OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

29.05.2020

Dziewiąte miejsce Polonii

Jakiś czas temu zakończony został sezon 2019/20 w III lidze grupa 2.  Dziś postaramy się podsumować dokonania piłkarzy Polonii Środa w tym mocno skróconym sezonie. Wiemy że nasz zespół ostatecznie zajął dziewiąte miejsce w ligowej tabeli. Pierwsze miejsce przypadło KKS Kalisz który uzyskał awans na szczebel centralny. 

Zaraz po zakończeniu poprzedniego sezonu w zespole Polonii doszło do wielu ruchów transferowych. Jednym z najważniejszych było opuszczenie zespołu przez dotychczasowego asystenta trenera Krzysztofa Kapuścińskiego  - Marcina Woźniaka który zdecydował się przenieść do KKS Kalisz. Jego miejsce zajął Marcin Duchała, a kierownikiem został Łukasz Szarzyński. Z bramkarzami cały czas pracował Marcin Korbik. Ale nie były to jedyne zmiany w zespole. Sporo działo się także wśród zawodników którzy do tej pory reprezentowali barwy Polonii. Z zespołem pożegnało się aż trzynastu zawodników a byli to: Szymon Grzelak, Adrian Błaszak (Kłos Zaniemyśl), Jakub Gwit (Pogoń Lwówek), Damian Buczma, Krystian Pawlak i Igor Jurga (Unia Swarzędz), Adam Gajda (Nielba Wągrowiec), Krzysztof Bartoszak (Mieszko Gniezno), Marek Matysiak, Piotr Leporowski, Filip Lesiński (Orkan Jarosławiec), Mikołaj Łopatka (Jarota Jarocin), Łukasz Radliński (Lech II Poznań). W ich miejsce do zespołu dołączyli Adrian Szynka z Kotwicy Kołobrzeg, Michał Mikołajczak z TSG Neusterlitz, Tomasz Ceglewski i Jacek Chraplak z Warty Poznań, Bartosz Zgarda, Patryk Ostrowski i Jakub Draszczyk z Lecha Poznań, Kacper Robaczyński z Polonii Leszno i Łukasz Żegleń ze Stali Brzeg. Dodatkowo z Pogoni Szczecin na stałe do Polonii wrócili Jędrzej Kujawa i Michał Górzyński. Przed tak odmienionym i odmłodzonym zespołem postawiono jeden cel – utrzymanie się w III lidze.

Od samego początku rundy jesiennej poloniści radzili sobie w kratkę. Nasz zespół potrafił pokonać na własnym boisku silną Unię Janikowo 6:0 albo zremisować w Stężycy z Radunią 1:1. Ale podopiecznym Krzysztofa Kapuścińskiego zdarzały się też wstydliwe porażki jak choćby ta z Nielbą Wągrowiec. Ostatecznie po rundzie jesiennej zespół Polonii Środa miał na swoim koncie 22 punkty co pozwoliło mu zająć dziewiąte miejsce w tabeli.

Zimą w Polonii Środa nie było już wielu ruchów kadrowych. Ostatecznie do zespołu dołączył na zasadzie wypożyczenia z Miedzi Legnica Szymon Sobkowiak. Dodatkowo do składu pierwszego zespołu który niestety nękany był plagą kontuzji dołączyli młodzi gracze z zespołu rezerw:  Michał Madaj, Mikołaj Łoniewski, Jan Kiel, Patryk Miśkiewicz, Miłosz Gościniak i Bartosz Włodarczak.

Jednak wiosną nie było dane naszemu zespołowi za wiele pograć. Po za wyeliminowaniem Lubuszanina Trzcianka w Wielkopolskim Pucharze Polski poloniści zdołali rozegrać jedno spotkanie ligowe. W Gnieźnie nasz zespół zremisował z Mieszkiem 1:1. Po tym meczu do naszego kraju wdarł się koronawirus i w związku z zagrożeniem dla zdrowia ludzi rozgrywki ligowe zostały zakończone. Nie było spadków, a awans uzyskał KKS Kalisz. Poloniści zakończyli sezon na 9 miejscu.

W sumie nasz zespół w 18 meczach sezonu odniósł sześć zwycięstw, zanotował pięć remisów i poniósł siedem porażek. Bilans bramkowy zespołu Polonii to 28-24. Poloniści w spotkaniach na własnym boisku zdobyli 12 punktów. Na ten dorobek naszego zespołu złożyły się trzy zwycięstwa, trzy remisy i trzy porażki. Bilans bramkowy spotkań na własnym boisku to 17-9. Z kolei w meczach na wyjeździe nasz zespół zdobył 11 punktów. Na ten dorobek z kolei złożyły się trzy zwycięstwa, dwa remisy i cztery porażki. Bilans bramkowy meczy wyjazdowych to 11-15.

Najwięcej minut na boisku spędził bramkarz Przemysław Frąckowiak który zagrał w siedemnastu spotkaniach ligowych. Dało mu to łącznie 1530 minut na murawie. Drugi pod tym względem jest Jakub Wilk który zagrał także w siedemnastu meczach i zgromadził na swoim koncie 1513 minut na murawie. Trzeci wynik co do ilości minut na boisku należy do wychowanka naszego zespołu Piotra Skrobosińskiego który zagrał także w siedemnastu spotkaniach. Dało mu to wynik 1474 minut na murawie.

Najlepszym strzelcem zespołu jest Adrian Szynka który bramkarzy rywali pokonywał osiem razy. Drugi w tej klasyfikacji jest Piotr Skrobosiński i Jędrzej Kujawa którzy zdobyli po trzy bramki. Po dwie bramki na swoich kontach zapisali Oskar Kozłowski, Kacper Nowak i Łukasz Żegleń, a jedno trafienie na swoim koncie mają Damian Słabikowski, Szymon Zgarda, Luis Henriquez, Adam Borucki, Piotr Wujec i Jakb Wilk.

Najczęściej poloniści swoim rywalom bramki strzelali między 76., a 90. minutą spotkania. Wtedy to padło aż 8 goli. Po 4 bramki nasz zespół strzelał między 1. minutą, a 15. Minutą, 16., a 30 minutą, 31., a 45. minutą, 46., a 60 minutą i 61., a 75 minutą. W sumie poloniści strzelili 28 bramek.

Z kolei, jeżeli chodzi o bramki stracone nasz zespół najczęściej je tracił między 76., a 90. minutą. Wtedy to rywale trafiali do naszej bramki aż siedmiokrotnie. Sześć bramek Polonia straciła między 31., a 45. minutą. Po trzy bramki nasz zespół tracił między  1., a 15. minutą, 46., a 60. minutą i 61., a 75. minutą. Dwie bramki Polonia straciła między 16., a 30. minutą. W sumie w rundzie jesiennej poloniści stracili 24 bramki.

W klasyfikacji zawodników najczęściej karanych kartkami prowadzi Adam Borucki który otrzymał sześć żółtych kartek. Jędrzej Kujawa, Piotr Wujec, Jakub Wilk i Adrian Szynka w osiemnastu meczach obejrzeli po pięć żółtych kartek. Cztery żółte kartki obejrzał z kolei Łukasz Żegleń. W sumie poloniści obejrzeli 52 żółte kartki.

Najnowsze aktualności

  • 22.09.2012

    Wyniki sobotnich meczów 9. kolejki III ligi

    Poniżej przedstawiamy wyniki sobotnich spotkań trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Kolejne zwycięstwo zanotowała Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski, która pokonała Lubuszanina Trzciankę 3:0. W meczu na szczycie lepsza okazała się Unia Swarzędz pokonując w Kleczewie tamtejszego Sokoła 2:1.

  • 22.09.2012

    GKS Gułtowy pokonany

    Rezerwy Polonii Środa Wielkopolska pokonały na własnym w dzisiejszym meczu poznańskiej klasy A GKS Gułtowy 6:0 (2:0).

  • 22.09.2012

    Polonia II jednak wiceliderem

    Trwa zamieszanie z walkowerami w poznańskiej klasie A grupie I. Przypomnijmy że Wielkopolski Związek Piłki Nożnej zweryfikował najpierw cztery, a później dwa mecze z udziałem Pelikana Niechanowo i Orkana Jarosławiec.

  • 25.09.2012

    Kolejne zwycięstwo juniorów młodszych

    W piątek 21 września juniorzy młodsi rozegrali mecz w ramach 3 kolejki rozgrywek ligowych. Poloniści udali się na bardzo ważny mecz do lidera Kotwicy Kórnik. Spotkanie prowadzone pod dyktando Polonii zakończyło się wygraną naszej druzyny w stosunku 4:2 (3:0). Bramki dla zespołu prowadzonego przez trenera Roberta Halaburdę zdobyli: Jakub Kurasiński, Szymon Grzelak, Karol Kaźmierczak i Adrian Olczyk. Dzieki temu zwycięstwu Polonia objęła samodzielne prowadzenie w ligowej tabeli. Początek spotkania rozegranego w Kórniku na głównej płycie należał zdecydowanie do zespołu Polonii. Przewagę tą nasi zawodnicy udokumentowali już w 2 minucie zdobywając pierwszą bramką. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Marcina Malusiaka zawodnicy Kórnika wybili piłkę przed pole karne, a tam na uderzenie zdecydował się Jakub Kurasiński, który trafił do siatki bramki gospodarzy. Poloniści nie zwalniali tempa byli przez cały okres zespołem zdecydowanie lepszym spychając przeciwnika do defensywy. W 18 minucie kolejna ładna akcja Polonii. Piłkę z lewej strony dorzuca w pole karne Krystian Olczyk do Macieja Polodego, który zgrywa ją przed pole a tam silnie uderza Szymon Grzelak, który wyprowadza Polonię na prowadzenie 2:0. W 35 minucie Marcin Malusiak wywalczył piłkę z prawej strony boiska, dograł ją do Krystiana Olczyka, który zauważył nadbiegającego Karola Kaźmierczaka i nasz obrońca uderzeniem z pola karnego po raz trzeci pokonuje bramkarza Kotwicy. Poloniści w tej części gry mieli jeszcze kilka szans, a najlepszą zmarnował Maciej Polody trafiając w poprzeczkę. Zawodnicy gospodarzy praktycznie nie zagrozili naszej bramce. W drugiej części gry grająca spokojnie już Polonia zdobyła kolejną bramkę w 53 minucie pop rzucie rożnym. Marcin Malusiak ponownie dobrze zagrał piłkę, do której dobiegł Adrian Olczyk i głową pokonał bramkarza. Chwilę później setki nie wykorzystał Maciej Polody, będąc oko w oko z bramkarzem trafił prosto w niego, a w 61 minucie Grzegorz Filipiak z 2 metrów nie trafił w światło bramki. Takie sytuacje zazwyczaj się mszczą i taki bieg wydarzeń miało to spotkanie. Minute później błąd w wyprowadzeniu piłki kończy się szybką kontrą Kotwicy i ich drugie uderzenie na bramkę kończy się zdobyciem kontaktowego gola. Gospodarze złapali wiatr w żagle lecz tylko na chwilę. Cały czas spotkanie było kontrolowane przez Polonię. W 70 doskonałe uderzenie z dystansu Grzegorza Filipiaka przechodzi minimalnie obok słupka. Kilka chwil później po dośrodkowaniu Adriana Olczyka Kacper Wartecki uderza głową lecz także obok słupka. W 76 minucie uderzenie z dystansu Szymona Grzelaka z najwyższym trudem broni bramkarz. Niestety w doliczonym czasie gry przytrafia się wpadka naszemu bramkarzowi, który za późno wyszedł przed pole karne i nie trafił w piłkę co skrzętnie wykorzystali zawodnicy Kotwicy zmniejszając wymiary porażki na 2:4. Zwycięstwo Polonii było jak najbardziej zasłużone, gdyż nasi zawodnicy byli zespołem lepszym , bardziej wybiegany i stwarzającym sobie wiele sytuacji podbramkowych. Wygrana ta dała także naszym zawodnikom fotel lidera, który do tej kolejki zajmowali gracze właśnie z Kórnika. Juniorzy młodsi wystąpili w składzie: Bartosz Kurasiak - Jakub Kurasiński - Paweł Burchacki (41` - Karol Witucki), Tomasz Kaźmierski (71` - Jedrzej Loga), Karol Kaźmierczak - Marcin Malusiak  (55` - Klaudiusz Filipiak), Grzegorz Filipiak, Szymon Grzelak - Bartosz Nowak (41` - Adrian Olczyk), Krystian Olczyk (60` - Kacper Wartecki), Maciej Polody (64` - Artur Kaczmarek).

  • 21.09.2012

    Zapowiedź 7. kolejki klasy A

    W najbliższy weekend rozegrana zostanie siódma kolejka rozgrywek o mistrzostwo poznańskiej klasy A.

  • 21.09.2012

    Zapowiedź 9. kolejki III ligi

    Już po raz dziewiąty w tym sezonie piłkarze trzecioligowych zespołów wybiegną na boiska by powalczyć o kolejne ligowe punkty.

  • 20.09.2012

    Rozgrywki młodzieży

    W najbliższy weekend po raz trzeci w tym sezonie drużyny młodzieżowe Polonii Środa Wielkopolska zagrają o ligowe punkty.

  • 20.09.2012

    Weekend w Poloniiodc. III

    Zapraszamy do obejrzenia trzeciego odcinka naszego nowego cotygodniowego magazynu "Weekend w Polonii".

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.