OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

13.11.2023

Grad bramek w Kole

W sobotę 11 listopada piłkarze drugiego zespołu seniorów Polonii Środa Wlkp. udali się do Koła na ligowy pojedynek z tamtejszą Olimpią.

Mecz źle się zaczął dla naszego zespołu. Już w 2 minucie po zagraniu ręką w polu karnym Andria Pryimaka sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy którzy skrzętnie jedenastkę wykorzystali i objęli prowadzenie. Poloniści nie zrazili się jednak szybką stratą bramki i odważnie ruszyli do ataków. Już w 7 minucie po uderzeniu Macieja Owczarka poloniści doprowadzili do wyrównania. Niestety z remisu nasz zespół nie cieszył się zbyt długo. W 15 minucie po dośrodkowaniu z boku boiska i uderzeniu z pola karnego gospodarze ponownie wychodzą na prowadzenie. Minutę później było już 2:2 a bramkę zdobył Jakub Wawroski. Jeszcze przed przerwą poloniści wyszli na prowadzenie. W 28 minucie w świetnej sytuacji znalazł się Mikołaj Kowalski który pewnym strzałem pokonał bramkarza Olimpii.

Po zmianie stron spotkanie się wyrównało. W 77 minucie gospodarze wykorzystali błąd w szeregach obronnych średzkiego zespołu i doprowadzili do wyrównania. Na osiem minut przed końcem spotkania w polu karym Olimpii faulowany był Kevin Durueke i sędzia podyktował rzut karny dla średzkiego zespołu. Do piłki podszedł sam poszkodowany i poloniści ponownie prowadzili. Ostatnie zdanie w tym meczu należało jednak do gospodarzy. Bo to ich zawodnik w doliczonym czasie gry był faulowany w polu karnym i tym razem mieliśmy rzut karny dla Olimpii który gracze z Koła pewnie zamienili na bramkę doprowadzając do wyrównania. Remisem 4:4 zakończyło się to spotkanie.

Polonia II Środa wystąpiła w składzie: Perliński – Majsner, Manicki, Durueke (83` Płonka), Popis, Kaźmierczak, Owczarek (78` Pinczak), Kowalski (78` Wesołek), Wawroski, Pryimak, Wojtkowiak.

Najnowsze aktualności

  • 14.05.2025

    Zwycięstwa dały fotel lidera (2012)

    Polonia 2012 wygrała swoje ostatnie dwa mecze, dzięki czemu wykorzystała potknięcia rywali i objęła prowadzenie w tabeli 1. ligi wojewódzkiej D1. Nasz zespół w czwartek pokonał 10:1 (6:1) Jarotę Jarocin, a po trzy bramki w tym meczu strzelili Jakub Jacków i Kacper Leciej. W sobotę natomiast Poloniści na wyjeździe wygrali 5:3 (4:0) z Olimpią Koło. Zespół Bartosza Tomaszewskiego ma jeden punkt przewagi nad Lechem Poznań/Południe i siedem nad SMS APR Ślesin - zespół ze Ślesina rozegrał jednak dwa mecze mniej.

  • 13.05.2025

    W sobotę w Nowych Skalmierzycach

    W sobotę piłkarze Polonii Środa rozegrają swoje kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół zmierzy się z innym Wielkopolskim trzecioligowcem – Pogonią Nowe Skalmierzyce, a mecz odbędzie się na boisku rywali. Spotkania obu ekip zawsze obfitują w sporą ilość emocji i bramek.

  • 12.05.2025

    Porażka ze Sparks (Juniorki)

    Rywalizujące w 2. lidze okręgowej trampkarzy C2 juniorki Polonii w miniony weekend rywalizowały z zespołem Sparks Poznań. Pełen walki mecz zakończył się zwycięstwem Sparks 2:1 (1:0). Jedynego gola dla naszej drużyny strzeliła Wiktoria Nowicka I.

  • 12.05.2025

    Zwycięstwo w Chorzeminie (2011)

    Dobry weekend ma za sobą Polonia 2011, która wygrała oba swoje mecze. Pierwszy zespół na wyjeździe wygrał 4:2 (4:0) z Orkanem Chorzemin. Nasz zespół prowadził już 4:0, ale tuż przed przerwą czerwoną kartkę obejrzał strzelec jednej z bramek Wojciech Śnitko i Poloniści musieli sobie radzić w osłabieniu. Zawodnicy dobrze się jednak spisali, wywożąc z Chorzemina trzy punkty. Gole strzelali wcześniej wspomniany Śnitko, a także Giovani Henriquez-Gajda, Oskar Różewicz oraz Jan Jankowiak. Drugi zespół odniósł pierwsze wiosną zwycięstwo w 1. lidze okręgowej. Polonia na własnym boisku po pełnym goli spotkaniu wygrała 7:4 (2:2) z MKS-em Trzemeszno.

  • 12.05.2025

    Zwycięstwo w Pobiedziskach (2010)

    Polonia 2010 II w sobotę odniosła cenne zwycięstwo po dwóch z kolei porażkach. Nasz zespół wygrał 4:2 (3:1) w Pobiedziskach z miejscowym Huraganem. Gole strzelali Jan Muszyński, Kamil Zenker, Dawid Buczma, Marcel Kaleta. Podopieczni Kornela Ladrowskiego przesunęli się na szóste miejsce w ligowej tabeli.

  • 12.05.2025

    Polonia ucieka peletonowi (2010)

    Dwa przekonujące zwycięstwa odniosła w weekend Polonia 2010. W sobotę pierwszy zespół pewnie pokonał 3:0 (1:0) dotychczasowego wicelidera rozgrywek - GES Poznań i powiększył swoją przewagą nad innymi drużynami w ligowej tabeli. Na ten moment Poloniści mają sześć punktów przewagi nad Wartą Poznań i osiem na GES-em. Druga drużyna w meczu 2. ligi wojewódzkiej wygrała na wyjeździe 4:1 z Canarinhos Skórzewo.

  • 12.05.2025

    Wyjazdowy remis z liderem (2009)

    Dużych emocji dostarczył wyjazdowy mecz Polonii 2009 z liderem 1. ligi wojewódzkiej B2 - Górnikiem Konin. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2 (1:1). Jako pierwsi na prowadzenie wyszła Polonia po golu Michała Mężyńskiego, ale już po trzech minutach gospodarze wyrównali. Remis utrzymywał się do 76. minuty, kiedy to zawodnik Górnika pokonał Wiczyńskiego. Do remisu w doliczonym czasie gry doprowadził jednak Benjamin Wałuszko.

  • 12.05.2025

    Warta nie dała szans (2008)

    W meczu lidera i wicelidera rozgrywek 1. ligi wojewódzkiej B1 zespół Warty Poznań nie dał szans Polonii Środa Wielkopolska. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zielonych 5:1 (2:0), a jedynego gola dla Polonistów strzelił bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego Juliusz Gawlikowski. Mimo porażki nasz zespół utrzymuje drugie miejsce z przewagą pięciu punktów nad trzecią Calisią 14 Kalisz.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.