10.02.2025
Futsal: Brązowy medal Polonii w MMP U-17!
Polonia Środa Wielkopolska wywalczyła brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 17 w futsalu! Podopieczni Jakuba Budycha, któremu w Ustce pomagał Paweł Hoeft, w ćwierćfinale wygrali 2:0 derby z Polonią 1912 Leszno, w półfinale doznali jedynej w turnieju porażki z późniejszym Mistrzem Polski - MOKS Białystok, zaś w decydującym spotkaniu wygrali aż 5:0 z Constractem Lubawa!
Poza brązowym medalem łupem Polonisty padła statuetka dla króla strzelców turnieju - zdobył ją Mikołaj Kowalski, który strzelił osiem bramek, a ponadto trzykrotnie był wybierany MVP meczu.
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-17 w futsalu
7-9 lutego 2025 - Ustka
Grupa D:
Canpack Okocimski KS Brzesko 2:2 Eurobus Przemyśl
Rekord Bielsko-Biała 2:3 Polonia Środa Wielkopolska
Łukasz Lipka 2, Jakub Dudek 21 - Wiktor Motyl 1, Filip Staszak 15, Adam Gołaszewski 18
MVP: Nikodem Walkowiak
Canpack Okocimski KS Brzesko 0:1 Polonia Środa Wielkopolska
Mikołaj Kowalski 7
MVP: Mikołaj Kowalski
Rekord Bielsko-Biała 5:1 Eurobus Przemyśl
Eurobus Przemyśl 0:2 Polonia Środa Wielkopolska
Filip Staszak 18, Oliwier Grześkowiak 19
MVP: Filip Staszak
Rekord Bielsko-Biała 8:0 Canpack Okocimski KS Brzesko
Tabela grupy D:
1. Polonia Środa Wielkopolska / 6:2 / 9 punktów
2. Rekord Bielsko-Biała / 15:4 / 6 punktów
3. Eurobus Przemyśl / 3:9 / 1 punkt
4. Canpack Okocimski KS Brzesko / 2:11 / 1 punkt
Ćwierćfinały:
Costract Lubawa 1:0 Junior Hurtap Łęczyca
Eskadra Warszawa 3:2 Rekord Bielsko-Biała
Limanovia Limanowa 0:4 MOKS Białystok
Polonia 1912 Leszno 0:2 Polonia Środa Wielkopolska
Mikołaj Kowalski 16, 19
MVP: Mikołaj Kowalski
Półfinały:
Constract Lubawa 3:5 Eskadra Warszawa
MOKS Białystok 6:3 Polonia Środa Wielkopolska
1, 1, 3, 6, 14, 24 - Wiktor Motyl 7, Mikołaj Kowalski 16, 16
Mecz o 3. miejsce:
Constract Lubawa 0:5 Polonia Środa Wielkopolska
Mikołaj Kowalski 2, 16, 23, Filip Staszak 3, Benjamin Wałuszko 23
MVP: Mikołaj Kowalski
Finał:
Eskadra Warszawa 2:6 MOKS Białystok
Kadra Polonii:
Nikodem Walkowiak (bramkarz, 2009)
Bartłomiej Wiczyński (bramkarz, 2009)
Piotr Kamiński (2008)
Mikołaj Kowalski (2008)
Wiktor Motyl (2008)
Adam Gołaszewski (2009)
Oliwier Grześkowiak (2009)
Marcel Konieczny (2009)
Filip Staszak (2009)
Benjamin Wałuszko (2009)
Wojciech Wojciechowski (2009))
Antoni Łukaszewski (2010
Trenerzy:
Jakub Budych
Paweł Hoeft
Najnowsze aktualności
-
24.03.2026
Akademia: Zapowiedź (24.03.2026)
Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniu 24 marca 2026.
-
23.03.2026
Akademia: Rozgrywki dziecięce WZPN (21/22.03.2026)
Raport z dziecięcych rozgrywek bezwynikowych WZPN drużyn akademii w dniach 21/22 marca 2026.
-
23.03.2026
Triumf orlików w Hary Cup (2016)
Polonia 2016 miniony weekend spędziła w Łodzi, gdzie wzięła udział w turnieju Hary Cup. Nasi zawodnicy pod wodzą Pawła Hoffmanna spisali się doskonale i okazali się najlepsi w stawce jedenastu drużyn, a najlepszem bramkarzem turnieju został Tobiasz Wesołowski! Poza udziałem w turnieju nasi orliczy mieli okazję z trybun obejrzeć spotkanie pierwszej ligi ŁKS Łódź - Ruch Chorzów.
-
23.03.2026
Turniejowe granie w Błażejewku (2012)
Polonia 2012 w weekend uczestniczyła w turnieju z cyklu Pro-Turnieje, który rozgrywany był w Błażejewku. Nasz zespół rozegrał pięć meczów, pokonując Avię Kamionki, Śląsk Wrocław i MUKS 11 Zielona Góra, a przegrywając z FC Wrocław Academy i Wartą Poznań. Druga drużyna rocznika 2012 rozegrała mecz 2. ligi okręgowej C2 z Orlikiem Mosina, który zakończył się bezbramkowym remisem.
-
23.03.2026
Skuteczni młodzicy (2013)
Weekend był bardzo udany dla młodzików z rocznika 2013. Pierwsza drużyna wygrała aż 7:0 (4:0) mecz 1. ligi wojewódzkiej D1 z Fair-Play Złotów. Cztery gole zaaplikował rywalom Ksawery Siejak, dwa razy trafił Jakub Przybyłek, a raz Adam Stachowski. Dobrze spisała się też druga drużyna grająca w 2. lidze okręgowej. Poloniści na boisku treningowym pokonali 3:2 (0:1) z Lechem Poznań/Gniezno. Gole strzelali Denys Bakulin, Ksawery Adaszak oraz Szymon Jagodziński.
-
23.03.2026
U siebie ze zmiennym szczęściem (2011)
Dwa mecze w miniony weekend rozegrała Polonia 2011. W piątek zespół Mateusza Zawalskiego i Adriana Wojtysiaka wygrała 3:2 (2:2) ze Spartą Złotów po golach Mikołaja Podlaka, Huberta Kowalskiego i Wojciecha Śnitki. W niedzielę natomiast Poloniści prowadzili już 2:0 po golach Adama Jankowskiego i Kuby Kucharskiego, ale jednak przegrali 2:4 z Unią Swarzędz.
-
23.03.2026
Pierwsze zwycięstwo juniorów (2010)
Pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej wywalczyła Polonia 2010. Nasz zespół na wyjeździe pokonał 2:0 (2:0) po golach Dawida Ebelewicza i Borysa Jarki. Mniej szczęścia miał drugi zespół także rywalizujący w 1. lidze wojewódzkiej B2. Poloniści prowadzili do przerwy po trafieniu Krzysztofa Chudego, ale ostatecznie przegrali 1:2 z Mieszkiem Gniezno.
-
23.03.2026
Pewne zwycięstwo juniorów z SKP (2009)
W sobotę Polonia 2009 odniosła pewne domowe zwycięstwo z SKP Słupca w 1. lidze wojewódzkiej B1. Nasz zespół już po kwadransie prowadził 2:0, a przed przerwą podwyższył jeszcze prowadzenie. Do siatki trafiali dwukrotnie Tymoteusz Torzewski oraz Bartosz Szczepaniak. W drugiej połowie gole już nie padły i Polonia zasłużenie zainkasowała komplet punktów.





















































