OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

29.05.2020

Dziewiąte miejsce Polonii

Jakiś czas temu zakończony został sezon 2019/20 w III lidze grupa 2.  Dziś postaramy się podsumować dokonania piłkarzy Polonii Środa w tym mocno skróconym sezonie. Wiemy że nasz zespół ostatecznie zajął dziewiąte miejsce w ligowej tabeli. Pierwsze miejsce przypadło KKS Kalisz który uzyskał awans na szczebel centralny. 

Zaraz po zakończeniu poprzedniego sezonu w zespole Polonii doszło do wielu ruchów transferowych. Jednym z najważniejszych było opuszczenie zespołu przez dotychczasowego asystenta trenera Krzysztofa Kapuścińskiego  - Marcina Woźniaka który zdecydował się przenieść do KKS Kalisz. Jego miejsce zajął Marcin Duchała, a kierownikiem został Łukasz Szarzyński. Z bramkarzami cały czas pracował Marcin Korbik. Ale nie były to jedyne zmiany w zespole. Sporo działo się także wśród zawodników którzy do tej pory reprezentowali barwy Polonii. Z zespołem pożegnało się aż trzynastu zawodników a byli to: Szymon Grzelak, Adrian Błaszak (Kłos Zaniemyśl), Jakub Gwit (Pogoń Lwówek), Damian Buczma, Krystian Pawlak i Igor Jurga (Unia Swarzędz), Adam Gajda (Nielba Wągrowiec), Krzysztof Bartoszak (Mieszko Gniezno), Marek Matysiak, Piotr Leporowski, Filip Lesiński (Orkan Jarosławiec), Mikołaj Łopatka (Jarota Jarocin), Łukasz Radliński (Lech II Poznań). W ich miejsce do zespołu dołączyli Adrian Szynka z Kotwicy Kołobrzeg, Michał Mikołajczak z TSG Neusterlitz, Tomasz Ceglewski i Jacek Chraplak z Warty Poznań, Bartosz Zgarda, Patryk Ostrowski i Jakub Draszczyk z Lecha Poznań, Kacper Robaczyński z Polonii Leszno i Łukasz Żegleń ze Stali Brzeg. Dodatkowo z Pogoni Szczecin na stałe do Polonii wrócili Jędrzej Kujawa i Michał Górzyński. Przed tak odmienionym i odmłodzonym zespołem postawiono jeden cel – utrzymanie się w III lidze.

Od samego początku rundy jesiennej poloniści radzili sobie w kratkę. Nasz zespół potrafił pokonać na własnym boisku silną Unię Janikowo 6:0 albo zremisować w Stężycy z Radunią 1:1. Ale podopiecznym Krzysztofa Kapuścińskiego zdarzały się też wstydliwe porażki jak choćby ta z Nielbą Wągrowiec. Ostatecznie po rundzie jesiennej zespół Polonii Środa miał na swoim koncie 22 punkty co pozwoliło mu zająć dziewiąte miejsce w tabeli.

Zimą w Polonii Środa nie było już wielu ruchów kadrowych. Ostatecznie do zespołu dołączył na zasadzie wypożyczenia z Miedzi Legnica Szymon Sobkowiak. Dodatkowo do składu pierwszego zespołu który niestety nękany był plagą kontuzji dołączyli młodzi gracze z zespołu rezerw:  Michał Madaj, Mikołaj Łoniewski, Jan Kiel, Patryk Miśkiewicz, Miłosz Gościniak i Bartosz Włodarczak.

Jednak wiosną nie było dane naszemu zespołowi za wiele pograć. Po za wyeliminowaniem Lubuszanina Trzcianka w Wielkopolskim Pucharze Polski poloniści zdołali rozegrać jedno spotkanie ligowe. W Gnieźnie nasz zespół zremisował z Mieszkiem 1:1. Po tym meczu do naszego kraju wdarł się koronawirus i w związku z zagrożeniem dla zdrowia ludzi rozgrywki ligowe zostały zakończone. Nie było spadków, a awans uzyskał KKS Kalisz. Poloniści zakończyli sezon na 9 miejscu.

W sumie nasz zespół w 18 meczach sezonu odniósł sześć zwycięstw, zanotował pięć remisów i poniósł siedem porażek. Bilans bramkowy zespołu Polonii to 28-24. Poloniści w spotkaniach na własnym boisku zdobyli 12 punktów. Na ten dorobek naszego zespołu złożyły się trzy zwycięstwa, trzy remisy i trzy porażki. Bilans bramkowy spotkań na własnym boisku to 17-9. Z kolei w meczach na wyjeździe nasz zespół zdobył 11 punktów. Na ten dorobek z kolei złożyły się trzy zwycięstwa, dwa remisy i cztery porażki. Bilans bramkowy meczy wyjazdowych to 11-15.

Najwięcej minut na boisku spędził bramkarz Przemysław Frąckowiak który zagrał w siedemnastu spotkaniach ligowych. Dało mu to łącznie 1530 minut na murawie. Drugi pod tym względem jest Jakub Wilk który zagrał także w siedemnastu meczach i zgromadził na swoim koncie 1513 minut na murawie. Trzeci wynik co do ilości minut na boisku należy do wychowanka naszego zespołu Piotra Skrobosińskiego który zagrał także w siedemnastu spotkaniach. Dało mu to wynik 1474 minut na murawie.

Najlepszym strzelcem zespołu jest Adrian Szynka który bramkarzy rywali pokonywał osiem razy. Drugi w tej klasyfikacji jest Piotr Skrobosiński i Jędrzej Kujawa którzy zdobyli po trzy bramki. Po dwie bramki na swoich kontach zapisali Oskar Kozłowski, Kacper Nowak i Łukasz Żegleń, a jedno trafienie na swoim koncie mają Damian Słabikowski, Szymon Zgarda, Luis Henriquez, Adam Borucki, Piotr Wujec i Jakb Wilk.

Najczęściej poloniści swoim rywalom bramki strzelali między 76., a 90. minutą spotkania. Wtedy to padło aż 8 goli. Po 4 bramki nasz zespół strzelał między 1. minutą, a 15. Minutą, 16., a 30 minutą, 31., a 45. minutą, 46., a 60 minutą i 61., a 75 minutą. W sumie poloniści strzelili 28 bramek.

Z kolei, jeżeli chodzi o bramki stracone nasz zespół najczęściej je tracił między 76., a 90. minutą. Wtedy to rywale trafiali do naszej bramki aż siedmiokrotnie. Sześć bramek Polonia straciła między 31., a 45. minutą. Po trzy bramki nasz zespół tracił między  1., a 15. minutą, 46., a 60. minutą i 61., a 75. minutą. Dwie bramki Polonia straciła między 16., a 30. minutą. W sumie w rundzie jesiennej poloniści stracili 24 bramki.

W klasyfikacji zawodników najczęściej karanych kartkami prowadzi Adam Borucki który otrzymał sześć żółtych kartek. Jędrzej Kujawa, Piotr Wujec, Jakub Wilk i Adrian Szynka w osiemnastu meczach obejrzeli po pięć żółtych kartek. Cztery żółte kartki obejrzał z kolei Łukasz Żegleń. W sumie poloniści obejrzeli 52 żółte kartki.

Najnowsze aktualności

  • 04.11.2012

    Relacja LIVE! Polonia - Unia

    W dzisiejszym meczu 15. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze Polonii Środa Wielkopolska zmierzą się na własnym boisku z Unią Roszak Solec Kujawski. 

  • 03.11.2012

    Zwycięstwo juniorów młodszych w Klęce

    W ramach IX kolejki spotkań w dniu 3 listopada juniorzy młodsi Polonii Środa udali sie na mecz do Klęki. Podopieczni Roberta Halaburdy pewnie pokonali zespół Phytopharmu Klęka 6:1, prowadząc do przerwy 6:0. Bramki w tym spotkaniu zdobyli: Adrian Olczyk i Artur Kaczmarek po 2 oraz Krystian Olczyk i Maciej Polody po 1. Juniorzy młodsi, którzy juz wcześniej zapewnili sobie awans do grupy mistrzowskiej są ciągle zespołem niepokonanym, bowiem na koncie naszych zawodników jest 8 zwycięstw i tylko jeden remis z I kolejki.

  • 03.11.2012

    Mecz z Maratończykiem w liczbach

    Aż 37 strzałów oddali w dzisiejszym mecz piłkarze obu drużyn. Dwadzieścia raz uderzali poloniści, a siedemnaście goście. Polonia wykonywała także więcej rzutów rożnych i więcej razy bywała na pozycji spalonej. Ostatecznie mecz zakonczył się wygraną średzian 8:1.

  • 03.11.2012

    Siódma wygrana trampkarzy

    Rewanżowe spotkanie z zespołem Orlika Miłosław poloniści rozegrali na boisku w Miłosławiu. 

  • 03.11.2012

    Wyniki sobotnich meczów 13. kolejki klasy A

    Dzisiaj rozegrano cztery spotkania 13. kolejki poznańskiej klasy A. Trzynastka nie była szczęśliwa dla Maratończyka Brzeźno, który uległ rezerwom naszej Polonii 1:8. Szczęśliwa okazała się natomiast dla Błękitnych Owińska, który wywalczyli swój pierwszy punkt w tym sezonie remisując bezbramkowo z GKS Gułtowy. Grad bramek - trzynaście - obejrzeli kibice w Poznaniu, gdzie Przemysław pokonał Czarnych Czerniejewo w hokejowym stosunku 8:5.

  • 03.11.2012

    Galeria: Polonia II Środa - Maratończyk Brzeźno

    Dostępna jest już galeria zdjęć z dzisiejszego meczu rezerw Polonii Środa Wielkopolska z Maratończykiem Brzeźno. Poloniści w spotkaniu z trzecim zespołem klasy A spisali się wyśmienicie i rozgromili rywali 8:1.

  • 03.11.2012

    Pogrom w meczu na szczycie

    W dzisiejszym meczu poznańskiej klasy A na boisku w Środzie spotkał się lider tabeli czyli rezerwy naszej Polonii z zajmującym trzecie miejsce Maratończykiem Brzeźno. Po 90. minutach gry zdecydowanie lepsi okazali się poloniści zwyciężając aż 8:1 (2:0).

  • 03.11.2012

    Wyniki sobotnich meczów 15. kolejki III ligi

    W sobotę rozpoczęła się 15. kolejka rozgrywek III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. W pierwszym dzisiejszym meczu Luboński KS Fogo Luboń wysoko pokonał na własnym boisku Noteciankę Pakość 6:1. W spotkaniu Pogoni Mogilno z Sokołem Kleczew niespodziewanie wygrali gospodarze 2:1. Także sensacyjnie zwyciężył w Inowrocławiu Piast Kobylin 2:1.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.