30.04.2018
Grad bramek (2006)W sobotę 28.04.2018 o godz. 11.00. na boisku w Grodzisku Wlkp. pierwsza drużyna młodzika młodszego rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo Ligi Młodzika D2 z zespołem Dyskobolia Grodzisk Wlkp. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Polonii Środa 4-0. Bramki zdobyli: Rauhut Szymon - 1, Wawroski Jakub - 1, Oboda Oskar - 1, Kruk Kacper - 1.
Zespół z Grodziska to zaprzyjaźniona drużyna Polonii Środa jednak na boisku nie ma sentymentów. Trener Leszek Maźwa oczekiwał od zawodników przejęcia inicjatywy od pierwszej minuty i dominacji nad rywalem prze całe spotkanie. Pogoda była wakacyjna i pierwsza część spotkania wyglądała bardzo chaotycznie. Gra głownie toczyła się na połowie gości z Grodziska. Mimo kilku sytuacji zawodnikom Polonii nie udało sie pokonać bramkarza Dyskobolii. Pierwsza Połowa zakończyła się remisem 0-0. Druga połowa wyglądała znacznie lepiej w wykonaniu Polonistów. Kilka ciekawych akcji po których padły cztery bramki. Bramki zdobywali: Szymon Rauhut - 1, Jakub Wawroski - 1, Oskar Oboda - 1, Kruk Kacper - 1. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 4-0.
Polonia zagrała w składzie: Kaczmarek D, Płonka J, Kruk K, Nowakowski M, Oboda O(k), Rauhut Sz, Wawroski J, Wójkiewicz J, Manicki K, Hładyszewski P, Łoda J, Witczak J, Dębowski S, Górski O, Janas P, Banaszak O.
Najnowsze aktualności
-
20.06.2022
Komplet zwycięstw młodzików (2010)
Wszystkie trzy zespoły młodzików młodszych (rocznik 2010) odniosły zwycięstwa w ubiegłym tygodniu. Pierwsza drużyna pokonała 3:1 (1:0) KP Piła po bramkach Antoniego Łukaszewskiego, Amelii Guzendy i Borysa Kasprzaka. Druga grupa aż 17:1 pokonała Koziołka Poznań. Bramki w tym meczu strzelali: Borys Kasprzak - cztery, Jakub Przybylski - trzy, Dawid Ebelewicz - dwie, a po jednej Nikodem Odwrot, Adam Kłopocki, Fabian Nowaczyk, Alicja Bolewicz, Marcel Kaleta, Bartosz Nowicki, Łukasz Miszkiewicz oraz Michał Lipiński. Trzecia drużyna w ostatnim meczu sezonu wygrała z liderem III ligi - Pelikanem Niechanowo - 6:3 (2:2). Po dwie bramki strzelili Bartosz Kurkowiak i Adam Poloszyk, a po jednej dołożyli Kamil Sarnowski oraz Oleksandr Misiurkevych.
-
20.06.2022
Młodzicy pokonali trampkarzy Lidera Swarzędz (2008)
Drugi zespół trampkarzy młodszych był w ten weekend reprezentowany przez zawodników młodzików z roczników 2009 i 2010, za co duże podziękowania należą się trenerom tych zespołów, a wsparła ich Laura Nowicka. Ku zaskoczeniu wszystkich Poloniści wygrali 4:3 (2:1) ze starszymi kolegami z Lidera Swarzędz. Dwie bramki strzelił Antoni Staszak (r. 2009), a po jednej dołożyli Marcel Kaleta (r. 2010) i Łukasz Miszkiewicz (r. 2010).
-
20.06.2022
Trampkarze w finale baraży o CLJ! (2008)
Trampkarze młodsi Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2008) zagrają w finale baraży o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15! W pierwszym meczu Poloniści wygrali 4:2 (2:2) z UKS AP Reissa Poznań. Choć szybko objęli dwubramkowe prowadzenie to tuż przed przerwą goście zdołali wyrównać. W końcówce meczu dwa gole strzelił jednak niezawodny Mikołaj Kowalski. W rewanżu rozegranym w Baranowie emocji nie brakowało. Poznaniacy już w 8. minucie wyszli na prowadzenie, ale kilka minut przed końcem meczu z rzutu karnego do remisu doprowadził Mikołaj Kowalski. W finale baraży rywalem Polonii będzie Jaguar Gdańsk. Pierwszy mecz zostanie rozegrany na Stadionie Średzkim w środę o godzinie 16:30. Rewanż w weekend w Gdańsku.
-
20.06.2022
Dwie porażki trampkarzy (2007)
W meczach 12. i 13. kolejki zespół trampkarzy starszych poniósł dwie porażki. Najpierw przegrali 1:3 (1:2) z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski, a jedynego gola dla naszego zespołu strzelił Oskar Popis. W niedzielę natomiast Poloniści przegrali 0:7 (0:3). Warto zaznaczyć, że w tych meczach drużynę wspierali zawodnicy z roczników 2008, a nawet 2009. Za tydzień w ostatnim meczu średzka drużyna zagra na wyjeździe z Antonio Jarocin.
-
20.06.2022
Wysoka porażka z UKS APR Poznań (2006)
W meczu przedostatniej 13. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B2 Polonia Środa Wielkopolska niestety przegrała na wyjeździe aż 1:9 (1:6) z UKS AP Reissa Poznań. Honorową bramkę dla Średzian strzelił jeszcze w pierwszej połowie Kacper Manicki. Ostatni mecz Polonia rozegra w środę 22 czerwca na Stadionie Lekkoatletycznym, a rywalem będą Błękitni Wronki.
-
20.06.2022
Porażka juniorów w Rawiczu (2003/04)
W meczu przedostatniej 13. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów starszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała na wyjeździe 1:3 (1:1) z Rawią Rawicz. Jedyny gol dla naszej drużyny padł po trafieniu samobójczym zawodnika gospodarzy. W ostatnim meczu w sobotę 25 czerwca rywalem Średzian będzie Unia Swarzędz.
-
20.06.2022
Wyniki gier młodzieży (18-19 czerwca)
Za naszymi zespołami kolejny intensywny weekend, zwieńczony awansem drużyny trampkarzy młodszych do finału baraży o udział w Centralnej Lidze Juniorów U-15! Nasi zawodnicy w pierwszym meczu wygrali 4:2 z UKS AP Reissa Poznań, a remis 1:1 w rewanżu dał promocję do kolejnego etapu. Rywalem Polonistów będzie Jaguar Gdańsk, a pierwszy mecz zostanie rozegrany w środę 22 czerwca o godzinie 16:30 na Stadionie Średzkim!
-
20.06.2022
Wygrana na zakończenie ligi
W ostatniej kolejce ligowej drużyna rezerw zagrała na wyjeździe z Sucharami Suchy Las. Do tego momentu trwała w lidze zacięta rywalizacja między polonistami a Kłosem Zaniemyśl. Oba zespoły zgromadziły równą ilość punktów ale bilans bezpośrednich meczy był po stronie Kłosa. W związku z tym każde zwycięstwo w ostatnim meczu z Liderem dawało rywalom bezpośredni awans do V ligi.
























































