29.05.2020
Dziewiąte miejsce PoloniiJakiś czas temu zakończony został sezon 2019/20 w III lidze grupa 2. Dziś postaramy się podsumować dokonania piłkarzy Polonii Środa w tym mocno skróconym sezonie. Wiemy że nasz zespół ostatecznie zajął dziewiąte miejsce w ligowej tabeli. Pierwsze miejsce przypadło KKS Kalisz który uzyskał awans na szczebel centralny.
Zaraz po zakończeniu poprzedniego sezonu w zespole Polonii doszło do wielu ruchów transferowych. Jednym z najważniejszych było opuszczenie zespołu przez dotychczasowego asystenta trenera Krzysztofa Kapuścińskiego - Marcina Woźniaka który zdecydował się przenieść do KKS Kalisz. Jego miejsce zajął Marcin Duchała, a kierownikiem został Łukasz Szarzyński. Z bramkarzami cały czas pracował Marcin Korbik. Ale nie były to jedyne zmiany w zespole. Sporo działo się także wśród zawodników którzy do tej pory reprezentowali barwy Polonii. Z zespołem pożegnało się aż trzynastu zawodników a byli to: Szymon Grzelak, Adrian Błaszak (Kłos Zaniemyśl), Jakub Gwit (Pogoń Lwówek), Damian Buczma, Krystian Pawlak i Igor Jurga (Unia Swarzędz), Adam Gajda (Nielba Wągrowiec), Krzysztof Bartoszak (Mieszko Gniezno), Marek Matysiak, Piotr Leporowski, Filip Lesiński (Orkan Jarosławiec), Mikołaj Łopatka (Jarota Jarocin), Łukasz Radliński (Lech II Poznań). W ich miejsce do zespołu dołączyli Adrian Szynka z Kotwicy Kołobrzeg, Michał Mikołajczak z TSG Neusterlitz, Tomasz Ceglewski i Jacek Chraplak z Warty Poznań, Bartosz Zgarda, Patryk Ostrowski i Jakub Draszczyk z Lecha Poznań, Kacper Robaczyński z Polonii Leszno i Łukasz Żegleń ze Stali Brzeg. Dodatkowo z Pogoni Szczecin na stałe do Polonii wrócili Jędrzej Kujawa i Michał Górzyński. Przed tak odmienionym i odmłodzonym zespołem postawiono jeden cel – utrzymanie się w III lidze.
Od samego początku rundy jesiennej poloniści radzili sobie w kratkę. Nasz zespół potrafił pokonać na własnym boisku silną Unię Janikowo 6:0 albo zremisować w Stężycy z Radunią 1:1. Ale podopiecznym Krzysztofa Kapuścińskiego zdarzały się też wstydliwe porażki jak choćby ta z Nielbą Wągrowiec. Ostatecznie po rundzie jesiennej zespół Polonii Środa miał na swoim koncie 22 punkty co pozwoliło mu zająć dziewiąte miejsce w tabeli.
Zimą w Polonii Środa nie było już wielu ruchów kadrowych. Ostatecznie do zespołu dołączył na zasadzie wypożyczenia z Miedzi Legnica Szymon Sobkowiak. Dodatkowo do składu pierwszego zespołu który niestety nękany był plagą kontuzji dołączyli młodzi gracze z zespołu rezerw: Michał Madaj, Mikołaj Łoniewski, Jan Kiel, Patryk Miśkiewicz, Miłosz Gościniak i Bartosz Włodarczak.
Jednak wiosną nie było dane naszemu zespołowi za wiele pograć. Po za wyeliminowaniem Lubuszanina Trzcianka w Wielkopolskim Pucharze Polski poloniści zdołali rozegrać jedno spotkanie ligowe. W Gnieźnie nasz zespół zremisował z Mieszkiem 1:1. Po tym meczu do naszego kraju wdarł się koronawirus i w związku z zagrożeniem dla zdrowia ludzi rozgrywki ligowe zostały zakończone. Nie było spadków, a awans uzyskał KKS Kalisz. Poloniści zakończyli sezon na 9 miejscu.
W sumie nasz zespół w 18 meczach sezonu odniósł sześć zwycięstw, zanotował pięć remisów i poniósł siedem porażek. Bilans bramkowy zespołu Polonii to 28-24. Poloniści w spotkaniach na własnym boisku zdobyli 12 punktów. Na ten dorobek naszego zespołu złożyły się trzy zwycięstwa, trzy remisy i trzy porażki. Bilans bramkowy spotkań na własnym boisku to 17-9. Z kolei w meczach na wyjeździe nasz zespół zdobył 11 punktów. Na ten dorobek z kolei złożyły się trzy zwycięstwa, dwa remisy i cztery porażki. Bilans bramkowy meczy wyjazdowych to 11-15.
Najwięcej minut na boisku spędził bramkarz Przemysław Frąckowiak który zagrał w siedemnastu spotkaniach ligowych. Dało mu to łącznie 1530 minut na murawie. Drugi pod tym względem jest Jakub Wilk który zagrał także w siedemnastu meczach i zgromadził na swoim koncie 1513 minut na murawie. Trzeci wynik co do ilości minut na boisku należy do wychowanka naszego zespołu Piotra Skrobosińskiego który zagrał także w siedemnastu spotkaniach. Dało mu to wynik 1474 minut na murawie.
Najlepszym strzelcem zespołu jest Adrian Szynka który bramkarzy rywali pokonywał osiem razy. Drugi w tej klasyfikacji jest Piotr Skrobosiński i Jędrzej Kujawa którzy zdobyli po trzy bramki. Po dwie bramki na swoich kontach zapisali Oskar Kozłowski, Kacper Nowak i Łukasz Żegleń, a jedno trafienie na swoim koncie mają Damian Słabikowski, Szymon Zgarda, Luis Henriquez, Adam Borucki, Piotr Wujec i Jakb Wilk.
Najczęściej poloniści swoim rywalom bramki strzelali między 76., a 90. minutą spotkania. Wtedy to padło aż 8 goli. Po 4 bramki nasz zespół strzelał między 1. minutą, a 15. Minutą, 16., a 30 minutą, 31., a 45. minutą, 46., a 60 minutą i 61., a 75 minutą. W sumie poloniści strzelili 28 bramek.
Z kolei, jeżeli chodzi o bramki stracone nasz zespół najczęściej je tracił między 76., a 90. minutą. Wtedy to rywale trafiali do naszej bramki aż siedmiokrotnie. Sześć bramek Polonia straciła między 31., a 45. minutą. Po trzy bramki nasz zespół tracił między 1., a 15. minutą, 46., a 60. minutą i 61., a 75. minutą. Dwie bramki Polonia straciła między 16., a 30. minutą. W sumie w rundzie jesiennej poloniści stracili 24 bramki.
W klasyfikacji zawodników najczęściej karanych kartkami prowadzi Adam Borucki który otrzymał sześć żółtych kartek. Jędrzej Kujawa, Piotr Wujec, Jakub Wilk i Adrian Szynka w osiemnastu meczach obejrzeli po pięć żółtych kartek. Cztery żółte kartki obejrzał z kolei Łukasz Żegleń. W sumie poloniści obejrzeli 52 żółte kartki.
Najnowsze aktualności
-
27.11.2012
Trzech piłkarzy pozostanie w Polonii
Trzej piłkarze Polonii Środa Wielkopolska, którzy znaleźli się na opublikowanej przed tygodniem na łamach naszej strony internetowej liście transferowej pozostaną w średzkiej drużynie i nadal będą reprezentować nasz Klub. Zawodnikami, którzy wiosną zagrają w Polonii są: Radosław Barabasz, Michał Wawszczak i Krzysztof Wolkiewicz.
-
26.11.2012
Orliki zagrały na turnieju w Kórniku
W niedzielę orliki młodsze pojechały na swój drugi w ten weekend turniej do Kórnika gdzie zmagania dla rocznika 2003 organizował Koziołek Poznań który był wspierany przez sponsora – Szkło Koncept i tak samo nazwany został ten turniej. W turnieju udział wzięło 12 zespołów nie tylko z polski, swoją obecnością zaszczyciła także niemiecka drużyna z Berlina – Victoria Mitte.
-
26.11.2012
Grają z nami: Mendyka&Mendyka S.C.
Dziś prezentujemy naszym kibicom kolejną firmę wspierającą sekcję piłki nożnej Polonii Środa w ramach Klubu Partnera Piłka i Biznes. Jest to Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „MENDYKA & MENDYKA” S.C. które działa z nami od 1 września 2009 roku i posiada pakiet bordowy.
-
27.11.2012
Młodzi poloniści zagrali w Gnieźnie
Dwa tygodnie temu żaki Polonii zakończyły zmagania ligowe przenosząc tym samym swoje treningi na hale. W sobotę na zaproszenie zaprzyjaźnionego klubu Gniewko Gniezno młodzi poloniści udali się na swój pierwszy turniej halowy. Turniej ten był organizowany dla dwóch roczników 2003 i 2004. Do Gniezna pojechała również drużyna orlików młodszych, lecz z racji tego że w niedziele podopieczni M. Kułaka grali już kolejny turniej do Gniezna pojechało 5 zawodników rocznika 2003 a kolejnych 5 stanowili zawodnicy z rocznika 2004, którzy wspierali swoich starszych kolegów. W turnieju brało udział 6 drużyn: Gniewko Gniezno, Lechia Kostrzyn, Nieba Wągrowiec, MKS Trzemeszno, Polonia Środa, Grom Dopiewo.
-
26.11.2012
Podsumowanie jesieni: pomocnicy
Po podsumowaniu bramkarzy i obrońców dziś przyszedł czas na zestawienie środkowej linii boiska, czyli pomocników.
-
26.11.2012
Losowanie grup Zagłębie Cup
W dniu 23.11.2012 została przeprowadzona ceremonia losowania grup do turnieju w Sosnowcu gdzie organizatorem będzie tamtejsze Zagłębie. Turniej przeznaczony jest dla zawodników z rocznika 2003 i młodszych, a rozegrany zostanie w weekend 12-13.01.2013r.
-
25.11.2012
Podsumowanie III ligi cz. 1
Dziś prezentujemy pierwszą z trzech części podsumowania rundy jesiennej III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.
-
24.11.2012
Zawisza Dolsk przypieczętowała zwycięstwo
Dzisiaj dokończone zostało spotkanie poznańskiej klasy A pomiędzy Zawiszą Dolsk, a Szturmem Junikowo Poznań. Mecz zakończył się wygraną Zawiszy 3:0.






















































