OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

02.10.2017

Ekstra Talent 2017

W piątek 29.09.2017 zespoły Polonii Środy 2006 i 2007 wzięły udział w turnieju organizowanym przez Ekstraklasę - Ekstra Talent 2017 który odbył się we Wronkach. Udział w nim wzięło szesnaście drużyn. 

Turniej rozegrany został systemem "każdy z każdym" w grupach, następnie rozegrano ćwierćfinały, półfinały, mecz o 3 miejsce i finał. Mecz trwał 15 minut. Do dyspozycji drużyn były cztery boiska na pięknym obiekcie Akademii Lecha Poznań. Trenerzy podzielili zawodników Polonii na trzy zespoły. Podopieczni Leszka Maźwy i Błażeja Czyżewskiego (w zastępstwie Fryderyka Haremskiego) na tle bardzo mocnych rywali spisali się bardzo dobrze.  Polonia I Środa po bratobójczym z Polonią III Środa pojedynku w meczu o 3 miejsce zwyciężyła 4-3.  Polonia II Środa dość pechowo w grupie przegrała awans do ćwierćfinału. Zwycięzcą całego turnieju została drużyna SF Luboń która w finale pokonała zespół Błękitnych Wronki. W trakcie turnieju każdy zawodnik był poddawany trzem próbą: Zwis na drążku, bieg 10x5 metrów, beep test. Dwóch zawodników Polonii na tle wszystkich zawodników wypadła najlepiej. Jan Wójkiewicz wypadł najlepiej w biegu 10x5 m, Kacper Manicki zwyciężył w zwisie na drążku. Wszystkim chłopakom grającym w turnieju należą się brawa.

Polonię godnie reprezentowali: Kaczmarek Dawid, Rauhut Szymon, Kruk Kacper(k), Kusza Jędrzej, Wójkiewicz Jan, Łoda Jakub, Manicki Kacper, Janas Piotr, Dębowski Stanisław, Witczak Jakub, Płonka Jakub, Scheffler Szymon, Muczke Bartosz, Skrobich Marcin, Wujek Jakub, Pośledni Jan, Forysiak Tomasz, Forysiak Łukasz, Jankowski Kuba, Tomaszewski Sebastian, Pośledni Jan, Korcz Jakub, Markiewicz Borys, Biskup Mateusz.

Najnowsze aktualności

  • 12.09.2023

    Domowa porażka z Lesznem (2012)

    W meczu 5. kolejki I ligi wojewódzkiej młodzików młodszych D2 zespół Polonii Środa Wielkopolska przegrał na własnym boisku 2:5 (1:3) z Polonią 1912 Leszno. Bramki dla średzkiej drużyny strzelili Piotr Nowaczyk oraz Jeremi Sójka. Podopieczni Bartosza Tomaszewskiego i Miłosza Chojnackiego zajmują obecnie piąte miejsce w ligowej tabeli.

  • 11.09.2023

    Trzy punkty z Wodzisławia

    W niedzielne, słoneczne popołudnie drużyna kobiet Polonii Środa w czwartej kolejce Orlen l ligi mierzyła się w meczu wyjazdowym z SWD Wodzisław Śląski. Był to ważny pojedynek dla obu zespołów.

  • 11.09.2023

    Młodzicy wygrali w Śremie (2011)

    Trzecie ligowe zwycięstwo odnieśli w I lidze okręgowej młodzicy starsi Polonii. W wyjazdowym meczu podopieczni Kamila Kudły i Kornela Ladrowskiego pokonali 6:1 (3:0) Wartę Śrem po bramkarz Natana Nowaczyka (2), Julii Wawroskiej (2), Jana Marciniaka i Leny Błaszak. Drugi zespół w meczu na szczycie ligowej tabeli wysoko przegrał z Pogonią Książ Wielkopolski, a jedyną bramkę strzelił Hubert Kurka.

  • 11.09.2023

    Wygrali z Lechem! (2010)

    Dwa zwycięstwa odnieśli trampkarze młodsi w miniony weekend. Pierwsza drużyna pokonała w I lidze wojewódzkiej 4:3 (1:2) zespół Lecha Poznań złożony z zawodników rok młodszych. Poloniści przegrywali już 0:2, ale zdołali odwrócić losy meczu! Trzy bramki strzelił Łukasz Miszkiewicz, a jedną Sviatoslav Melnykov.

    Wcześniej zespół rywalizujący w II lidze okręgowej zmierzył się na wyjeździe z Clescevią Kleszczewo. Polonia odniosła wysokie zwycięstwo 15:0. Cztery gole zdobył Stanisław Wieczorek, trzy Jan Marcinkowski, dwa Jakub Przybylski, Sviatoslav Melnykov i Patryk Krawczewski, a po jednym trafieniu dołożyli Jan Jankowiak i Bartosz Nowicki.

  • 11.09.2023

    CLJ U-15: Wysoka porażka w Szczecinie (2009)

    W czwartym meczu Centralnej Ligi Juniorów U-15 zespół Polonii Środa Wielkopolska przegrał na wyjeździe 0:7 (0:5) z Pogonią Szczecin. Była to czwarta porażka naszej drużyny. W niedzielę rywalem średzkiego zespołu będzie FASE Szczecin. Mecz zaplanowano na godzinę 12:00.

  • 11.09.2023

    Porażka z Ostrovią (2008)

    W wyjazdowym meczu 5. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała 1:4 (1:2) z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski. Jedynego gola dla średzkiego zespołu strzelił w 38. minucie Mikołaj Kowalski. Kolejnym rywalem podopiecznym Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego będzie Olimpia Koło.

  • 11.09.2023

    Akademia: Raport z rozgrywek (09/10.09.2023)

    Minął kolejny piłkarski weekend rundy jesiennej drużyn akademii. Granie rozpoczęli już w piątek juniorzy młodsi, którzy w Ostrowie Wielkopolskim przegrali 1:4 z tamtejszą Ostrovią 1909.

    Świetny, emocjonujący obejrzeli kibice w sobotę na Nowym Stadionie Średzkim. Po istnym rollercoasterze zespół trampkarzy młodszych Polonii pokonał w lidze wojewódzkiej Lecha Poznań 4:3. Warto zaznaczyć, iż poznański zespół rywalizuje w rozgrywkach młodszym rocznikiem. Ozdobą meczu był hat trick ustrzelony przez Łukasza Miszkiewicza, zaś czwartego gola dołożył Sviatoslav Melnykov.

    W niedzielę rocznik 2009 przegrał 0:7 z Pogonią Szczecin w 4. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-15, a kolejny świetny występ zaliczyli juniorzy. Podopieczni Leszka Maźwy wygrali aż 9:2 na wyjeździe z Lipnem Stęszew. Kolejny raz skutecznością błysnął Wiktor Wesołek, który strzelił aż pięć goli.

  • 11.09.2023

    Zwycięstwo z Lipnem Stęszew (2005)

    W niedzielę 10.09.2023 o godz. 16.00. na boisku w Stęszewie  drużyna juniora starszego rozegrała  spotkanie o mistrzostwo Ligi Okręgowej Juniora A1 z zespołem Lipna Stęszew. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 9-2. Bramki dla Polonii strzelili: Wiktor Wesołek - 5, Kacper Manicki - 1 Michał Bańkowski - 1, Dawid Sękowski - 1, Oskar Oboda -1.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.