OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

24.05.2016

Gorzki smak porażki

Piłkarki „Polonii” Środa Wlkp. w 19 kolejce rozgrywek II ligi kobiet, podejmowały na własnym boisku „Kotwicę” Kórnik. Przyjezdne postawiły tak jak się spodziewaliśmy twarde warunki naszym podopiecznym. Wiadomo ,,derby” rządzą się swoimi prawami, do tego wysoka temperatura nie sprzyjała poczynaniom zawodniczek.

„Polonia” rozpoczęła mecz z wielkim animuszem próbując już od początku uzyskać prowadzenie ale rywalki skutecznie stawiały opór. Najlepsze sytuacje do zdobycia gola tak zwane ,,setki” w 12 i 30  minucie meczu miały kolejno  Roksana Wojtecka i Julia Mikołajczak.  Kilka razy było bardzo  „gorąco” pod bramką zawodniczek z Kórnika ale albo strzały były niecelne, albo w porę obrona blokowała uderzenia naszych dziewcząt. Na przerwę powinniśmy schodzić z 2-3 bramkowym prowadzeniem.  

II połowa mimo determinacji w grze „Polonii” i dużej presji na rywalki już na połowie przeciwniczek niestety nie przyniosła trafienia. Kosztowało to ,,Polonistki” sporo sił, którym przytrafił się prosty błąd w obronie i to zawodniczki Kotwicy mimo braku dogodnych sytuacji cieszyły się ze zdobytej bramki w 65 minucie. Stracona bramka nie podziałała na zawodniczki motywująco, w których poczynania wkradło się sporo niedokładności,   próbowały strzelać z nie przygotowanych pozycji. Z takiego obrotu sprawy bardziej zadowolone były przyjezdne, które w II połowie ograniczały się do gry z kontrataku usiłując nie stracić gola.  Po jednej z kontr zawodniczek gości żółtą kartkę za faul przed polem karnym otrzymała Emilia Krajewska ratując zespół „Polonii” przed utratą drugiego gola. Upływający czas oraz dokonane  zmiany nie przyniosły zmiany wyniku.

Niestety był to  kolejny mecz, w którym zawiodła skuteczność. Po wysokich wygranych we wcześniejszych spotkaniach nastąpił regres. Trener Marek Gierałka dostrzegając strzelecką niemoc dziewcząt próbował poprawić  w treningu ten element gry. Jednak rzeczywistość pokazała, że niestety plan ten nie powiódł się. Do dziewcząt trener nie ma zastrzeżeń!  „Całą odpowiedzialność za porażkę biorę na swoje barki!  Mimo niekorzystnego wyniku dziękuję swoim zawodniczkom za bardzo ambitną grę do ostatniego gwizdka, a przeciwniczkom gratuluję wygranej.” Sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło: ,,niewykorzystane sytuację się mszczą”.

Polonia: Krajewska Emilia - Sroczyńska Daria, Oczkowska Alicja, Zamkotowicz Aurelia (Ratajczak Agata 50`), Włodarczyk Agata (Purgał Monika 82`), Grzechowiak Agnieszka, Wiśniewska Kamila, Krzykos Alicja (Cichoń Laura 65`), Szukalska Aleksandra ((Lewicz Ula 43`), Fronczak Paula 72`),Wojtecka Roksana (Tomaszewska Marta 88`), Mikołajczak Julia.

Zdjęcia z tego spotkania można obejrzeć tutaj.

 

Najnowsze aktualności

  • 05.11.2025

    Startują eliminacje MMP w futsalu 2025/2026

    Już 11 listopada wystartują eliminacje do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu w sezonie 2025/2026. Nasze zespoły zostały zgłoszone do wszystkich kategorii męskich i żeńskich.

  • 04.11.2025

    Bez punktów Luboniu

    W niedzielne przedpołudnie drugi zespół seniorów Polonii Środa udał się do Lubonia na pojedynek z miejscową Stellą. Młodzi poloniści po trzech porażkach z rzędu liczyli na odniesienie zwycięstwa i powrót w górne rejony tabeli.

  • 03.11.2025

    Nieudany wyjazd do Leszna (2014)

    W złych humorach wrócili z Leszna zawodnicy Polonii 2014. Nasz zespół przegrał 0:6 (0:4) z tamtejszą Polonią 1912. W ligowej tabeli Poloniści zajmują siódme miejsce na trzy kolejki przed końcem rozgrywek.

  • 03.11.2025

    Młodzicy pokonali lidera! (2013)

    Miłą niespodziankę sprawiła w niedzielę Polonia 2013, która w Baranowie pokonała zespół APR Lampart Poznań 4:2 (1:0). Gospodarze, którzy dotąd nie stracili punktu, całą drugą połowę grali w osłabieniu z powodu czerwonej kartki. Mimo zwycięstwa Polonia jest ósma w ligowej tabeli i do końca będzie walczyć o utrzymanie w 1. lidze wojewódzkiej - do rozegrania zostały trzy kolejki. Bramki dla Polonii strzelali w niedzielę Sebastian Ciszewicz, Adrian Szkudlarek, Karol Maleszka oraz Krystian Kasprzak.

  • 03.11.2025

    Porażka w Lesznie (2012)

    Po wyrównanym i pełnym walki meczu Polonia 2012 przegrała 1:2 (1:1) z Polonią 1912 Leszno. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, ale przed przerwą wyrównał Szymon Kempski. Decydujące trafienie zespół z Leszna zdobył w 71. minucie. Nasz zespół zajmuje ósme miejsce w tabeli 1. ligi wojewódzkiej C2.

  • 03.11.2025

    Trampkarze wiceliderem! (2011)

    Kolejny świetny występ mają za sobą trampkarze z rocznika 2011. Zespół Mateusza Zawalskiego i Adriana Wojtysiaka wygrał 5:1 (1:1) z APR Lampart II Poznań i dzięki porażce Akademii Krecika Ostrów Wielkopolski przesunęli się na pozycję wicelidera. Bramki dla Polonistów strzelali Kuba Kucharski - dwie, Adam Jankowski, Jan Jankowiak oraz Wojciech Śnitko.

  • 03.11.2025

    Punkt stracony w doliczonym czasie (2009)

    Bez punktów z Poznania wróciła w niedzielę Polonia 2009. Nasz zespół do przerwy przegrywał 0:2, ale w 82. oraz 83. minucie zdołał doprowadzić do remisu po golach Oliwiera Rudkowskiego i Stanisława Korzeniewskiego. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, gospodarze zadali decydujący cios, strzelając gola na 3:2 w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Na trzy kolejki przed końcem Polonia jest trzecia w tabeli 1. ligi wojewódzkiej B1.

  • 03.11.2025

    CLJ WU-16: Kolejne wysokie zwycięstwo (Juniorki)

    Kolejne wysokie zwycięstwo w Centralnej Lidze Juniorek odniosły podopieczne Elżbiety Nowicz i Weroniki Rychlewskiej! Choć to rywalki otworzyły wynik spotkania to nasz zespół dominował od pierwszej do ostatniej minuty. W pierwszej połowie Polonistki strzeliły cztery gole w ciągu ośmiu minut, a do bramki Pogoni trafiały Julia Wawroska, Natasza Szymańska oraz Nikola Jeziorska - dwie. Po przerwie strzelały jeszcze Blanka Olejnik, Maria Dydymska i Julia Moczyńska - dwie. Nasz zespół zajmuje drugie miejsce w tabeli CLJ WU-16 za plecami Warty Poznań.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.