02.06.2020
Dwudziestu piłkarzy Polonii ŚrodaDo 30 czerwca obowiązują kontrakty kilku piłkarzy z obecnego składu Polonii Środa. Ale to nie oznacza że w nowym sezonie w naszym zespole nie będzie miał kto grać. Aż dwudziestu piłkarzy którzy obecnie jest w kadrze Polonii Środa ma ważne z naszym klubem umowy i będzie do dyspozycji sztabu szkoleniowego.
Spośród tych dwudziestu graczy aż piętnastu już w minionym sezonie grało w naszym zespole i stanowiło o jego sile. Wśród najbardziej znanych nazwisk warto wymienić Jędrzeja Kujawę, Michała Górzyńskiego, Piotra Skrobosińskiego czy Kacpra Nowaka. Praktycznie na każdą pozycję w składzie Polonii Środa na nowy sezon znajdziemy wartościowych graczy.
Warto też dodać że zarząd naszego Klubu prowadzi rozmowy z pozostałymi graczami na temat ich ewentualnego pozostanie w Polonii. O wynikach tych rozmów będziemy informować na bieżąco. Nie można też wykluczyć że w szeregach Polonii pojawi się ktoś nowy. Ale o tym zdecydują letnie testy.
Kadra Polonii Środa:
Bramkarze: Sebastian Lorek, Mateusz Janczar, Miłosz Garstkiewicz, Łukasz Spychała
Obrońcy: Tomasz Ceglewski, Jacek Chraplak, Patryk Ostrowski, Filip Lesiński, Kacper Gołębiewski, Piotr Skrobosiński
Pomocnicy: Damian Słabikowski, Kacper Robaczyński, Jędrzej Kujawa, Bartosz Zgarda, Kacper Nowak, Krzysztof Kozłowski, Oskar Janoś, Patryk Miśkiewicz
Napastnicy: Jakub Draszczyk, Michał Górzyński
Najnowsze aktualności
-
07.05.2025
Festiwal strzelecki w Słupcy (2013)
Fenomenalną skutecznością w Słupcy popisała Polonia 2013, która wygrała aż 19:1 (8:1). Po sześć bramek rywalom zaaplikowali Jakub Przybyłek oraz Oliwier Wiczyński, dwie bramki zdobył Mikołaj Mielcarek, a po jednej strzelili Denys Bakulin, Kacper Woźniak, Sebastian Ciszewicz, Adrian Szkudlarek oraz Krystian Kasprzak. Polonia zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli, przegrywając dotąd tylko jeden mecz - z liderem rozgrywek Polonią 1912 Leszno.
-
07.05.2025
Zwycięstwo w Kłodawie (2012)
Polonia 2012 pozostaje w walce o zwycięstwo w rozgrywkach 1. ligi wojewódzkiej D1. W ostatnim meczu nasz zespół na wyjeździe pokonał Górnika Kłodawa 4:2 (3:1). Na listę strzelców wpisali się Jeremi Sójka - dwukrotnie, Marcin Bartkowiak oraz Kacper Leciej. Kolejnym rywalem Polonistów już w czwartek będzie Jarota Jarocin. Drugi zespół rywalizujący w 2. lidze okręgowej tym razem przegrał 0:7 (0:3) z Wartą II Śrem.
-
07.05.2025
Porażka w Komornikach (2011)
Dużych emocji dostarczył wyjazdowy mecz Polonii 2011 z Wielkopolską Komorniki. Nasz zespół od 25. minuty grał w osłabieniu po czerwonej kartce, która wzbudziła duże emocje na trybunach. Poloniści mimo ambitnej walki nie byli w stanie przeciwstawić się rywalom i ostatecznie przegrali 0:6 (0:3).
-
07.05.2025
Dwie porażki w lidze trampkarzy (Juniorki)
Zespół juniorek w ostatnich dniach rozegrał dwa mecze w ramach 2. ligi okręgowej trampkarzy C2. Nasze piłkarki po pełnych walki i ambicji spotkaniach przegrały 0:2 z Lechią Kostrzyn/Maratończykiem Brzeźno oraz 1:5 w juniorkami Warty Poznań. Bramkę dla Polonistek strzeliła Wiktoria Nowicka.
-
07.05.2025
Dwucyfrówka trampkarzy (2010)
Świetną formę utrzymuje Polonia 2010, która na własnym boisku pokonała Górnika Konin aż 10:0 (6:0). Doskonałą dyspozycją strzelecką popisał się Łukasz Miszkiewicz, pięciokrotnie pokonując golkipera gości. Po jednym trafieniu dołożyli Borys Kasprzak, Artsiom Kisliakou, Dawid Ebelewicz, Nikodem Odwrot oraz Kacper Pustkowiak. Poloniści dotąd nie przegrali żadnego meczu. Po sześciu zwycięstwach i jednym remisie nasz zespół prowadzi w tabeli 1. ligi wojewódzkiej z przewagą pięciu punktów nad drużyną GES Poznań.
Druga drużyna odniosła ważne zwycięstwo z Orkanem Chorzemin (2:1) po golach Aleksego Stratyńskiego i Filipa Maćkowiaka, zaś trzeci zespół przegrał 2:5 z Błękitnymi Owińska, a obie bramki dla Polonii strzelił Marcel Kaleta.
-
07.05.2025
Cenne zwycięstwo z Jarotą (2009)
Dobrą serię kontynuuje Polonia 2009, która po trzech meczach bez zwycięstwa na start rozgrywek właśnie odniosła czwarte zwycięstwo z rzędu i po siedmiu kolejkach zajmuje 3. miejsce w tabeli, mając na koncie 13 punktów. W minioną środę Poloniści wygrali 2:1 (1:0) po golach Michała Deręgowskiego oraz Franciszka Błaszyka.
-
07.05.2025
Domowe zwycięstwo z Calisią (2008)
Ważne zwycięstwo w trudnym spotkaniu z trzecią drużyną ligi - Calisią 14 Kalisz - odniosła Polonia 2008. Choć Poloniści stracili gola do szatni na 0:1 w ostatniej akcji pierwszej części gry to zdominowali przeciwnika w drugiej połowie i odwrócili losy meczu. Dwa gole na wagę trzech punktów zdobył grający z opaską kapitana Antoni Storozum. Polonia zajmuje drugie miejsce w tabeli ze stratą jednego punktu do Warty Poznań, która będzie kolejnym rywalem średzkiego zespołu.
-
06.05.2025
Transmisja z meczu pucharowego
Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania 1/2 finału Wielkopolskiego Pucharu Polski w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się na własnym boisku z innym trzecioligowcem Notecią Czarnków.
Transmisja oczywiście z komentarzem
Początek transmisji w środę 7 maja o godzinie 17:50
Realizacja transmisji:
PoloniaTV
Łukasz Szarzyński




























































