OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

08.02.2016

Gra wewnętrzna juniorów młodszych

W sobotnie południe na boisku hokejowym odbył się sparing juniorów młodszych z rocznika 1999  występujących na co dzień z powodzeniem  w Lidze Wojewódzkiej z drugą drużyną juniorów złożoną z chłopców urodzonych w latach 2000 – 2001, którzy na wiosnę grać będą w Grupie Mistrzowskiej.

Jak można się było spodziewać zdecydowanym faworytem tego spotkania byli starsi Poloniści, którzy przez całe spotkanie dyktowali warunki gry. Było to tym bardziej możliwe , gdyż w młodszej drużynie zabrakło z powodu chorób i urazów aż pięciu podstawowych zawodników, a ich zastępcy nie byli w stanie sprostać  rywalizacji z tak wymagającym przeciwnikiem.

Młodzi sporadycznie zagrażali bramce rywali, koncentrując się głównie na obronie własnej bramki. Przytrafiły im się przy tym proste błędy , które bardzo skrupulatnie wykorzystali ich starsi koledzy. Ostatecznie starsi zwyciężyli  6 : 1 po trzech  bramkach M. Szymorka, dwóch M. Zysa i jednej M. Typańskiego. Autorem honorowego trafienia dla młodych był K. Górecki.

Starsi koledzy pokazali młodszym ile ich czeka jeszcze pracy , aby móc  sprostać wymaganiom Ligi Wojewódzkiej , w której zagrają w przyszłym sezonie .Mają pół roku na dobre przygotowanie się do tego wyzwania, bo przyjdzie im się zmierzyć z najlepszymi drużynami w województwie.

W drugiej – młodszej drużynie juniorów zagrali: Ł. Spychała, M. Molski, F. Lesiński, M. Graczyk, K. Furmanek, J. Maliński, W. Dominiczak, P. Ratajczak, D. Słabikowski, Ł. Buczma, K. Górecki, K. Szymczak, B. Widera, F. Radek.

Najnowsze aktualności

  • 11.06.2025

    Polonistki zagrały w Fairplay Cup (Dziewczyny)

    Zespół naszych najmłodszych dziewczynek - żaczek - w weekend wziął udział w turnieju piłkarskim Fairplay Cup dla dziewcząt w kategorii U-11 o Puchar Federacji Klubów Piłkarstwa Kobiecego. Polonistki prowadzone przez trenerkę Agnieszkę Rezler wygrały grupę srebrną, zajmując ostatecznie 9. miejsce w klasyfikacji turnieju wśród szesnastu rywalizujących zespołów. Warto dodać, że Lena Wawroska zajęła 2. miejsce w klasyfikacji strzelczyń turnieju, zdobywając 14 bramek!

  • 11.06.2025

    Wysokie zwycięstwo z SF Luboń (2013)

    W meczu 9. kolejki 3. ligi okręgowej D2 zespół Polonii 2013 II wysoko wygrał z SF Luboń, strzelając rywalom aż jedenaście goli. Strzelanie rozpoczął Bruno Obiegły, który tego dnia bramkarza rywali pokonał trzy razy, cztery gole strzelił Michał Jakubiak, dwa gole dołożył Maurycy Wojtaszak, raz do siatki trafił Wojciech Lepczyński, a raz piłkę do własnej bramki skierował zawodnik drużyny z Lubonia. Na kolejkę przed końcem Polonia prowadzi w tabeli z dwoma punktami przewagi nad APR Poznań/Mosina, a w ostatniej kolejce odbędzie się bezpośrednie starcie tych drużyn.

  • 10.06.2025

    Polonia 2014 wygrała 2. ligę okręgową D2 (2014)

    Polonia 2014 w weekend na własnym boisku wygrała 5:2 (2:1) z Mieszkiem II Gniezno w meczu 2. ligi okręgowej młodzików D2. Strzelanie rozpoczął Wojciech Włodarczyk, a następnie cztery razy bramkarza gości pokonał Mikołaj Mielcarek. Dzięki temu zwycięstwu Poloniści zapewnili sobie triumf w rozgrywkach.

  • 10.06.2025

    Ważne zwycięstwo z Ostrovią (2013)

    Bardzo ważne zwycięstwo odniosła w niedzielę na Nowym Stadionie drużyna Polonii 2013, która pokonała 7:3 (5:2) trzecią siłę ligi - Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski. Nasz zespół szybko wyszedł na trzybramkowe prowadzenie, ale równie szybko goście zmniejszyli straty, by po chwili Poloniści znów uciekli - do przerwy było 5:2. W drugiej części meczu Polonia kontrolowała jego przebieg i dołożyła jeszcze dwa trafienia. Trzy bramki tego dnia strzelił Jakub Przybyłek, dwie Marcel Hoffmann, a po jednej Kacper Woźniak i Leon Jacków. Polonii do rozegrania zostały mecze z Polonią 1912 II Leszno oraz SKP Słupca.

  • 10.06.2025

    Polny poprowadził do zwycięstwa (2012)

    W przedostatniej kolejce 2. ligi okręgowej młodzików D1 zespół Polonii 2012 II wygrał z wiceliderem rozgrywek Wartą II Śrem. Poloniści w 35. minucie prowadzili już 5:0 po czterech golach Patryka Polnego i jednym Karola Marciniaka, jednak do przerwy zrobiło się 5:2. Pod koniec meczu Polny zdobył swojego piątego gola, ale do siatki trafili też gospodarze i ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Polonii 6:3. W ligowej tabeli nasz zespół zajmuje trzecie miejsce i do rozegrania pozostało mu spotkanie z Wisłą Borek Wielkopolski.

  • 10.06.2025

    Polonia znów liderem. Pięć goli Chojnackiego (2012)

    Dziewięć goli zdobyła Polonia 2012 w starciu z Akademią Talentów Krotoszyn, nie tracąc przy tym żadnego. Podopieczni Bartosza Tomaszewskiego nie dali rywalom szans i odnieśli pewne zwycięstwo, co dzięki porażce SMS APR Ślesin pozwoliło naszej drużynie ponownie objąć prowadzenie w ligowej tabeli. Pięć bramek w strzelił Witold Chojnacki, dwie dołożył Marcel Hoffmann, a po jednym trafieniu zanotowali Jeremi Sójka oraz Kacper Leciej. Naszej drużynie do rozegrania pozostały dwa mecze.

  • 10.06.2025

    Dziewczyny wygrały z Wartą (Juniorki)

    Juniorki Polonii w niedzielę wysoko wygrały z Wartą Poznań w meczu 2. ligi okręgowej trampkarzy C2. Polonistki wygrały 6:0 (3:0), a do bramki rywalek trafiały Julia Wawroska - dwukrotnie, Khrystyna Kosovska - dwukrotnie, Nikola Jeziorska oraz Blanka Olejnik. Na kolejkę przed końcem rozgrywek Polonistki zajmują czwarte miejsce, a w ostatnim meczu ich rywalem będzie zespół Sparks Poznań.

  • 10.06.2025

    Minimalna porażka z Canarinhos (2011)

    W sobotę druga drużyna rocznika 2011 rozegrała mecz 12. kolejki 1. ligi okręgowej C2. Polonia II na własnym boisku przegrała 1:2 (0:2) z drużyną Canarinhos II Skórzewo, a jedynego gola dla naszego zespołu strzelił w doliczonym czasie gry Oskar Różewicz. W ligowej tabeli Poloniści zajmują 5. miejsce.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
BRĄZOWY PARTNERZY
SPONSORZY KOBIET
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.