z napisem „GRAMY DLA KUBY”.
Napis ten odwołuje się do zbiórki pieniędzy na jednego z zawodników orlików starszych w której to drużynie Kuba Maćkowiak wcześniej trenował. Kuba swoje trening zaczął od samego początku powstania grupy, a więc od czerwca 2011 roku. Dziś ten chłopiec potrzebuje pomocy na leczenie, ponieważ od połowy sierpnia tego roku, boryka się z nowotworem złośliwym czwartego stopnia umiejscowionym w móżdżku. Kubuś pierwszą operację przeszedł 28 sierpnia, a sama operacja trwała 7 godzin. Guz był na jednak tyle duży, że lekarze wraz z dr Jarmuszem na czele, nie mogli usunąć go w całości przez co Kubę czekają kolejne operacje. Dziś 10-cio letni zawodnik Polonii przebywa w szpitalu w Poznaniu, gdzie pod opieka lekarzy powoli jest wybudzany po operacji i zaczyna nabierać sił, jednak jest jeszcze na tyle słaby że lekarze jeszcze wstrzymują się z podaniem chemioterapii.
Według wstępnych informacji jakich udało się uzyskać od lekarzy to 75% powodzenia na wyzdrowienie. Są to duże szanse że Kuba w przyszłości będzie normalnie funkcjonował jak każdy chłopiec w jego wieku, jednak jak już wcześniej było wspomniane, pierwszą chemioterapie będzie mógł otrzymać nie prędzej niż za ok. 2 tygodnie, ponieważ organizm jest jeszcze osłabiony.
Podczas sobotniego pikniku, pieniążki będą zbierane przez podopiecznych Mariusza Kułaka do specjalnie przygotowanych puszek. Każda złotówka przekazana na rzecz Kuby Maćkowiaka zostanie wykorzystana na dalsze leczenie, które jest bardzo kosztowne. Drużyna orlika starszego wraz z trenerem i rodzicami młodych piłkarzy, liczy na otwarcie serc wobec Kuby i pomoc w zbiórce pieniążków.
Dajmy szansę dziesięcioletniemu chłopcu na normalne funkcjonowanie, przecież przed nim jest jeszcze całe życie!
Najnowsze aktualności
-
03.03.2022
Przegrana z Wartą Śrem
W środę 02.03.2022 o godz. 19.00 na boisku w Śremie drużyna rezerw Polonii Środy rozegrała spotkanie towarzyskie z zespołem Warty Śrem występującą w rozgrywkach w 5 lidze, zajmując czołowe miejsce po rundzie jesiennej. Mecz zakończył się zwycięstwem Warty Śrem 5-4. Bramki dla Polonii strzelili: Wojciech Pinczak - 2, Mateusz Rosiak - 1, Marcel Stelmaszyk - 1.
-
03.03.2022
Podejmujemy współpracę z 36 Minut
Łączy nas sport, zamiłowanie do dbania o kondycję i zdrowy styl życia. Polonia Środa Wielkopolska ma przyjemność ogłosić partnerstwo z butikowym studiem treningowym 36 Minut.
-
01.03.2022
Polska piłka dla Ukrainy!
Polski Związek Piłki Nożnej nie pozostaje obojętnym na cierpienie ukraińskiego narodu, który doświadcza brutalnej agresji ze strony Federacji Rosyjskiej. Z inicjatywy prezesa Cezarego Kuleszy organizujemy akcję wsparcia „Polska Piłka dla Ukrainy”. Zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce pieniężnej, nad którą nadzór będzie sprawował Polski Czerwony Krzyż. PZPN i Ekstraklasa S.A. już zadeklarowały wpłaty po 100 tys. złotych.
-
28.02.2022
Polonia Cup 2022 (2014)
Od samego rana w niedzielę 27.02.2022r ruszył wspaniały turniej piłkarski kategorii Żaka Młodszego rocznika 2014 - Polonia Cup 2022. Zmagania siedmiu drużyn rozgrywały się na hali Kobra Arena przy Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Wielkopolskiej i trwały ponad pięć godzin.
-
28.02.2022
Towarzyskie granie młodzików (2009)
W minionym tygodniu kolejne mecze kontrolne mają za sobą Młodzicy pierwszej drużyny z rocznika 2009. W środę na boisku w Zielnikach gościliśmy jedną z najlepszych drużyn w Polsce rocznika 2010 - Lecha Poznań. Pierwsza połowa to dominacja naszych młodszych kolegów z Poznania, którzy udokumentowali to zdobytymi bramkami. W drugiej połowie nawiązaliśmy równą walkę i udało nam się nawiązać kontakt z rywalem, jednak to w całym meczu zwycięsko wyszedł Lech.
-
28.02.2022
Towarzysko z Avią (2016)
Kolejne doświadczenie mają za sobą najmłodsi zawodnicy naszej Akademii, czyli Skrzaty z rocznika 2016. Podopieczni trenerów Tomasza Gendery i Marcina Parusa rozegrali grę kontrolną z rówieśnikami Avii Kamionki. W minioną sobotę w sali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji nasi młodzi piłkarze stoczyli wiele pojedynków 1x1 i strzelili sporo bramek.
-
28.02.2022
Pracowita sobota polonistów (2012)
Sobotnie przedpołudnie Poloniści z rocznika 2012 spędzili bardzo pracowicie.
-
28.02.2022
Porażka z AKF Poznań (2010)
W sobotnie przedpołudnie, młodzicy młodsi rozegrali mecz sparingowy z AKF Poznań


























































