29.11.2025
Futsal: Polonia U-17 awansowała do II fazy (2009/2010)
Polonia 2009/2010 bez straty gola wygrała sobotni turniej I fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w futsalu. W hali w Zaniemyślu nasz zespół wygrywał kolejno 7:0 z III LO Futsal Leszno, 7:0 z Iskrą Kochlice oraz 2:0 z Polonią 1912 Leszno! Druga faza eliminacji, do której awans z grupy 3. wywalczyła też Polonia 1912 Leszno, zostanie rozegrana w terminie 20/21 grudnia.
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-17 w futsalu - I faza eliminacji
29 listopada 2025, godz. 10:00 - Zaniemyśl
Wyniki:
Polonia Środa Wielkopolska 7:0 (2:0) III LO Futsal Leszno
Adam Mostowiak 3, 19, Maciej Jachnik 7, Filip Staszak 12, Kamil Jankowiak 14, Nikodem Walkowiak 18, Benjamin Wałuszko 20
Iskra Kochlice 1:4 (0:1) Polonia 1912 Leszno
Polonia Środa Wielkopolska 7:0 (5:0) Iskra Kochlice
Kamil Jankowiak 7, 9, Mateusz Fórmaniak 8, 8, 14, Antoni Łukaszewski 10, 12
III LO Futsal Leszno 1:5 (0:3) Polonia 1912 Leszno
Polonia 1912 Leszno 0:2 (0:1) Polonia Środa Wielkopolska
Kacper Pustkowiak 2, Maciej Jachnik 20
Iskra Kochlice 2:4 (1:2) III LO Futsal Leszno
Tabela końcowa:
1. Polonia Środa Wielkopolska | 16:0 | 9 punktów - AWANS
2. Polonia 1912 Leszno | 9:4 | 6 punktów - AWANS
3. III LO Futsal Leszno | 5:14 | 3 punkty
4. Iskra Kochlice | 3:15 | 0 punktów
Kadra Polonii:
12. Bartlomiej Wiczyński (bramkarz)
13. Nikodem Walkowiak (bramkarz)
4. Maciej Jachnik
7. Kamil Jankowiak
8. Benjamin Wałuszko
9. Filip Staszak
17. Kacper Pustkowiak
18. Antoni Łukaszewski
20. Adam Mostowiak
99. Mateusz Fórmaniak
Trener: Jakub Budych.
Najnowsze aktualności
-
14.11.2023
Kontrolnie z Trzynastką (2013)
W sobotę w ramach gry kontrolnej zespół orlików starszych Polonii 2013 rozegrał spotkanie z zespołem Poznańskiej 13 Poznań. Spotkanie rozegrane zostało na średzkim orliku przy ulicy Lipowej. Zawodnicy podzieleni na dwie grupy zaawansowaną i mniej zaawansowaną rozegrali mecze po 75 minut.
-
14.11.2023
Porażka w doliczonym czasie (2013)
W niesamowitych okolicznościach przegrała Polonia 2013 w starciu I ligi okręgowej D2 z Kotwicą Kórnik 2012. Nasz zespół przegrywał już 0:2, ale w doliczonym czasie gry doprowadził do remisu. Mimo to ze Szczodrzykowa nie udało się przywieźć choćby punktu, bo gospodarze trafili jeszcze w trzeciej minucie czasu dodatkowego.
-
14.11.2023
Bosch Service Wysocki gra z Polonią
Jesteśmy podekscytowani ogłoszeniem nowej współpracy z renomowanym Bosch Service Wysocki w Środzie Wielkopolskiej i zachęcamy do skorzystania z oferty naszego partnera.
-
14.11.2023
Instal-Tab dołącza do grona partnerów Polonii
Klub Biznesu KS Polonia Środa Wielkopolska to wyjątkowe miejsce, bo łączy zarówno duże przedsiębiorstwa zatrudniające setki pracowników z mniejszymi, ale prężnie rozwijającymi się działalnościami. Każdy z nas dokłada cegiełkę do czynienia ziemi średzkiej miejscem rozwijającym się gospodarczo i odpowiedzialnych za lokalną społeczność. Taką firmą jest także Instal-Tab Jakub Tabaka, który dołącza do grona partnerów klubu. Witamy!
-
14.11.2023
Zatrzymać lidera
Powoli dobiegają końcowi rozgrywki rundy jesiennej sezonu 2023/24 w trzeciej lidze grupa druga. W przedostatnim meczu ligowym w tym roku poloniści podejmować będą na własnym boisku lidera Świt Szczecin. Zespół ze Szczecina jeszcze w tym sezonie nie doznał goryczy porażki. Czy wracająca na właściwe tory średzka Polonia będzie pierwszym zespołem który pokona lidera? Spotkanie zapowiada się niezwykle atrakcyjnie…
-
13.11.2023
Domowa porażka z Kotwicą (2012)
W piątek zespół młodzików młodszych Polonii (2012) występujący w II lidze okręgowej podejmował na Nowym Stadionie Średzkim zespół Kotwicy II Kórnik. Mecz był wyrównany i dostarczył wielu emocji, choć bramek było niewiele. O jedną bramkę skuteczniejsi okazali się goście z Kórnika.
-
13.11.2023
Z Lubońskim na szóstkę (2011)
Polonia 2011 w wyjazdowym meczu I ligi okręgowej młodzików starszych wygrała 6:1 (5:0) z Lubońskim KS. Poloniści zapewnili sobie już trzecie miejsce w ligowej tabeli, ale do rozegrania został im jeszcze zaległy mecz z MKS Trzemeszno. W ostatniej kolejce II ligi okręgowej Polonia II zremisowała 2:2 z Orlikiem Miłosław, a rozgrywki zakończyła na drugim miejscu, za Pogonią Książ Wielkopolski.
-
13.11.2023
Zwycięstwo z Patrią Buk (2005)
W niedzielę 12.11.2023 o godz. 12.00. na boisku w Zielnikach drużyna juniora starszego rozegrała spotkanie o mistrzostwo Ligi Okręgowej Juniora A1 z zespołem Patrii Buk. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 3-2. Bramki dla Polonii strzelił: Michał Bańkowski – 3.


























































