21.04.2014
Dwucyfrowe zwycięstwo rezerwW Wielką Sobotę Poloniści udali się do Działynia, gdzie dwucyfrowym zwycięstwem zakończył się sobotni mecz poznańskiej klasy A. Rezerwy średzkiej Polonii nie pozostawiły złudzeń kto był lepszy i rozgromiły zespół Orkana Działyń aż 10 : 0.
Już w 10 min. spotkania młodzi zawodnicy Polonii objęli prowadzenie po bramce Krystiana Olczyka a asystował mu Tomasz Kaźmierski . Kolejne dwie bramki również zdobył Krystian Olczyk który z zimną krwią wykorzystał swoje okazje strzeleckie.Tym samym nasz zawodnik skompletował klasycznego hattricka. Następną bramkę zdobył Grzegorz Filipiak który zdecydował się na strzał z dystansu a piłka powędrowała w samo okienko bramki gospodarzy . W końcówce pierwszej połowy bramkę dołożył jeszcze Maciej Polody po asyście Marcina Malusiaka Do przerwy więc Polonia prowadziła 5:0.
.Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie ,lecz na kolejną bramkę nasi zawodnicy musieli czekać do 66 min. wtedy z rzutu wolnego kapitalnie uderzył Grzegorz Filipiak i podwyższył wynik spotkania na 6:0. 2 minuty później Tomek Pawlicki strzelił swoją pierwszą bramkę w barwach Polonii .Polonia grała bardzo dobre zawody co zaowocowało kolejnymi bramkami najpierw z dystansu bramkarza Orkana pokonał Mateusz Stanisławski , potem Krystian Olczyk dołożył swoją 4 bramkę w spotkaniu. W końcówce spotkania wynik ustalił Przemysław Frąckowiak po asyście Grzegorza Filipiaka.
Kolejne spotkanie nasi zawodnicy zagrają w najbliższą niedzielę tj.2014-04-27 o godz.16 z Przemysławem Poznań .Spotkanie odbędzie się w na naszym stadionie.
Polonia II Środa wielkopolska wystąpiła w składzie :
Bartosz Kurasiak -Jakub Kurasiński,Arkadiusz Pawlak,Tomasz Kaźmierski (65-Kacper Wartecki),Przemysław Frąckowiak-Grzegorz Filipiak(C),Marcin Malusiak (55-Mateusz Stanisławski),Piotr Leporowski ,Adrian Olczyk,Krystian Olczyk-Maciej Polody (55-Tomasz Pawlicki)
Na ławce rezerwowych pozostał :
Przemysław Pietrzak
Najnowsze aktualności
-
28.03.2022
Wyjazdowa porażka z Mieszkiem (2009)
W sobotę ligowe rozgrywki zainaugurował zespół młodzików starszych meczem w Gnieźnie. Wyjazd nie był jednak udany, gdyż Polonia przegrała 1:4 (0:1) z miejscowym Mieszkiem. Jedynego gola dla Średzian strzelił Stanisław Wieliński.
-
28.03.2022
Ligowe porażki młodzików (2010)
W sobotnie południe zespół młodzików młodszych prowadzony przez Kamila Kudłę przegrał 0:3 (0:1) z Mieszkiem Gniezno w pierwszym meczu rundy wiosennej. W niedzielę natomiast drugi zespół pod okiem Łukasza Żeglenia przegrał 1:2 (1:0) z AKF Poznań w spotkaniu II ligi okręgowej.
-
28.03.2022
Udana inauguracja juniorów (2006)
W sobotę na boisku CTP 1 rozgrywki ligi wojewódzkiej zainaugurował zespół juniorów B2. Podopieczni trenerów Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka wygrali 2:1 (0:0) z SKS Poznańska 13 Poznań.
-
28.03.2022
Podział punktów w Zaniemyślu
W drugiej kolejce rundy rewanżowej rezerwy Polonii zmierzyły się na wyjeździe z liderem grupy – Kłosem Zaniemyśl. Już to zapowiadało mnóstwo emocji, a dodatkowego smaczku dodawał fakt, że w drużynie gospodarzy wystąpiło wielu byłych zawodników Polonii z bogatą III – ligową przeszłością.
-
28.03.2022
Wyniki ligowe akademii (26-27 marca)
W weekend 26-27 marca zespoły akademii Polonii Środa Wielkopolska brały udział w meczach ligowych i turniejach pod egidą Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. W ligach wojewódzkich Poloniści odnieści trzy zwycięstwa, raz padł remis, a dwukrotnie lepsi byli rywale.
-
28.03.2022
Skrzaty grały towarzysko (2014-2016)
W niedzielny poranek zespoły skrzatów rozegrały dwie wewnętrzne gry kontrolne na boisku Centrum Treningowego Polonii. Trenerzy motywowali zawodników do podejmowania jak największej liczby prób dryblingów. Młodzi piłkarze byli bardzo aktywni, strzelali mnóstwo bramek i czerpali ogromną radość z gry na świeżym powietrzu.
-
26.03.2022
Dwie bramki Giełdy
W sobotę 26 marca piłkarze Polonii Środa w ramach 21 kolejki III ligi podejmowali na własnym stadionie Bałtyk Koszalin.
-
25.03.2022
Plan gier akademii (25-27 marca)
Prezentujemy harmonogram gier zespołów akademii KS Polonia Środa Wielkopolska na weekend 25-27 marca 2022 roku. Zapraszamy wszystkich kibiców na trybuny do kibicowania młodym Polonistom.
























































