29.11.2025
Futsal: Polonia U-17 awansowała do II fazy (2009/2010)
Polonia 2009/2010 bez straty gola wygrała sobotni turniej I fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w futsalu. W hali w Zaniemyślu nasz zespół wygrywał kolejno 7:0 z III LO Futsal Leszno, 7:0 z Iskrą Kochlice oraz 2:0 z Polonią 1912 Leszno! Druga faza eliminacji, do której awans z grupy 3. wywalczyła też Polonia 1912 Leszno, zostanie rozegrana w terminie 20/21 grudnia.
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-17 w futsalu - I faza eliminacji
29 listopada 2025, godz. 10:00 - Zaniemyśl
Wyniki:
Polonia Środa Wielkopolska 7:0 (2:0) III LO Futsal Leszno
Adam Mostowiak 3, 19, Maciej Jachnik 7, Filip Staszak 12, Kamil Jankowiak 14, Nikodem Walkowiak 18, Benjamin Wałuszko 20
Iskra Kochlice 1:4 (0:1) Polonia 1912 Leszno
Polonia Środa Wielkopolska 7:0 (5:0) Iskra Kochlice
Kamil Jankowiak 7, 9, Mateusz Fórmaniak 8, 8, 14, Antoni Łukaszewski 10, 12
III LO Futsal Leszno 1:5 (0:3) Polonia 1912 Leszno
Polonia 1912 Leszno 0:2 (0:1) Polonia Środa Wielkopolska
Kacper Pustkowiak 2, Maciej Jachnik 20
Iskra Kochlice 2:4 (1:2) III LO Futsal Leszno
Tabela końcowa:
1. Polonia Środa Wielkopolska | 16:0 | 9 punktów - AWANS
2. Polonia 1912 Leszno | 9:4 | 6 punktów - AWANS
3. III LO Futsal Leszno | 5:14 | 3 punkty
4. Iskra Kochlice | 3:15 | 0 punktów
Kadra Polonii:
12. Bartlomiej Wiczyński (bramkarz)
13. Nikodem Walkowiak (bramkarz)
4. Maciej Jachnik
7. Kamil Jankowiak
8. Benjamin Wałuszko
9. Filip Staszak
17. Kacper Pustkowiak
18. Antoni Łukaszewski
20. Adam Mostowiak
99. Mateusz Fórmaniak
Trener: Jakub Budych.
Najnowsze aktualności
-
09.10.2023
Akademia: Raport z rozgrywek (07/08.10.2023)
Dziewięć meczów rozegrały w sobotę i niedzielę drużyny naszej akademii. Cztery z nich odniosły zwycięstwa. W sobotę trzy punkty wywalczyły wszystkie zespoły rywalizujące w rozgrywkach kategorii młodzik młodszy. Polonia 2012 I wygrała ważny wyjazdowy mecz z Olimpią Koło w lidze wojewódzkiej, Polonia 2013 pokonała po wyrównanym boju 4:3 Akademię Młodego Piłkarza w I lidze okręgowej, zaś Polonia 2012 II pewnie wygrała z Talentem Poznań w meczu II ligi okręgowej. W niedzielę kolejne trzy punkty wywalczyli trampkarze młodsi 2010 w lidze wojewódzkiej.
-
08.10.2023
Remis z Kotwicą Kórnik (2005)
W sobotę 07.10.2023 o godzinie 16.00 na boisku w Kórniku drużyna juniora starszego rozegrała spotkanie o mistrzostwo Ligi Okręgowej Juniora A1 z zespołem Kotwicy Kórnik. Mecz zakończył się remisem 1-1. Bramkę dla Polonii strzelił Michał Bańkowski - 1.
-
08.10.2023
Grad bramek w Nowych Skalmierzycach
W pierwszy październikowy weekend piłkarze Polonii Środa Wielkopolska udali się do Nowych Skalmierzyc aby zmierzyć się tam z jedną z rewelacji obecnego sezonu – miejscową Pogonią.
-
05.10.2023
Zwycięstwo z Gromem Plewiska (2005)
W środę 04.10.2023 o godz. 19.00. na boisku w Środzie Wlkp. drużyna juniora starszego rozegrała spotkanie o mistrzostwo Ligi Okręgowej Juniora A1 z zespołem Grom Plewiska. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 11-1. Bramki dla Polonii strzelili: Kuba Jankowski - 4, Michał Bańkowski - 3, , Oskar Pawlak - 1, Kacper Kruk - 1, Krzysztof Bartkowiak - 1, Maksym Trehub -1.
-
06.10.2023
Akademia: Zapowiedź weekendu (07/08.10.2023)
W sobotę aż osiem zespołów akademii rozegra swoje mecze ligowe. Na Nowym Stadionie Średzkim zagrają juniorzy młodsi 2008, którzy podejmą KKS 1925 Kalisz (2007), a po nich z Wartą Poznań w Centralnej Lidze Juniorów zagra Polonia 2009. Na boisku CTP1 młodzicy młodsi zmierzą się z Talentem Poznań, a w Zielnikach dziewczyny będą rywalizować z UKS II Śrem.
W niedzielę na Nowym Stadionie Średzkim zespół Polonii 2010 zawalczy o kolejne ligowe punkty z AP Reissa Poznań, zaś w poniedziałek przy sztucznym świetle juniorzy 2008/2009 zagrają z Maratończykiem Brzeźno.
-
05.10.2023
Zwycięstwo w Kleszczewie (2010)
W środę mecz 8. kolejki II ligi okręgowej trampkarzy młodszych rozegrał zespół Polonii 2010. Nasz zespół zmierzył się na wyjeździe z Clescevią Kleszczewo i po zwycięstwie 2:1 (1:0) zawodnicy przywieźli do Środy trzy punkty. Bramki strzelili Kamil Zenker oraz Adam Poloszyk.
-
05.10.2023
Żacy grali w Brzeźnie i Kamionkach (2015)
W weekend żacy wzięli udział w dwóch turniejach ligowych. W sobotę grupa czerwona udała się na rywalizację do Brzeźna, gdzie mierzyła się z dwoma zespołami miejscowego Maratończyka, AP Reissa Swarzędz, Wiarą Lecha Poznań/Paczkowo oraz 1912 Lechią Kostrzyn. W niedzielę natomiast grupa biała grała w Kamionkach z Avią i Orlikiem Mosina.
-
05.10.2023
Ligowo w Śremie (2014)
W sobotę zespół Polonii Środa Wielkopolska wyjątkowo pod okiem trenera Macieja Sikorskiego wziął udział w kolejnym turnieju ligowym Wielkopolskiego ZPN rozgrywanym w Śremie, którego gospodarzem była tamtejsza Warta. Poloniści rywalizowali z Wartą oraz Avią Kamionki.


























































