13.11.2023
Grad bramek w KoleW sobotę 11 listopada piłkarze drugiego zespołu seniorów Polonii Środa Wlkp. udali się do Koła na ligowy pojedynek z tamtejszą Olimpią.
Mecz źle się zaczął dla naszego zespołu. Już w 2 minucie po zagraniu ręką w polu karnym Andria Pryimaka sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy którzy skrzętnie jedenastkę wykorzystali i objęli prowadzenie. Poloniści nie zrazili się jednak szybką stratą bramki i odważnie ruszyli do ataków. Już w 7 minucie po uderzeniu Macieja Owczarka poloniści doprowadzili do wyrównania. Niestety z remisu nasz zespół nie cieszył się zbyt długo. W 15 minucie po dośrodkowaniu z boku boiska i uderzeniu z pola karnego gospodarze ponownie wychodzą na prowadzenie. Minutę później było już 2:2 a bramkę zdobył Jakub Wawroski. Jeszcze przed przerwą poloniści wyszli na prowadzenie. W 28 minucie w świetnej sytuacji znalazł się Mikołaj Kowalski który pewnym strzałem pokonał bramkarza Olimpii.
Po zmianie stron spotkanie się wyrównało. W 77 minucie gospodarze wykorzystali błąd w szeregach obronnych średzkiego zespołu i doprowadzili do wyrównania. Na osiem minut przed końcem spotkania w polu karym Olimpii faulowany był Kevin Durueke i sędzia podyktował rzut karny dla średzkiego zespołu. Do piłki podszedł sam poszkodowany i poloniści ponownie prowadzili. Ostatnie zdanie w tym meczu należało jednak do gospodarzy. Bo to ich zawodnik w doliczonym czasie gry był faulowany w polu karnym i tym razem mieliśmy rzut karny dla Olimpii który gracze z Koła pewnie zamienili na bramkę doprowadzając do wyrównania. Remisem 4:4 zakończyło się to spotkanie.
Polonia II Środa wystąpiła w składzie: Perliński – Majsner, Manicki, Durueke (83` Płonka), Popis, Kaźmierczak, Owczarek (78` Pinczak), Kowalski (78` Wesołek), Wawroski, Pryimak, Wojtkowiak.
Najnowsze aktualności
-
24.08.2025
Udana inauguracja trzeciego zespołu
W niedzielny wieczór trzeci zespół seniorek Polonii Środa zainaugurował rozgrywki IV ligi kobiet. W pierwszym meczu polonistki podejmowały drugi zespół Juna Trans Stare Oborzyska.
-
24.08.2025
Bolesna porażka z Medykiem
W niedzielne popołudnie zespół kobiet Polonii Środa w ramach spotkania trzeciej kolejki Orlen I ligi kobiet podejmował na własnym boisku Medyka Konin.
-
23.08.2025
Polanin pokonany
W sobotnie popołudnie zespół rezerw Polonii Środa rozegrał kolejne spotkanie ligowe. Tym razem poloniści podejmowali na własnym boisku Polanina Strzałkowo.
-
22.08.2025
Punkty wyszarpane Elanie
W piątkowy wieczór 22 sierpnia piłkarze Polonii rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem poloniści na własnym boisku podejmowali Elanę Toruń – w opinii wielu jednego z głównych kandydatów do awansu.
-
22.08.2025
Centrum Amigo sponsorem meczu z Elaną Toruń
Polonia Środa Wielkopolska to klub, który od zawsze buduje swoją siłę w oparciu o lokalną społeczność. Dlatego z radością ogłaszamy, że sponsorem dzisiejszego meczu w ramach Betclic 3. Ligi z Elaną Toruń jest Centrum Amigo – firma, która od lat jest blisko mieszkańców naszego miasta.
-
22.08.2025
Akademia: Zapowiedź (23/24.08.2025)
Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 23/24 sierpnia 2025.
-
22.08.2025
Akademia: Raport ligowy (18-22.08.2025)
Komplet wyników meczów ligowych drużyn akademii w dniach 18-22 sierpnia 2025.
-
22.08.2025
CLJ WU-16: Nieudana inauguracja (Juniorki)
W debiucie w Centralnej Lidze Juniorek U-16 zespół Polonii przegrał 0:7 z Wartą Poznań. Polonistki długo dzielnie walczyły z Zielonymi i do przerwy było 0:1. W drugiej części spotkania widoczna była już przewaga zespołu gości, które stopniowo podwyższały prowadzenie. Kolejny mecz nasze dziewczyny rozegrają 30 sierpnia, a ich rywalem będzie zespół MUKS 11 Zielona Góra.



























































