OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

06.09.2013

Gramy dla Kuby

W dniu 7 września podczas Wielkiego Pikniku Piłkarskiego w Środzie Wlkp., gdzie główną atrakcją będzie mecz seniorów Naszej Polonii oraz Lecha Poznań odbędzie się także mecz orlików obu drużyn. Młodzi piłkarze urodzeniu w 2003 roku, swój mecz zagrają o godz. 15:30 , a dodatkowo podczas tego meczu zawodnicy ze Środy wystąpią w specjalnie przygotowanych koszulkach na ten mecz z napisem „GRAMY DLA KUBY”. 

Napis ten odwołuje się do zbiórki pieniędzy na jednego z zawodników orlików starszych w której to drużynie Kuba Maćkowiak wcześniej trenował. Kuba swoje trening zaczął od samego początku powstania grupy, a więc od czerwca 2011 roku. Dziś ten chłopiec potrzebuje pomocy na leczenie, ponieważ od połowy sierpnia tego roku, boryka się z nowotworem złośliwym czwartego stopnia umiejscowionym w móżdżku. Kubuś pierwszą operację przeszedł 28 sierpnia, a sama operacja trwała 7 godzin. Guz był na jednak tyle duży, że lekarze wraz z dr Jarmuszem na czele, nie mogli usunąć go w całości przez co Kubę czekają kolejne operacje. Dziś 10-cio letni zawodnik Polonii przebywa w szpitalu w Poznaniu, gdzie pod opieka lekarzy powoli jest wybudzany po operacji i zaczyna nabierać sił, jednak jest jeszcze na tyle słaby że lekarze jeszcze wstrzymują się z podaniem chemioterapii.

Według wstępnych informacji jakich udało się uzyskać od lekarzy to 75% powodzenia na wyzdrowienie. Są to duże szanse że Kuba w przyszłości będzie normalnie funkcjonował jak każdy chłopiec w jego wieku, jednak jak już wcześniej było wspomniane, pierwszą chemioterapie będzie mógł otrzymać nie prędzej niż za ok. 2 tygodnie, ponieważ organizm jest jeszcze osłabiony.

Podczas sobotniego pikniku, pieniążki będą zbierane przez podopiecznych Mariusza Kułaka do specjalnie przygotowanych puszek. Każda złotówka przekazana na rzecz Kuby Maćkowiaka zostanie wykorzystana na dalsze leczenie, które jest bardzo kosztowne. Drużyna orlika starszego wraz z trenerem i rodzicami młodych piłkarzy, liczy na otwarcie serc wobec Kuby i pomoc w zbiórce pieniążków.

Dajmy szansę dziesięcioletniemu chłopcu na normalne funkcjonowanie, przecież przed nim jest jeszcze całe życie!

Najnowsze aktualności

  • 18.08.2022

    Sparingowo z Wartą Śrem (2014)

    W sobotę 13 sierpnia zespół żaków starszych Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2014) był gospodarzem meczu sparingowego przeciwko zawodnikom Warty Śrem.

  • 18.08.2022

    Gry kontrolne orlików (2013)

    W ubiegłym tygodniu intensywnie trenowali orlicy z rocznika 2013. Zespoły rozegrały łącznie trzy gry kontrolne z Talentem Warszawa, Arką Gdynia oraz 1920 Mosina.

  • 18.08.2022

    Piłkarska sobota na Stadionie Średzkim

    W sobotę swoje mecze ligowe rozegrają zarówno pierwszy zespół Polonii Środa który będzie podejmować beniaminka rozgrywek – Vinetę Wolin jak i pierwszoligowy zespół kobiet który podejmie na własnym boisku Resovię Rzeszów. Tym razem bez spotkania ligowego jest drugi zespół Polonii Środa. A jest to spowodowane przeniesieniem meczu ligowego z GKS Dopiewo na środę 21 września. W zamian za to młodzi poloniści z drugiego zespołu mają rozegrać grę wewnętrzną.

  • 18.08.2022

    Zwycięstwo w Nowych Skalmierzycach (2006)

    W meczu 1. kolejki nowego sezonu występujący w lidze wojewódzkiej juniorzy młodsi B1 z rocznika 2006/2007 zainaugurowali rozgrywki w meczu wyjazdowym z zespołem AP Nowe Skalmierzyce. Nasz zespół wygrał 6:1 (4:0), a bramki strzelali: Kacper Manicki - dwie, Jakub Wawroski, Oskar Pawlak, Jakub Płonka oraz Maksymilian Łoniewski.

  • 18.08.2022

    Bez punktów w Kleczewie

    W środę 17 sierpnia piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejną ligową kolejkę. Tym razem nasz zespól udał się do Kleczewa na pojedynek z tamtejszym Sokołem. Było to 21 ligowe spotkanie obu ekip na poziomie trzeciej ligi a sam mecz zwiastował spore emocje.

  • 17.08.2022

    Inauguracyjne zwycięstwo w Kaliszu (2008)

    W meczu drugiej kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy starszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała 5:1 (1:1) z KKS-em Kalisz. Choć Kaliszanie wyszli na prowadzenie w 15. minucie meczu to Poloniści odwrócili losy meczu. Bramki dla średzkiego zespołu strzelali Jakub Michalak, Filip Stasiak oraz Paweł Sarna - trzy.

  • 15.08.2022

    Polonistki liderkami I ligi

    W pierwszej kolejce ligowych zmagań sezonu 2022/23 piłkarki Polonii Środa mierzyły się w Bielawie z beniaminkiem – tamtejszym zespołem Bielawianki. Po świetnym meczu polonistki wygrały 5:0 i objęły fotel lidera rozgrywek.

  • 13.08.2022

    Ligowy klasyk w Kleczewie

    Rumieńców nabierają rozgrywki trzecioligowe w grupie drugiej sezonu 2022/23 a zespoły w nich biorące udział nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek. W najbliższą środę 17 sierpnia odbędzie się kolejna kolejka ligowa. Piłkarzy Polonii Środa czeka tym razem wyjazd do Kleczewa na spotkanie z tamtejszym Sokołem.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.