OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

28.07.2023

Enea i Polonia Środa Wlkp.: nowa energia do gry!

Enea, jeden z największych w Polsce koncernów energetycznych, została nowym sponsorem sekcji piłki nożnej Klubu Sportowego Polonia Środa Wielkopolska. Firma dołącza do grona partnerów drużyny piłkarskiej, która istnieje już ponad sto lat. 

KS Polonia Środa Wielkopolska została założona w 1919 roku i jest jednym z najstarszych klubów w Wielkopolsce, a także czwartym najwyżej lokowanym klubem piłkarskim w naszym województwie. Do sukcesów zespołu należy zaliczyć trzecie miejsce na koniec rozgrywek trzeciej ligi w sezonach 2011/2012, 2020/2021 i 2022/2023, pięciokrotnie zdobywany  Wielkopolski Puchar Polski na szczeblu Województwa Wielkopolskiego, a także awans do 1/16 finału ogólnopolskiego Pucharu Polski. Polonia Środa nie tylko szkoli młodzież w swojej Akademii Piłkarskiej, ale także odważnie stawia na młodych zawodników w piłce seniorskiej. W sezonie 2022/2023 poloniści byli jednym z najmłodszych, a jednocześnie najlepiej grających zespołów w drugiej grupie trzeciej ligi. Celem na kolejny sezon jest walka o awans na poziom centralny.

– Do grona wspieranych przez Eneę klubów sportowych dołącza Polonia Środa Wielkopolska. Enea wspiera duży sport, nasza marka między innymi została sponsorem tytularnym stadionu miejskiego w Poznaniu. Naszą ideą jest także wspierać mniejsze kluby z dużym potencjałem. Właśnie z tego powodu zdecydowaliśmy się rozpocząć współpracę z Polonią Środa Wielkopolska - powiedział Dariusz Szymczak, wiceprezes do spraw korporacyjnych Enea.

Enea będzie sponsorem Polonii Środa Wielkopolska w sezonie 2023/2024. Marka Enea będzie obecna między innymi na strojach zawodników.

– Bardzo cieszymy się na współpracę z firmą Enea. Dzięki tej współpracy możemy dbać o rozwój naszego zespołu i walczyć o awans na wyższy szczebel rozgrywek. W tym sezonie chcemy potwierdzić, że warto stawiać na młodych perspektywicznych zawodników. Cieszymy się, że nasze podejście do futbolu jest doceniane – mówi Waldemar Grześkowiak, prezes Polonii Środa.

Enea od lat wspiera sport – zarówno zawodowy, jak i młodzieżowy. Oprócz Enea Stadionu, jest sponsorem tytularnym m.in. drużyn siatkarskich i koszykarskich w północno-zachodniej Polsce. Edukację sportową dzieci promuje w ramach projektu Enea Akademia Sportu, wspierając Akademię Lecha Poznań, Akademię Warty Poznań i Akademię Jagiellonii. Jest też sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej, wspiera także Polski Związek Triathlonu, Polski Związek Towarzystw Wioślarskich, Polski Związek Tenisa Stołowego, Polski Związek Rugby oraz Polski Związek Sportowy Cheerleadingu.

Najnowsze aktualności

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
BRĄZOWY PARTNERZY
SPONSORZY KOBIET
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.