OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

06.09.2013

Gramy dla Kuby

W dniu 7 września podczas Wielkiego Pikniku Piłkarskiego w Środzie Wlkp., gdzie główną atrakcją będzie mecz seniorów Naszej Polonii oraz Lecha Poznań odbędzie się także mecz orlików obu drużyn. Młodzi piłkarze urodzeniu w 2003 roku, swój mecz zagrają o godz. 15:30 , a dodatkowo podczas tego meczu zawodnicy ze Środy wystąpią w specjalnie przygotowanych koszulkach na ten mecz z napisem „GRAMY DLA KUBY”. 

Napis ten odwołuje się do zbiórki pieniędzy na jednego z zawodników orlików starszych w której to drużynie Kuba Maćkowiak wcześniej trenował. Kuba swoje trening zaczął od samego początku powstania grupy, a więc od czerwca 2011 roku. Dziś ten chłopiec potrzebuje pomocy na leczenie, ponieważ od połowy sierpnia tego roku, boryka się z nowotworem złośliwym czwartego stopnia umiejscowionym w móżdżku. Kubuś pierwszą operację przeszedł 28 sierpnia, a sama operacja trwała 7 godzin. Guz był na jednak tyle duży, że lekarze wraz z dr Jarmuszem na czele, nie mogli usunąć go w całości przez co Kubę czekają kolejne operacje. Dziś 10-cio letni zawodnik Polonii przebywa w szpitalu w Poznaniu, gdzie pod opieka lekarzy powoli jest wybudzany po operacji i zaczyna nabierać sił, jednak jest jeszcze na tyle słaby że lekarze jeszcze wstrzymują się z podaniem chemioterapii.

Według wstępnych informacji jakich udało się uzyskać od lekarzy to 75% powodzenia na wyzdrowienie. Są to duże szanse że Kuba w przyszłości będzie normalnie funkcjonował jak każdy chłopiec w jego wieku, jednak jak już wcześniej było wspomniane, pierwszą chemioterapie będzie mógł otrzymać nie prędzej niż za ok. 2 tygodnie, ponieważ organizm jest jeszcze osłabiony.

Podczas sobotniego pikniku, pieniążki będą zbierane przez podopiecznych Mariusza Kułaka do specjalnie przygotowanych puszek. Każda złotówka przekazana na rzecz Kuby Maćkowiaka zostanie wykorzystana na dalsze leczenie, które jest bardzo kosztowne. Drużyna orlika starszego wraz z trenerem i rodzicami młodych piłkarzy, liczy na otwarcie serc wobec Kuby i pomoc w zbiórce pieniążków.

Dajmy szansę dziesięcioletniemu chłopcu na normalne funkcjonowanie, przecież przed nim jest jeszcze całe życie!

Najnowsze aktualności

  • 23.08.2022

    Porażka z Olimpią Koło (2011)

    W meczu drugiej kolejki I ligi wojewódzkiej młodzików młodszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała na boisku CTP 1 z Olimpią Koło 1:6 (1:2). Podopieczni Kamila Kudły i Kornela Ladrowskiego wyszli na prowadzenie w 13. minucie, ale tuż przed przerwą goście zdobyli dwie bramki. W drugiej połowie Olimpia powiększała swoją przewagą, odnosząc pewne zwycięstwo.

  • 22.08.2022

    Trampkarze zakończyli obóz dochodzeniowy (2009)

    Zespół trampkarzy starszych (rocznik 2009) prowadzony przez trenerów Miłosza Twardowskiego i Marcina Parusa w ubiegłym tygodniu wziął udział w obozie dochodzeniowym na obiektach naszego klubu. Zawodnicy odbywali dwie jednostki treningowe dziennie, a na zakończenie udali się na pływalnię. W sobotę podsumowano ten intensywny tydzień meczem sparingowym i spotkaniem integracyjnym z rodzicami.

  • 22.08.2022

    Sześć bramek z Polonią 1912 Leszno (2008)

    W meczu trzeciej kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy starszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała 6:2 (2:0) Polonię 1912 Leszno. Bramki dla podopiecznych Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego strzelali Mikołaj Kowalski - dwie, Paweł Sarna oraz Nikodem Bliskowski. Ponadto rywale dwukrotnie trafiali do własnej bramki.

  • 22.08.2022

    Porażka z Resovią

    W sobotę 20 sierpnia piłkarki Polonii Środa rozegrały kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół podejmował na własnym boisku Resovię Rzeszów. Mecz z Resovią Rzeszów był dla naszego szansą, by przełamać niekorzystny bilans spotkań z tym zespołem. Jak do tej pory nie udało nam się pokonać rywalek ani grając u siebie ani na wyjazdach.

  • 22.08.2022

    Szesnaście bramek w meczu z Górnikiem (2006)

    W meczu drugiej kolejki I Ligi Wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała 13:3 (9:1) zespół Górnika Konin, który składał się z zawodników urodzonych w 2007 roku. Bramki dla podopiecznych Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka strzelali Jakub Wawroski - trzy, Oskar Pawlak - trzy, Szymon Rauhut - trzy, Jakub Płonka z rzutu karnego, Kacper Manicki, Maksymilian Łoniewski oraz Krzysztof Bartkowiak.

  • 20.08.2022

    Trzynaście bramek na Stadionie Średzkim

    W meczu czwartej kolejki III ligi grupy 2 zespół Polonii Środa podejmował na własnym boisku beniaminka Vinetę Wolin. Poloniści przystąpili do tego spotkania osłabieni brakiem Kacpra Nowaka i Damiana Buczmy co spowodowało wymuszone zmiany w składzie. Od pierwszych minut na boisku pojawili się młodzi średzianie  Filip Łasocha i Aleksander Kluczyński.

  • 27.08.2022

    Akademia: Zapowiedź weekendu (20/21 sierpnia)

    Wszystkie trzy mecze naszych reprezentantów Lig Wojewódzkich odbędą się w weekend w Środzie Wielkopolskiej. Na Stadionie Lekkoatletycznym zagrają juniorzy młodsi i trampkarze starsi, natomiast młodzicy młodsi swój mecz rozegrają na boisku CTP 1. Ponadto pozostałe nasze drużyny rozegrają gry kontrole i wezmą udział w turniejach!

  • 19.08.2022

    Porażka na inaugurację w Koninie (2011)

    W meczu pierwszej kolejki Ligi Wojewódzkiej młodzików młodszych zespół Polonii Środa Wielkopolska przegrał 0:9 (0:5) z Górnikiem Konin. Będąca w przebudowie drużyna prowadzona przez Kamila Kudłę i Kornela Ladrowskiego była wsparta przez zawodników z rocznika 2012.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.