29.11.2025
Futsal: Polonia U-17 awansowała do II fazy (2009/2010)
Polonia 2009/2010 bez straty gola wygrała sobotni turniej I fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w futsalu. W hali w Zaniemyślu nasz zespół wygrywał kolejno 7:0 z III LO Futsal Leszno, 7:0 z Iskrą Kochlice oraz 2:0 z Polonią 1912 Leszno! Druga faza eliminacji, do której awans z grupy 3. wywalczyła też Polonia 1912 Leszno, zostanie rozegrana w terminie 20/21 grudnia.
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-17 w futsalu - I faza eliminacji
29 listopada 2025, godz. 10:00 - Zaniemyśl
Wyniki:
Polonia Środa Wielkopolska 7:0 (2:0) III LO Futsal Leszno
Adam Mostowiak 3, 19, Maciej Jachnik 7, Filip Staszak 12, Kamil Jankowiak 14, Nikodem Walkowiak 18, Benjamin Wałuszko 20
Iskra Kochlice 1:4 (0:1) Polonia 1912 Leszno
Polonia Środa Wielkopolska 7:0 (5:0) Iskra Kochlice
Kamil Jankowiak 7, 9, Mateusz Fórmaniak 8, 8, 14, Antoni Łukaszewski 10, 12
III LO Futsal Leszno 1:5 (0:3) Polonia 1912 Leszno
Polonia 1912 Leszno 0:2 (0:1) Polonia Środa Wielkopolska
Kacper Pustkowiak 2, Maciej Jachnik 20
Iskra Kochlice 2:4 (1:2) III LO Futsal Leszno
Tabela końcowa:
1. Polonia Środa Wielkopolska | 16:0 | 9 punktów - AWANS
2. Polonia 1912 Leszno | 9:4 | 6 punktów - AWANS
3. III LO Futsal Leszno | 5:14 | 3 punkty
4. Iskra Kochlice | 3:15 | 0 punktów
Kadra Polonii:
12. Bartlomiej Wiczyński (bramkarz)
13. Nikodem Walkowiak (bramkarz)
4. Maciej Jachnik
7. Kamil Jankowiak
8. Benjamin Wałuszko
9. Filip Staszak
17. Kacper Pustkowiak
18. Antoni Łukaszewski
20. Adam Mostowiak
99. Mateusz Fórmaniak
Trener: Jakub Budych.
Najnowsze aktualności
-
05.10.2023
Kontrolnie z AMP Poznań (2013)
W sobotę w ramach gry kontrolnej zespół orlików starszych Polonii rozegrał mecz z zawodnikami rok starszymi z Akademii Młodego Piłkarza Poznań.
-
04.10.2023
Derbowy pojedynek z Pogonią
W sobotę 7 października piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół zmierzy się z innym Wielkopolskim trzecioligowcem – Pogonią Nowe Skalmierzyce.
-
04.10.2023
Wysokie zwycięstwo z liderem (2008/2009)
Wczoraj na Nowym Stadionie Średzkim zespół juniorów 2008/2009 II zmierzył się z liderem rozgrywek - Concordią Murowana Goślina. Prowadzeni w tym meczu przez Mateusza Zawalskiego piłkarze Polonii wygrali aż 8:0 i awansowali na 2. miejsce w II lidze okręgowej.
-
04.10.2023
Transmisja z Nowych Skalmierzyc
Oczywiście ze spotkania jedenastej kolejki III ligi grupy 2 sezonu 2023/24 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Pogonią Nowe Skalmierzyce przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji o godzinie 13:45.
-
04.10.2023
Krok od niespodzianki! (Dziewczyny)
W minionych dniach zespół dziewcząt rozegrał dwa mecze ligowe. W weekend Polonistki rywalizowały w lidze trampkarzy młodszych, W Kórniku przegrały z Kotwica 0:9. Wczoraj nasze piłkarski mierzyły się w lidze juniorek z zespołem Sparks Poznań. Polonia była bardzo bliska sprawienia niespodzianki, zwłaszcza że do przerwy prowadziła 1:0, ale to rywalki wyjechały ze Środy z kompletem punktów. Średzkie zawodniczki mogą czuć jednak ogromny niedosyt. Warto jednak zauważyć ogromny postęp, bo w pierwszym meczu było 0:8 dla Sparks.
-
03.10.2023
Domowa porażka z Kępnem (2012)
W niedzielę kolejny mecz I ligi wojewódzkiej rozegrali młodzicy młodsi Polonii (2012). Tym razem na swoim boisku mierzyli się z UKS AP Reissa Kępno. Poloniści dobrze weszli w mecz i długimi fragmentami prowadzili grę, ale zawodziła ich skuteczność. Za to bardzo skuteczni byli rywale, którzy wykorzystywali błędy naszej drużyny i trzykrotnie trafiali do bramki.
-
03.10.2023
Komplet punktów młodzików (2011)
Dwa mecze rozegrali w weekend młodzicy starsi Polonii i oba zakończyły się zwycięstwami naszych drużyn! Pierwszy zespół w sobotę wygrał aż 7:1 z LPFA Poznań/Wełną Skoki, a hat tricka ustrzelił Ignacy Ucinek. Drugi zespół w niedzielę pokonał na wyjeździe Kotwicę Kórnik 3:1.
-
03.10.2023
Domowe zwycięstwo w Piłą (2010)
Po trudnym meczu zespoł Polonii Środa 2010 zdobył kolejne trzy punkty w tym sezonie. Podopieczni Łukasza Żeglenia i Marcina Grabowskiego wygrali 2:1 (1:0) z KP Piła, a obie bramki dla Polonistów strzelił Łukasz Miszkiewicz. Poloniści podobnie jak Warta Poznań w ośmiu meczach zdobyli aż 21 punktów.
Drugi zespół zmierzył się na boisku CTP1 z AKF Poznań. Nasza drużyna pewnie wygrała 7:2 i nadal przewodzi ligowej tabeli.


























































