02.06.2020
Dwudziestu piłkarzy Polonii ŚrodaDo 30 czerwca obowiązują kontrakty kilku piłkarzy z obecnego składu Polonii Środa. Ale to nie oznacza że w nowym sezonie w naszym zespole nie będzie miał kto grać. Aż dwudziestu piłkarzy którzy obecnie jest w kadrze Polonii Środa ma ważne z naszym klubem umowy i będzie do dyspozycji sztabu szkoleniowego.
Spośród tych dwudziestu graczy aż piętnastu już w minionym sezonie grało w naszym zespole i stanowiło o jego sile. Wśród najbardziej znanych nazwisk warto wymienić Jędrzeja Kujawę, Michała Górzyńskiego, Piotra Skrobosińskiego czy Kacpra Nowaka. Praktycznie na każdą pozycję w składzie Polonii Środa na nowy sezon znajdziemy wartościowych graczy.
Warto też dodać że zarząd naszego Klubu prowadzi rozmowy z pozostałymi graczami na temat ich ewentualnego pozostanie w Polonii. O wynikach tych rozmów będziemy informować na bieżąco. Nie można też wykluczyć że w szeregach Polonii pojawi się ktoś nowy. Ale o tym zdecydują letnie testy.
Kadra Polonii Środa:
Bramkarze: Sebastian Lorek, Mateusz Janczar, Miłosz Garstkiewicz, Łukasz Spychała
Obrońcy: Tomasz Ceglewski, Jacek Chraplak, Patryk Ostrowski, Filip Lesiński, Kacper Gołębiewski, Piotr Skrobosiński
Pomocnicy: Damian Słabikowski, Kacper Robaczyński, Jędrzej Kujawa, Bartosz Zgarda, Kacper Nowak, Krzysztof Kozłowski, Oskar Janoś, Patryk Miśkiewicz
Napastnicy: Jakub Draszczyk, Michał Górzyński
Najnowsze aktualności
-
07.04.2025
Tylko remis we Wrześni (2010)
W niedzielę zespół Polonii 2010 dość niespodziewanie nie wygrał z Victorią Września. Nasza drużyna, która do tego meczu przystępowała z kompletem punktów, z Wrześni przywiozła jeden punkt po remisie 2:2. Warto też dodać, że Polonia dwukrotnie goniła wynik, ale bramki Łukasza Miszkiewicza i Sviatoslava Melnykova pozwoliły na zdobycie jednego punktu. Również w niedzielę swój mecz rozgrywała druga grupa rocznika 2010, rywalizująca w 1. lidze okręgowej. Zespół Kornela Ladrowskiego na własnym boisku przegrał 0:4 z Talentem Poznań, choć do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.
-
07.04.2025
Pierwsze zwycięstwo (2009)
Polonia 2009 w 4. kolejce 1. ligi wojewódzkiej B2 odniosła swoje pierwsze zwycięstwo, pokonując na wyjeździe 4:2 (1:0) zespół SMS Konin. Polonistów na prowadzenie wyprowadził Antoni Łukaszewski, a podwyższył je Benjamin Wałuszko. Gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania, strzelając dwa gole w ciągu dwóch minut, ale końcówka meczu należała do naszej drużyny. W 69. oraz 88. dwa kole dołożył Benjamin Wałuszko, który skompletował hat tricka i jednocześnie zapewnił Polonii trzy punkty.
-
07.04.2025
Przerwali serię remisów (2008)
Polonia 2008 odnotowała piąty mecz bez porażki, przerywając jednocześnie serię trzech remisów. Zespół Dawida Kierzka i Marcina Duchały wygrał 8:0 (4:0) z Akademią Talentów Krotoszyn. Bramki dla Polonii strzelali Filip Staszak, Adam Gołaszewski - po dwie, Bartosz Szwałek, Bartosz Idziaszek, Szymon Zając oraz Wiktor Karolak. Nasz zespół zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli.
-
07.04.2025
Bez punktów w Kamionkach
W tym samym czasie co pierwszy zespół w Bydgoszczy w Kamionkach zespół rezerw walczył o kolejne ligowe punkty a ich rywalem była miejscowa Avia.
-
07.04.2025
Trzeci zespół zatrzymał lidera
W sobotę trzeci zespół Polonii zatrzymał zespół Wiary Lecha II Poznań/Robakowo, który dotąd wygrał wszystkie mecze. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, a postawa Polonistów zasługuje na pochwałę tym bardziej, że potafili wyrwać punkt przegrywając już 0:2. Gole dla zespołu prowadzonego przez Łukasza Kaczałkę strzelili Marcin Ratajczak i Bartosz Kadrzyński - obaj pokonali bramkarza strzałami głową po dośrodkowaniach Kacpra Cyki.
-
07.04.2025
Akademia: Raport ligowy (05/06.04.2025)
Jedenaście meczów rozegrały drużyny akademii w pierwszy weekend kwietnia, odnosząc w nich pięć zwycięstw. Polonia 2008 odnotowała piąty mecz bez porażki, przerywając jednocześnie serię trzech remisów. Zespół Dawida Kierzka i Marcina Duchały wygrał 8:0 z Akademią Talentów Krotoszyn. Z kolei Polonia 2009 odniosła swoje pierwsze zwycięstwo, pokonując 4:2 SMS Konin. Trzy punkty wywalczyły także inaugurujące sezon Polonia 2012 II, Polonia 2013 II oraz Polonia 2014.
-
06.04.2025
Ważna wygrana w Bydgoszczy
Na zakończenie zmagań w 24 kolejce Betclic III ligi grupa 2 w Bydgoszczy odbyło się spotkanie w którym miejscowy Zawisza podejmował Polonię Środa Wielkopolska. Jesienią w starciu obu ekip górą byli poloniści wygrywając na własnym stadionie 3:2.
-
04.04.2025
Akademia: Zapowiedź (05/06.04.2025)
W pierwszy weekend kwietnia do walki o ligowe punkty przystąpią kolejne drużyny z kategorii młodzik - premierowe mecze w rundzie wiosennej zagrają Polonia 2012 II, Polonia 2013 oraz Polonia 2014, która rywalizować będzie w 2. lidze okręgowej w starszej kategorii wiekowej. Aż siedem drużyn zagra na średzkich boiskach, z czego w sobotę zaplanowano cztery mecze lig wojewódzkich - dwa na płycie głównej (2008 oraz 2011) i dwa na boisku CTP1 (2012 oraz 2013).



























































