06.09.2013
Gramy dla KubyW dniu 7 września podczas Wielkiego Pikniku Piłkarskiego w Środzie Wlkp., gdzie główną atrakcją będzie mecz seniorów Naszej Polonii oraz Lecha Poznań odbędzie się także mecz orlików obu drużyn. Młodzi piłkarze urodzeniu w 2003 roku, swój mecz zagrają o godz. 15:30 , a dodatkowo podczas tego meczu zawodnicy ze Środy wystąpią w specjalnie przygotowanych koszulkach na ten mecz z napisem „GRAMY DLA KUBY”.
Napis ten odwołuje się do zbiórki pieniędzy na jednego z zawodników orlików starszych w której to drużynie Kuba Maćkowiak wcześniej trenował. Kuba swoje trening zaczął od samego początku powstania grupy, a więc od czerwca 2011 roku. Dziś ten chłopiec potrzebuje pomocy na leczenie, ponieważ od połowy sierpnia tego roku, boryka się z nowotworem złośliwym czwartego stopnia umiejscowionym w móżdżku. Kubuś pierwszą operację przeszedł 28 sierpnia, a sama operacja trwała 7 godzin. Guz był na jednak tyle duży, że lekarze wraz z dr Jarmuszem na czele, nie mogli usunąć go w całości przez co Kubę czekają kolejne operacje. Dziś 10-cio letni zawodnik Polonii przebywa w szpitalu w Poznaniu, gdzie pod opieka lekarzy powoli jest wybudzany po operacji i zaczyna nabierać sił, jednak jest jeszcze na tyle słaby że lekarze jeszcze wstrzymują się z podaniem chemioterapii.
Według wstępnych informacji jakich udało się uzyskać od lekarzy to 75% powodzenia na wyzdrowienie. Są to duże szanse że Kuba w przyszłości będzie normalnie funkcjonował jak każdy chłopiec w jego wieku, jednak jak już wcześniej było wspomniane, pierwszą chemioterapie będzie mógł otrzymać nie prędzej niż za ok. 2 tygodnie, ponieważ organizm jest jeszcze osłabiony.
Podczas sobotniego pikniku, pieniążki będą zbierane przez podopiecznych Mariusza Kułaka do specjalnie przygotowanych puszek. Każda złotówka przekazana na rzecz Kuby Maćkowiaka zostanie wykorzystana na dalsze leczenie, które jest bardzo kosztowne. Drużyna orlika starszego wraz z trenerem i rodzicami młodych piłkarzy, liczy na otwarcie serc wobec Kuby i pomoc w zbiórce pieniążków.
Dajmy szansę dziesięcioletniemu chłopcu na normalne funkcjonowanie, przecież przed nim jest jeszcze całe życie!
Najnowsze aktualności
-
17.10.2022
Czteropak Mikołaja Kowalskiego z Amber Kalisz (2008)
W meczu 11. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy starszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała 4:0 (2:0) z Akademią Sportu Amber Kalisz. Wszystkie cztery bramki dla średzkiego zespołu strzelił Mikołaj Kowalski! Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek Polonia ma osiem punktów przewagi nad drugim KKS-em 1925 Kalisz.
-
17.10.2022
Akademia: Wyniki meczów (15-16 października)
Kolejny udany weekend mają za sobą przedstawiciele piłki jedenastoosobowej - juniorzy oraz trampkarze zdobyli komplet punktów! Juniorzy młodsi prowadzeni przez Łukasza Kaczałkę i Adriana Błaszaka zgarnęli trzy punkty bez gry, ponieważ Warta Kramsk zrezygnowała z przyjazdu do Środy Wielkopolskiej. Przekonujące zwycięstwo 4:0 odnieśli trampkarze starsi w starciu z AS Amber Kalisz, a bez starty gola swoje mecze wygrały też zespoły w kategorii trampkarz młodszy.
Niestety wysoko przegrały juniorki Polonii, które nie dały rady faworyzowanemu Medykowi Konin.
Młodzicy starsi jeden mecz wygrali, jeden zremisowali i jeden przegrali, natomiast młodzicy młodsi przegrali w lidze wojewódzkiej, ale wygrali swój mecz w I lidze okręgowej.
-
17.10.2022
Remis w starciu dwóch Polonii
W kolejnym meczu w piątej lidze zespół rezerw Polonii Środa podejmował na własnym boisku Polonię Golina. Poloniści wzmocnieni kilkoma graczami z pierwszego zespołu przystępowali do tego meczu w roli faworyta.
-
16.10.2022
Z piekła do nieba
W meczu 12. Kolejki III ligi grupy 2 piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku Unię Janikowo. Dla średzkiego zespołu była to doskonała okazja na przedłużenie ligowej passy zwycięstw.
-
13.10.2022
Ciekawy sparing w środku tygodnia
W środę 12 października o godzinie 16:00 w ramach przygotowań do kolejnego spotkania ligowego piłkarze Polonii Środa zmierzyli się na własnym boisku z zespołem Warty Poznań. Zespół gości był złożony z zawodników którzy do tej pory grali mniej w spotkaniach ligowych a także z wyróżniających się młodych graczy z zespołu juniorów.
-
12.10.2022
Akademia: Harmonogram meczów (15-16 października)
Już w piątek ligowe granie rozpoczną zespoły naszej akademii piłkarskiej! To właśnie tego dnia o godzinie 15:00 na boisko CTP nr 1 wybiegną trampkarze starsi (rocznik 2008), którzy zmierzą się z Akademią Sportu Amber Kalisz. W sobotę na średzkich obiektach zagrają juniorki oraz młodzicy, a w niedzielę trampkarze młodsi oraz młodzicy młodsi.
W weekend nie zagrają juniorzy, którzy mieli się mierzyć z Wartą Kramsk. Spotkanie pierwotnie było przełożone na środę, ale goście poinformowali, iż nie dotrą na mecz i w ten sposób Polonia zyska trzy punkty bez gry.
Szczegółowy harmonogram poniżej.
-
12.10.2022
Turnieje ligowe żaków (2015)
W niedzielę 9 października zespół żaków z rocznika 2015 rozgrywał turnieje Wielkopolskiego ZPN w Śremie i Szczodrzykowie. Udział w nich wzięło łącznie 22 zawodników.
-
11.10.2022
Turniej ligowy żaków w Śremie (2014)
W sobotnie popołudnie podopieczni trenera Radosława Piotrowskiego i Macieja Sikorskiego, wyjątkowo pod opieką trenera Miłosza Twardowskiego, rozegrali turniej ligowy, którego gospodarzem była drużyna Warty Śrem.
























































