13.11.2023
Grad bramek w KoleW sobotę 11 listopada piłkarze drugiego zespołu seniorów Polonii Środa Wlkp. udali się do Koła na ligowy pojedynek z tamtejszą Olimpią.
Mecz źle się zaczął dla naszego zespołu. Już w 2 minucie po zagraniu ręką w polu karnym Andria Pryimaka sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy którzy skrzętnie jedenastkę wykorzystali i objęli prowadzenie. Poloniści nie zrazili się jednak szybką stratą bramki i odważnie ruszyli do ataków. Już w 7 minucie po uderzeniu Macieja Owczarka poloniści doprowadzili do wyrównania. Niestety z remisu nasz zespół nie cieszył się zbyt długo. W 15 minucie po dośrodkowaniu z boku boiska i uderzeniu z pola karnego gospodarze ponownie wychodzą na prowadzenie. Minutę później było już 2:2 a bramkę zdobył Jakub Wawroski. Jeszcze przed przerwą poloniści wyszli na prowadzenie. W 28 minucie w świetnej sytuacji znalazł się Mikołaj Kowalski który pewnym strzałem pokonał bramkarza Olimpii.
Po zmianie stron spotkanie się wyrównało. W 77 minucie gospodarze wykorzystali błąd w szeregach obronnych średzkiego zespołu i doprowadzili do wyrównania. Na osiem minut przed końcem spotkania w polu karym Olimpii faulowany był Kevin Durueke i sędzia podyktował rzut karny dla średzkiego zespołu. Do piłki podszedł sam poszkodowany i poloniści ponownie prowadzili. Ostatnie zdanie w tym meczu należało jednak do gospodarzy. Bo to ich zawodnik w doliczonym czasie gry był faulowany w polu karnym i tym razem mieliśmy rzut karny dla Olimpii który gracze z Koła pewnie zamienili na bramkę doprowadzając do wyrównania. Remisem 4:4 zakończyło się to spotkanie.
Polonia II Środa wystąpiła w składzie: Perliński – Majsner, Manicki, Durueke (83` Płonka), Popis, Kaźmierczak, Owczarek (78` Pinczak), Kowalski (78` Wesołek), Wawroski, Pryimak, Wojtkowiak.
Najnowsze aktualności
-
06.06.2025
Akademia: Zapowiedź (7/8.06.2025)
Rozgrywki młodzieżowe wkraczają w decydującą fazę, bo za dwa tygodnie, poznamy ostateczne rozstrzygnięcia. W nadchodzący weekend czeka nas jedenaście gier z udziałem drużyn Polonii. W sobotę na wyjeździe zagra Polonia 2009, zaś domowe mecze zagrają m.in. Polonia 2010 w 2. lidze wojewódzkiej, czy Polonia 2012. W niedzielę na wyjeździe grać będą Polonia 2008, która kończy rozgrywki, a także Polonia 2010 i juniorki. Na Nowym Stadionie Średzkim zagra Polonia 2013, a stawką spotkania z Ostrovią 1909 będzie utrzymanie się na fotelu lidera.
-
05.06.2025
PUCHAR JEST NASZ
Po trzech latach oczekiwań piłkarze Polonii Środa ponownie zagrali w finale Wielkopolskiego Pucharu Polsku. Spotkanie zostało rozegrane na nowoczesnym Nowym Stadionie Średzkim a rywalem polonistów była czwartoligowa Polonia Golina.
-
05.06.2025
Walne Zebranie Sprawozdawcze
Zarząd Klubu Sportowego „Polonia" zwołuje Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków, które odbędzie się 17 czerwca 2025 r. o godzinie 19:00 (I termin) oraz o godzinie 19:30 (II termin) w Restauracji Turystyczna u Moniki przy ulicy Sportowej 2 w Środzie Wielkopolskiej.
-
03.06.2025
Transmisja finału
Gdyby z jakichś powodów ktoś z Was nie mógł się pojawić w środę na trybunach Nowego Stadionu Średzkiego i dopingować piłkarzy Polonii Środa w walce o SZÓSTY Wielkopolski puchar Polski to Wielkopolski Związek Piłki Nożnej przeprowadzi z tego meczu transmisję...
-
03.06.2025
Zwycięstwa z Kłosem i Kotwicą (2013)
Drugi zespół Polonii 2013, który rywalizuje w 3. lidze okręgowej D2, wygrał w ostatnich dniach dwa spotkania i awansował na pozycję lidera rozgrywek. W piątek Poloniści wygrali wyjazdową potyczkę z Kłosem Zaniemyśl 5:4 (4:1), a we wtorek pokonali na własnym boisku Kotwicę II Kórnik 5:1 (1:1).
-
02.06.2025
Remisowy pojedynek rezerw
W kolejnym ligowym meczu drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska podejmował na własnym boisku Zjednoczonych Trzemeszno.
-
02.06.2025
Polonia wyszła na prowadzenie (2013)
Bardzo udany weekend ma za sobą Polonia 2013. Zespół Bartosza Kadrzyńskiego i Jędrzeja Kujawy wygrał na wyjeździe 5:0 (1:0) z dotychczasowym liderem - Polonią 1912 Leszno. W pierwszym meczu między tymi drużynami lepsza okazała się zespół z Leszna. Dzięki trzem punktom nasz zespół wyprzedził swoją imienniczkę i objął prowadzenie w ligowej tabeli. Do rozegrania pozostały trzy kolejki.
-
02.06.2025
Druga porażka młodzików (2012)
Dwa mecze w ostatnich dniach rozegrał zespół Polonii 2012. Najpierw podopieczni Bartosza Tomaszewskiego wygrali 9:1 (3:1) na własnym boisku z Pogonią Nowe Skalmierzyce, a następnie w niedzielę doznali drugiej w rundzie wiosennej porażki z SMS APR Ślesin (0:2). Drugi zespół, którego trenerem jest Kornel Ladrowski, przegrał w środę z Kłosem Zaniemyśl 2:3 (1:3).




























































