02.05.2011
Dziesięć bramek OrlikówPOLONIA ŚRODA - MIESZKO GNIEZNO 10 : 2
W sobotę 30.04.11 Orlicy podejmowali na własnym boisku Mieszka Gniezno. Było to ich już piąty mecz w grupie mistrzowskiej- do tej pory zanotowali na swoim koncie 1 remis , 1 zwycięstwo i 2 przegrane. W tym meczu chcieli poprawić swój bilans punktowy ( zwłaszcza po ostatniej porażce z Lechem ) i to w pełni im się udało. Pokonali swoich rywali pewnie i zdecydowanie aplikując im równo w każdej połowie po 5 bramek.
Ich strzelcami byli : G. Małolepszy -2, B. Bartkowiak -3 i M. Chudy -5.Przeciwnikom udało się tylko dwukrotnie pokonać naszego bramkarza i dzięki temu drugie zwycięstwo naszych najmłodszych piłkarzy stało się faktem.
Warto nadmienić , że rozmiary tego zwycięstwa mogły być jeszcze większe , gdyby w kilku sytuacjach Poloniści wykazali się lepszą skutecznością i zimną krwią pod bramką rywali. Oby nie zabrakło im tych umiejętności w następnym meczu , który rozegrają 07.05.11 w Nowym Tomyślu z tamtejszą Polonią.
Orlicy zagrali w składzie :
K. GOŁĘBIEWSKI, Ł. SPYCHAŁA, F. GÓRSKI, P. RATAJCZAK, K. SZYMCZAK, M. GRACZYK, J. MALIŃSKI, M. WUJEK, W. ŁUCZAK, A. WOJTYSIAK, M. MISZKIEWICZ, G. MAŁOLEPSZY , J. WŁODARZ, B. BARTKOWIAK, B. WIDERA, M. KOZŁOWSKI , K. OPOROWSKI, P. KAJDASZ, M. CHUDY.
Najnowsze aktualności
-
17.11.2025
Premierowe zwycięstwo dziewczyn (Trampkarki)
Zwycięstwem zakończyły rundę jesienną trampkarki Polonii, które rywalizowały w rozgrywkach 3. ligi okręgowej młodzików D1. Wygrana 2:0 (0:0) z UKS APR Lampart Poznań/Dębiec była pierwszą naszych zawodniczek na tym poziomie. Gole strzelały Julia Kawecka i Lena Perek.
-
17.11.2025
Domowa porażka na koniec jesieni (2013)
W swoim ostatnim meczu w 1. lidze wojewódzkiej zespół Polonii 2013 przegrał na własnym boisku 2:4 (1:1) z Lechem Poznań Niebieskimi. Dla naszej drużyny strzelali Leon Jacków oraz Karol Maleszka.
-
17.11.2025
Trampkarze spadają z 1. ligi wojewódzkiej (2012)
Polonia 2012 przegrała w niedzielę w Licheniu Starym z SMS APR Lampart Ślesin 1:2 (0:2), a jedynego gola strzelił w drugiej połowie Kacper Leciej. Porażka przypieczętowała los Polonii, która wiosną będzie rywalizować w 2. lidze wojewódzkiej. Naszym zawodnikom pozostał jeszcze do rozegrania zaległy mecz z Lechem Poznań/Południe. Niespodziankę sprawił drugi zespół. Drużyna Kornela Ladrowskiego wygrała z liderem rozgrywek Jedynką Luboń 3:2 (1:1) po hat tricku Karola Marciniaka. Decydujący gol padł w doliczonym czasie gry. Polonia 2012 II zakończyła rozgrywki 2. ligi okręgowej na trzecim miejscu.
-
17.11.2025
Niespodziewana porażka na zakończenie (2011)
Porażką zakończyła rundę jesienną Polonia 2011 w 1. lidze wojewódzkiej. Nasz zespół przegrał na stadionie w Klęce 2:4 (0:2) z Canarinhos Skórzewo i zakończył rozgrywki na drugim miejscu za plecami Sparty Złotów. Drugi zespół pokonał 13:0 Spójnię Strykowo i w 2. lidze okręgowej również zajął drugie miejsce.
-
17.11.2025
Dwa zwycięstwa na koniec rundy (2010)
Dwoma zwycięstwami przypieczętowały udaną rundę zespoły rocznika 2010. Pierwsze drużyna na stadionie w Klęce pokonała 3:0 (1:0) SMS APR Ślesin i zakończyła rozgrywki na drugim miejscu - punkt za Wartą Poznań. Drugi zespół po emocjonującym spotkaniu pokonał 4:2 (0:1) Górnika Konin, a już wcześniej zapewnił sobie triumf w rozgrywkach. W myśl nowych przepisów zespół Polonii 2010 II będzie mógł awansować do 1. ligi wojewódzkiej, co oznacza, iż wiosną możemy mieć tam dwóch swoich przedstawicieli.
-
17.11.2025
Jesień zakończona porażką (2009)
W ostatnim meczu rundy jesiennej Polonia 2009 przegrała na własnym boisku 2:3 (1:2) z zespołem APR Lampart Poznań. Poloniści prowadzili od 8. minuty po golu Michała Deręgowskiego, ale na przerwę to goście schodzili prowadząc. Polonia wyrównała tuż po przerwie za sprawą Benjamina Wałuszki, ale w 71. minucie zespół Lamparta wyszedł ponownie na prowadzenie, którego już nie wypuścił z rąk. Nasz zespół zakończył sezon rozgrywki 1. ligi wojewódzkiej na trzecim miejscu.
-
17.11.2025
Derby powiatu dla Kłosa
W sobotę na stadionie w Zaniemyślu odbyły się kolejne derby powiatu średzkiego. Gospodarze miejscowy Kłos podejmowali drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska.
-
17.11.2025
Akademia: Raport ligowy (15/16.11.2025)
Komplet wyników meczów ligowych drużyn akademii w dniach 15/16 listopada 2025.



























































