27.04.2015
Gra zdecydowanie lepsza niż wyniki (2007)W niedzielę 26.04 żaki młodsze rocznik 2007 zagrali w II Turnieju Żaków F2 grupa mistrzowska, którego organizatorem był nasz klub. KS Polonia Środa ponownie zmierzył się ze swoimi rówieśnikami – Lechem I Poznań, Akademią Reissa Poznań i Canarinhos Skórzewo.
W swoim pierwszym meczu spotkali się z żakami ze Skórzewa. Nasi młodzi piłkarze prowadzeni przez Marcina Duchałę chcieli zatrzeć niekorzystne wrażenie jakie zostawili po ubiegłotygodniowym turnieju niezbyt udanym dla nas. Podobnie jak poprzedni mecz rozegrany z tydzień temu w Skórzewie tak i ten był bardzo wyrównany. Ale tym razem nasi napastnicy byli skuteczniejsi i do przerwy schodziliśmy z prowadzeniem 1:0 po bramce zdobytej przez Marcina Maląga. W drugiej części meczu osiągnęliśmy lekką przewagę, czego konsekwencją były kolejne bramki zdobyte przez ponownie Marcina Maląga i Jakuba Cielustę. Szczególnie ta ostatnia bramka została zdobyta po kapitalnym wymanewrowaniu obrońcy przez Borysa Markiewicza, który zaliczył tym samym asystę w meczu podając do Jakuba Cielusty. Ponieważ nasi obrońcy i bramkarz stanęli na wysokości zadania i nie dali strzelić żadnej bramki napastnikom ze Skórzewa mecz zakończył się naszym zwycięstwem 3:0.
W drugim meczu z żakami Akademii Reissa nasi piłkarze szczególnie w pierwszej połowie zagrali bardzo ambitnie i agresywnie nie dając możliwości rozwinięcia skrzydeł zawodnikom Akademii. Konsekwencją dobrej naszej gry była bramka zdobyta przez Janka Pośledniego, który nie dał szans bramkarzowi wygrywając z nim pojedynek sam na sam. Chyba momentem kluczowym dla dalszej części meczu była niewykorzystana stu procentowa sytuacja przez strzelca bramki. W drugiej połowie do głosu doszli nasi przeciwnicy, zdobywając kolejne bramki przeważnie z rzutów wolnych. Temu wariantowi gry na pewno więcej czasu będzie trzeba poświęcić uwadze na treningach. Mecz ostatecznie kończy się naszą porażką 1:5 z przebiegu meczu może trochę za wysoką.
Trzecie spotkanie z żakami Lecha I Poznań było podobne do tego rozgrywanego tydzień temu. Lepiej wyszkolonym technicznie Lechitom nasi zawodnicy przeciwstawili agresywną grę i niezwykłą ambicje i wolę walki. Tym razem nie mieliśmy za dużo sytuacji bramkowych, natomiast Lechici pierwsze dwie bramki zdobyli przepięknymi strzałami zza pola karnego. Dwie kolejne stracone bramki to indywidualne błędy naszych obrońców w kryciu. To wszystko spowodowało, że ostatecznie przegraliśmy z żakami Lecha 0:4.
W tabeli po dwóch turniejach mistrzowskich zajmujemy 3 miejsce za Akademią Reissa i Lechem Poznań przed Canarinhos Skórzewem.
Żaki młodsze Polonii Środa Wlkp. wystąpiły w następującym składzie: Marcel Możewski (b), Jakub Wujek, Adrian Fiołka, Marcin Skrobich (kpt), Marcel Pieszke, Jakub Cielusta, Jakub Ritter, Bruno Urbański, Borys Markiewicz, Jakub Witczak, Marcin Maląg, Jan Pośledni.
Najnowsze aktualności
-
23.01.2013
Zmiana godziny sparingu z rezerwami
Uległa zmianie godzina rozpoczęcie sobotniego meczu towarzyskiego Polonii Środa Wielkopolska z drugim zespołem naszego klubu.
-
22.01.2013
Polonia intensywnie trenuje
Dziś piłkarze Polonii Środa Wielkopolska odbyli kolejny trening w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sezonu 2012/2013.
-
22.01.2013
Paweł Beser pierwszym wzmocnieniem
Paweł Beser do końca sezonu będzie zawodnikiem naszego klubu. 20-letni golkiper trafił do Polonii na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Warty Poznań.
-
22.01.2013
22. urodziny Roberta Reszki
Dziś, 22 stycznia swoje 22. urodziny obchodzi bramkarz Polonii Środa Wielkopolska - Robert Reszka.
-
22.01.2013
Sparingi i transfery w 3 lidze (1)
Jak co roku, zimą dużo dzieje się w środowisku piłkarskim. Zawodnicy zmieniają kluby, a drużyny rozgrywają mecze sparingowe i testują nowych graczy. Poniżej przedstawiamy pierwszą część raportu z przygotowań rywali naszej Polonii, w którym prezentujemy wyniki meczów kontrolnych oraz zmiany kadrowe.
-
22.01.2013
Przekaż 1% podatku na Polonię
Przypominamy iż w tym roku ponownie wszyscy podatnicy chcący przekazać 1% swojego podatku na Organizację Pożytku Publicznego mogą to uczynić kierując te pieniądze na Klub Sportowy Polonia. Nasz Klub podobnie jak poprzednich latach znalazł się na liście organizacji uprawnionych do otrzymywania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2012.
-
21.01.2013
Trzeci tydzień treningów Polonii
Dziś kolejny tydzień treningów rozpoczną piłkarze Polonii Środa Wielkopolska. Poloniści odbędą cztery jednostki treningowe oraz rozegrają pierwszy mecz kontrolny w tym roku.
-
21.01.2013
Krystian Pawlak powrócił z testów
Krystian Pawlak, który przez ostatni tydzień przebywał na testach w niemieckim SSV Markranstädt powrócił już do Polski.























































