OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

19.12.2016

Dziesiąte miejsce Polonii w Luboniu (2007)

W sobotę 17 grudnia nasza drużyna gościła na turnieju Luboń Cup. W turnieju wzięło udział 12 drużyn, które podzielone zostały na 3 grupy. Naszymi rywalami w pierwszej fazie turnieju były drużyny: Orlik Poznań, Astra Krotoszyn oraz Wielkopolska Komorniki.

W pierwszym meczu czekała na nas drużyna z Poznania. Niestety w turniej nie weszliśmy dobrze przegrywając 0-5. Nasi zawodnicy pierwszy raz grali na tak dużej hali i po aklimatyzacji było już za późno na odrabianie strat. W drugim meczu przyszło nam się zmierzyć z drużyną z Krotoszyna. Przez pierwsze 6 minut spotkania obie drużyny miały sytuacje bramkowe jednak wynik pozostawał bezbramkowy. Niestety wtedy złe podanie naszego obrońcy wykorzystali rywale i worek z bramkami się rozwiązał. Ostatecznie przegraliśmy znów 0-5 i nastroje w drużynie nie były dobre mimo dobrej gry. Ostatni mecz grupowy rozegraliśmy z drużyną z Komornik. Kolejny mecz walki z wynikiem, który nie odzwierciedla sytuacji boiskowej. Przegrywamy 0-6 i czekały już nas mecze tylko w grupie pocieszenia o miejsca 9-12.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z drużyną Luboński KS. Od początku spotkania to nasi zawodnicy kreowali grę. Po jednym trafieniu w tym meczu zaliczyli: Marysia Golec, Jasio Mrugas, Damian Rauhut oraz Michał Muszyński. Goście byli w stanie odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. Zwycięstwo 4-1 było pierwszą wygraną drużyny od powstania, więc radość była bardzo duża.

Kolejnym przeciwnikiem naszej drużyny był UKS Talent Poznań. W tym spotkaniu znów piłkarze Polonii prowadzili grę. Mądra gra przyniosła nam trzy trafienia w tym spotkaniu. Do bramki przeciwników trafili: Damian Rauhut, Michał Muszyński oraz Jasio Mrugas. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 3-1

Ostatni mecz turnieju rozegraliśmy ponownie z drużyną Orlika Poznań. Chcieliśmy odegrać się przeciwnikom za pierwsze spotkanie. Mecz można uznać za wyrównany. Niestety znów niewymuszone błędy nękały nasz zespół. Mecz przegrywamy 0-3, i cały turniej kończymy na 10 miejscu.

W zespole Polonii zagrali: Jakub Bałwas, Michał Muszyński, Damian Rauhut, Maria Golec, Jasio Mrugas, Jakub Furmanek oraz Jakub Górski.

Najnowsze aktualności

  • 17.08.2025

    Zwycięska inauguracja trójki

    Na inaugurację rozgrywek A klasy trzeci zespół seniorów Polonii Środa podejmował na własnym boisku rezerwy Kotwicy Kórnik. Dla obu ekip była to doskonała okazja na rewanż za spotkanie okręgowego Pucharu Polski w którym górą byli poloniści wygrywając 3:2.

  • 13.08.2025

    Transmisja ze Szczecina

    W trzeciej kolejce sezonu 2025/26 piłkarze Polonii Środa zmierzą się w Szczecinie z drugim zespołem Pogoni. Nasza klubowa telewizja także z tego meczu przeprowadzi bezpośrednią transmisję na którą już teraz zapraszamy. Startujemy w sobotę 16 sierpnia o godzinie 11:50

    Transmisja oczywiście z komentarzem

    Początek transmisji w sobotę 16 sierpnia o godzinie 11:50

  • 12.08.2025

    Po kolejne punkty do Szczecina

    Przed nami jedno z ciekawszych wyjazdowych starć początku sezonu. W sobotę, 16 sierpnia o godzinie 12:00, piłkarze Polonii Środa Wielkopolska zmierzą się w Szczecinie z drugim zespołem ekstraklasowej Pogoni Szczecin. Dla obu drużyn będzie to szansa, by udowodnić swoją siłę i poprawić dorobek punktowy po nierównym starcie ligowych rozgrywek.

  • 11.08.2025

    Remis we Wrocławiu

    W sobotę 9 sierpnia piłkarki Polonii Środa zainaugurowały sezon 2025/26 w Orlen I lidze kobiet. Podopieczne Adriana Cioch udały się do Wrocławia na pojedynek z miejscową Ślezą.

  • 11.08.2025

    Zwycięstwo w Golinie (2013)

    Akademia Polonii oficjalnie rozpoczęła rozgrywki w sezonie 2025/2026. Jako pierwsi o ligowe punkty walczyli młodzicy z rocznika 2013, którzy są beniaminkiem 1. ligi wojewódzkiej D1. Poloniści odnieśli pewne zwycięstwo, wygrywają na wyjeździe 6:0 (3:0) z Polonią Golina. Bramki dla zespołu Bartosza Kadrzyńskiego i Jędrzeja Kujawy strzelali Krystian Kasprzak - dwie, Kacper Woźniak, Karol Maleszka, Jakub Przybyłek oraz Stanisław Majchrzak.

  • 11.08.2025

    PP: Trzeci zespół w 1/32 finału

    W meczu II rundy okręgowego Pucharu Polski strefy poznańskiej zespół Polonii III wygrał w Szczodrzykowie z rezerwami Kotwicy Kórnik 3:2 (1:0). Nasz zespół do 77. minuty prowadził nawet 3:0 po golach Benjamina Wałuszki, Mikołaja Szymańskiego oraz Bartosza Szwałka, ale wtedy gospodarze zadali dwa ciosy i ostatnie minuty były bardzo emocjonujące. Ostatecznie Poloniści utrzymali prowadzenie do końcowego gwizdka i awansowali do 1/32 finału, w której do gry wejdzie też drugi zespół Polonii.

  • 09.08.2025

    Podział punktów w Świnoujściu

    W drugiej kolejce ligowych zmagań piłkarze Polonii Środa udali się do Świnoujścia na pojedynek z tamtejszą Flotą. Dla ekipy Macieja Rozmarynowskiego był to kolejny mecz w którym musieli walczyć nie tylko z rywalem ale i z niekorzystną historią spotkań z rywalem.

  • 06.08.2025

    Transmisja ze Świnoujścia

    W drugiej kolejce sezonu 2025/26 piłkarze Polonii Środa zmierzą się w Świnoujściu z tamtejszą Flotą. Nasza klubowa telewizja także z tego meczu przeprowadzi bezpośrednią transmisję na którą już teraz zapraszamy. Startujemy w sobotę 9 sierpnia o godzinie 16:50.

    Transmisja oczywiście z komentarzem.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.