29.11.2025
Futsal: Polonia U-17 awansowała do II fazy (2009/2010)
Polonia 2009/2010 bez straty gola wygrała sobotni turniej I fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w futsalu. W hali w Zaniemyślu nasz zespół wygrywał kolejno 7:0 z III LO Futsal Leszno, 7:0 z Iskrą Kochlice oraz 2:0 z Polonią 1912 Leszno! Druga faza eliminacji, do której awans z grupy 3. wywalczyła też Polonia 1912 Leszno, zostanie rozegrana w terminie 20/21 grudnia.
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-17 w futsalu - I faza eliminacji
29 listopada 2025, godz. 10:00 - Zaniemyśl
Wyniki:
Polonia Środa Wielkopolska 7:0 (2:0) III LO Futsal Leszno
Adam Mostowiak 3, 19, Maciej Jachnik 7, Filip Staszak 12, Kamil Jankowiak 14, Nikodem Walkowiak 18, Benjamin Wałuszko 20
Iskra Kochlice 1:4 (0:1) Polonia 1912 Leszno
Polonia Środa Wielkopolska 7:0 (5:0) Iskra Kochlice
Kamil Jankowiak 7, 9, Mateusz Fórmaniak 8, 8, 14, Antoni Łukaszewski 10, 12
III LO Futsal Leszno 1:5 (0:3) Polonia 1912 Leszno
Polonia 1912 Leszno 0:2 (0:1) Polonia Środa Wielkopolska
Kacper Pustkowiak 2, Maciej Jachnik 20
Iskra Kochlice 2:4 (1:2) III LO Futsal Leszno
Tabela końcowa:
1. Polonia Środa Wielkopolska | 16:0 | 9 punktów - AWANS
2. Polonia 1912 Leszno | 9:4 | 6 punktów - AWANS
3. III LO Futsal Leszno | 5:14 | 3 punkty
4. Iskra Kochlice | 3:15 | 0 punktów
Kadra Polonii:
12. Bartlomiej Wiczyński (bramkarz)
13. Nikodem Walkowiak (bramkarz)
4. Maciej Jachnik
7. Kamil Jankowiak
8. Benjamin Wałuszko
9. Filip Staszak
17. Kacper Pustkowiak
18. Antoni Łukaszewski
20. Adam Mostowiak
99. Mateusz Fórmaniak
Trener: Jakub Budych.
Najnowsze aktualności
-
06.03.2024
Ambitny beniaminek na drodze Polonii
Nie mają zbyt dużo czasu piłkarze Polonii Środa na rozpamiętywanie porażki z Notecią Czarnków. Już w najbliższą niedzielę nasz zespół spotka się na własnym boisku z kolejnym beniaminkiem ligowych rozgrywek – Wikędem Luzino. Niedzielny rywal średzkiej ekipy nieoczekiwanie na inaugurację pokonał na własnym boisku Vinetę Wolin i potwierdził swoje aspiracje do walki o utrzymanie w gronie trzecioligowców.
-
05.03.2024
Żacy grali z Kotwicą (2015)
W niedzielny słoneczny poranek obie grupy rocznika 2015 udały do Kórnika na mecze kontrolne z rówieśnikami reprezentującymi miejscową Kotwicę.
-
05.03.2024
Gra orlików w Czerniejewie (2014)
W sobotę zespół orlików młodszych rozegrał kolejny mecz kontrolny. Tym razem Poloniści zmierzyli się w Czerniejewie ze starszymi o rok od siebie zawodnikami.
-
05.03.2024
Sparingowe zwycięstwo z APR (2013)
W sobotę drużyna orlików starszych (rocznik 2013) na boisku hokejowym rozegrała mecz sparingowy z Reprezentacją Akademii Piłkarskiej Reissa. Poloniści wygrali 4:1, a łupem strzeleckim podzielili się Paweł Szumski i Jakub Przybyłek.
-
05.03.2024
Mecz na szczycie w Środzie Wlkp.
W sobotę na płycie głównej Stadionu Średzkiego odbędzie się mecz na szczycie w Orlen I lidze kobiet. Piłkarki Polonii Środa Wielkopolska które są na drugim miejscu w tabeli podejmą lidera rozgrywek Resovię Rzeszów.
-
05.03.2024
Mieszko pokonany w sparingu (2010)
W sobotę zespół trampkarzy młodszych (rocznik 2010) pierwszy raz w tym roku miał okazję zagrać na boisku trawiastym. W Zielnikach drużyna Polonii wygrała 1:0 z Mieszkiem Gniezno po bramce Sviatoslava Melnykova.
-
05.03.2024
Minimalna porażka w Łodzi (2009)
W sobotę zespół trampkarzy starszych (rocznik 2009) rozegrał mecz sparingowy z ŁKS Łódź. Mecz został rozegrany w Łodzi przy ulicy Krańcowej, na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Po ciekawym, pełnym bramek widowisku o jedną bramkę okazali się gospodarze, pokonując Polonię 5:4.
-
05.03.2024
Zwycięstwo juniorów z Phytopharmem (2008)
W niedzielę Poloniści z rocznika 2008 po raz drugi rywalizowali z drużyną seniorów. Tym razem naprzeciw stanęli zawodnicy B-klasowego Phytopharmu Klęka. Do przerwy mecz był wyrównany, lecz skuteczniejsi byli rywale, którzy na przerwę schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej części rywalizacji nasz zespół zyskał sporą przewagę i aż siedmiokrotnie trafiał do siatki.



























































