OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

29.05.2020

Dziewiąte miejsce Polonii

Jakiś czas temu zakończony został sezon 2019/20 w III lidze grupa 2.  Dziś postaramy się podsumować dokonania piłkarzy Polonii Środa w tym mocno skróconym sezonie. Wiemy że nasz zespół ostatecznie zajął dziewiąte miejsce w ligowej tabeli. Pierwsze miejsce przypadło KKS Kalisz który uzyskał awans na szczebel centralny. 

Zaraz po zakończeniu poprzedniego sezonu w zespole Polonii doszło do wielu ruchów transferowych. Jednym z najważniejszych było opuszczenie zespołu przez dotychczasowego asystenta trenera Krzysztofa Kapuścińskiego  - Marcina Woźniaka który zdecydował się przenieść do KKS Kalisz. Jego miejsce zajął Marcin Duchała, a kierownikiem został Łukasz Szarzyński. Z bramkarzami cały czas pracował Marcin Korbik. Ale nie były to jedyne zmiany w zespole. Sporo działo się także wśród zawodników którzy do tej pory reprezentowali barwy Polonii. Z zespołem pożegnało się aż trzynastu zawodników a byli to: Szymon Grzelak, Adrian Błaszak (Kłos Zaniemyśl), Jakub Gwit (Pogoń Lwówek), Damian Buczma, Krystian Pawlak i Igor Jurga (Unia Swarzędz), Adam Gajda (Nielba Wągrowiec), Krzysztof Bartoszak (Mieszko Gniezno), Marek Matysiak, Piotr Leporowski, Filip Lesiński (Orkan Jarosławiec), Mikołaj Łopatka (Jarota Jarocin), Łukasz Radliński (Lech II Poznań). W ich miejsce do zespołu dołączyli Adrian Szynka z Kotwicy Kołobrzeg, Michał Mikołajczak z TSG Neusterlitz, Tomasz Ceglewski i Jacek Chraplak z Warty Poznań, Bartosz Zgarda, Patryk Ostrowski i Jakub Draszczyk z Lecha Poznań, Kacper Robaczyński z Polonii Leszno i Łukasz Żegleń ze Stali Brzeg. Dodatkowo z Pogoni Szczecin na stałe do Polonii wrócili Jędrzej Kujawa i Michał Górzyński. Przed tak odmienionym i odmłodzonym zespołem postawiono jeden cel – utrzymanie się w III lidze.

Od samego początku rundy jesiennej poloniści radzili sobie w kratkę. Nasz zespół potrafił pokonać na własnym boisku silną Unię Janikowo 6:0 albo zremisować w Stężycy z Radunią 1:1. Ale podopiecznym Krzysztofa Kapuścińskiego zdarzały się też wstydliwe porażki jak choćby ta z Nielbą Wągrowiec. Ostatecznie po rundzie jesiennej zespół Polonii Środa miał na swoim koncie 22 punkty co pozwoliło mu zająć dziewiąte miejsce w tabeli.

Zimą w Polonii Środa nie było już wielu ruchów kadrowych. Ostatecznie do zespołu dołączył na zasadzie wypożyczenia z Miedzi Legnica Szymon Sobkowiak. Dodatkowo do składu pierwszego zespołu który niestety nękany był plagą kontuzji dołączyli młodzi gracze z zespołu rezerw:  Michał Madaj, Mikołaj Łoniewski, Jan Kiel, Patryk Miśkiewicz, Miłosz Gościniak i Bartosz Włodarczak.

Jednak wiosną nie było dane naszemu zespołowi za wiele pograć. Po za wyeliminowaniem Lubuszanina Trzcianka w Wielkopolskim Pucharze Polski poloniści zdołali rozegrać jedno spotkanie ligowe. W Gnieźnie nasz zespół zremisował z Mieszkiem 1:1. Po tym meczu do naszego kraju wdarł się koronawirus i w związku z zagrożeniem dla zdrowia ludzi rozgrywki ligowe zostały zakończone. Nie było spadków, a awans uzyskał KKS Kalisz. Poloniści zakończyli sezon na 9 miejscu.

W sumie nasz zespół w 18 meczach sezonu odniósł sześć zwycięstw, zanotował pięć remisów i poniósł siedem porażek. Bilans bramkowy zespołu Polonii to 28-24. Poloniści w spotkaniach na własnym boisku zdobyli 12 punktów. Na ten dorobek naszego zespołu złożyły się trzy zwycięstwa, trzy remisy i trzy porażki. Bilans bramkowy spotkań na własnym boisku to 17-9. Z kolei w meczach na wyjeździe nasz zespół zdobył 11 punktów. Na ten dorobek z kolei złożyły się trzy zwycięstwa, dwa remisy i cztery porażki. Bilans bramkowy meczy wyjazdowych to 11-15.

Najwięcej minut na boisku spędził bramkarz Przemysław Frąckowiak który zagrał w siedemnastu spotkaniach ligowych. Dało mu to łącznie 1530 minut na murawie. Drugi pod tym względem jest Jakub Wilk który zagrał także w siedemnastu meczach i zgromadził na swoim koncie 1513 minut na murawie. Trzeci wynik co do ilości minut na boisku należy do wychowanka naszego zespołu Piotra Skrobosińskiego który zagrał także w siedemnastu spotkaniach. Dało mu to wynik 1474 minut na murawie.

Najlepszym strzelcem zespołu jest Adrian Szynka który bramkarzy rywali pokonywał osiem razy. Drugi w tej klasyfikacji jest Piotr Skrobosiński i Jędrzej Kujawa którzy zdobyli po trzy bramki. Po dwie bramki na swoich kontach zapisali Oskar Kozłowski, Kacper Nowak i Łukasz Żegleń, a jedno trafienie na swoim koncie mają Damian Słabikowski, Szymon Zgarda, Luis Henriquez, Adam Borucki, Piotr Wujec i Jakb Wilk.

Najczęściej poloniści swoim rywalom bramki strzelali między 76., a 90. minutą spotkania. Wtedy to padło aż 8 goli. Po 4 bramki nasz zespół strzelał między 1. minutą, a 15. Minutą, 16., a 30 minutą, 31., a 45. minutą, 46., a 60 minutą i 61., a 75 minutą. W sumie poloniści strzelili 28 bramek.

Z kolei, jeżeli chodzi o bramki stracone nasz zespół najczęściej je tracił między 76., a 90. minutą. Wtedy to rywale trafiali do naszej bramki aż siedmiokrotnie. Sześć bramek Polonia straciła między 31., a 45. minutą. Po trzy bramki nasz zespół tracił między  1., a 15. minutą, 46., a 60. minutą i 61., a 75. minutą. Dwie bramki Polonia straciła między 16., a 30. minutą. W sumie w rundzie jesiennej poloniści stracili 24 bramki.

W klasyfikacji zawodników najczęściej karanych kartkami prowadzi Adam Borucki który otrzymał sześć żółtych kartek. Jędrzej Kujawa, Piotr Wujec, Jakub Wilk i Adrian Szynka w osiemnastu meczach obejrzeli po pięć żółtych kartek. Cztery żółte kartki obejrzał z kolei Łukasz Żegleń. W sumie poloniści obejrzeli 52 żółte kartki.

Najnowsze aktualności

  • 28.10.2012

    Wda Świecie rozgromiła Piasta Kobylin

    W jedynym dzisiejszym meczu 14. kolejki III ligi grypy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej Piast Kobylin został rozgromiony na własnym boisku przez Wdę Świecie 0:6. Po dwie bramki dla świecian zdobyli Łukasz Subkowski i Bartosz Czerwiński, a po jednej Paweł Olszewski oraz Adrian Talaśka.

  • 28.10.2012

    Derbowy horror z happy endem

    W dzisiejszym meczu 12. kolejki poznańskiej klasy A rezerwy Polonii Środa pokonały w derbowym spotkaniu Phytopharm Klęka 3:2.

  • 27.10.2012

    Wyniki sobotnich meczów 12. kolejki klasy A

    Z dwóch zaplanowanych na sobotę spotkań poznańskiej klasy A do końca rozegrany został tylko jeden. Po pierwszej połowie przerwany został mecz Zawiszy Dolsk z Szturmem Junikowo Poznań. Powodem takiej decyzji był zły stan boiska. W drugim spotkaniu Przemysław Poznań pewnie pokonał Błękitnych Owińska 4:0.

  • 27.10.2012

    Polonia TV: Sokół Kleczew - Polonia Środa

    Zapraszamy do obejrzenia skrótu wideo z dzisiejszego spotkania ligowego Sokoła Kleczew z Polonią Środa Wielkopolska. Mecz zakończył się niestety porażką średzian 1:2. Jedyne trafienie dla podopiecznych Roberta Halaburdy zanotował w 43. minucie Piotr Loba.

  • 27.10.2012

    Orliki młodsze rozgromiły lidera

    W sobotni poranek drużyna orlika młodszego zmierzyła się z silną drużyną Poznaniaka Poznań. W poprzedniej rundzie drużyna z Poznania była lepsza wygrywając u siebie 3:1 i do dzisiaj była na pozycji lidera. Chłopcy ze Środy, chcąc awansować na wiosnę do grupy mistrzowskiej musieli to spotkanie wygrać minimum dwubramkową różnicą. 

  • 27.10.2012

    Wysoka wygrana trampkarzy

    Szósty mecz i szóste zwycięstwo trampkarzy Polonii Środa Wlkp., odniesione nad zespołem Jaroty Jarocin, po bardzo dobrym meczu całego zespołu. Wynik meczu mógł zostać rozstrzygnięty już w pierwszej połowie, jednak z pięciu sytuacji 100 procentowych, nie udało się zdobyć żadnej bramki. Usprawiedliwieniem takiej sytuacji jest postawa Fair Play naszego najlepszego napastnika, który użyczył swoje buty bramkarzowi, a sam grał w butach halówkach, w których niestety nie potrafił się odnaleźć.

  • 27.10.2012

    Wyniki sobotnich meczów 14. kolejki III ligi

    Dzisiaj rozegrano 14. kolejkę spotkań III ligi. Porażkę zanotowali gracze Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski, którzy ulegli Unii Roszak Solec Kujawski 0:1. Nie doszło natomiast do spotkania Polonii 1912 Leszno z Cuiavią Inowrocław. Na znak protestu przeciwko złej sytuacji finansowej poloniści nie wyszli na boisko. 

  • 27.10.2012

    Statystyki z meczu Sokół Kleczew - Polonia Środa

    Poniżej przedstawiamy statystyki z dzisiejszego meczu w Kleczewie pomiędzy miejscowym Sokołem, a Polonią Środa Wielkopolska. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:1.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.