21.04.2014
Dwucyfrowe zwycięstwo rezerwW Wielką Sobotę Poloniści udali się do Działynia, gdzie dwucyfrowym zwycięstwem zakończył się sobotni mecz poznańskiej klasy A. Rezerwy średzkiej Polonii nie pozostawiły złudzeń kto był lepszy i rozgromiły zespół Orkana Działyń aż 10 : 0.
Już w 10 min. spotkania młodzi zawodnicy Polonii objęli prowadzenie po bramce Krystiana Olczyka a asystował mu Tomasz Kaźmierski . Kolejne dwie bramki również zdobył Krystian Olczyk który z zimną krwią wykorzystał swoje okazje strzeleckie.Tym samym nasz zawodnik skompletował klasycznego hattricka. Następną bramkę zdobył Grzegorz Filipiak który zdecydował się na strzał z dystansu a piłka powędrowała w samo okienko bramki gospodarzy . W końcówce pierwszej połowy bramkę dołożył jeszcze Maciej Polody po asyście Marcina Malusiaka Do przerwy więc Polonia prowadziła 5:0.
.Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie ,lecz na kolejną bramkę nasi zawodnicy musieli czekać do 66 min. wtedy z rzutu wolnego kapitalnie uderzył Grzegorz Filipiak i podwyższył wynik spotkania na 6:0. 2 minuty później Tomek Pawlicki strzelił swoją pierwszą bramkę w barwach Polonii .Polonia grała bardzo dobre zawody co zaowocowało kolejnymi bramkami najpierw z dystansu bramkarza Orkana pokonał Mateusz Stanisławski , potem Krystian Olczyk dołożył swoją 4 bramkę w spotkaniu. W końcówce spotkania wynik ustalił Przemysław Frąckowiak po asyście Grzegorza Filipiaka.
Kolejne spotkanie nasi zawodnicy zagrają w najbliższą niedzielę tj.2014-04-27 o godz.16 z Przemysławem Poznań .Spotkanie odbędzie się w na naszym stadionie.
Polonia II Środa wielkopolska wystąpiła w składzie :
Bartosz Kurasiak -Jakub Kurasiński,Arkadiusz Pawlak,Tomasz Kaźmierski (65-Kacper Wartecki),Przemysław Frąckowiak-Grzegorz Filipiak(C),Marcin Malusiak (55-Mateusz Stanisławski),Piotr Leporowski ,Adrian Olczyk,Krystian Olczyk-Maciej Polody (55-Tomasz Pawlicki)
Na ławce rezerwowych pozostał :
Przemysław Pietrzak
Najnowsze aktualności
-
05.04.2022
Nieudany występ w SBG Cup (2010)
Prowadzony przez trenera Kamila Kudłę zespół młodzików młodszych wziął udział w turnieju SBG Cup w Jarocinie. Młodzi Poloniści zajęli 17. miejsce wśród osiemnastu drużyn. Warto jednak zauważyć, iż turniej był bardzo silnie obsadzony.
-
05.04.2022
Emocjonujące mecze młodzików (2010)
Emocjonujące mecze mają za sobą zawodnicy zespołów młodzika młodszego. Polonia II pomimo gry w osłabieniu pokonała 3:2 Huragan Pobiedziska, choć do przerwy przegrywała 0:1. Gola na wagę trzech punktów zdobyła Alicja Bolewicz. Polonia III po bardzo ciekawym widowisku przegrała 4:5 ze Zjednoczonymi Września.
-
04.04.2022
Remis z Avią Kamionki
W niedzielę 04.04.2022 o godz. 14.00 na boisku w Środzie Wlkp. drużyna rezerw Polonii Środy rozegrała spotkanie w klasie okręgowej z zespołem Avia Kamionki. Mecz zakończył się remisem 1-1. Bramkę dla Polonii strzelił Mikołaj Łoniewski.
-
04.04.2022
Ważna wygrana z Poznańską 13 (2009)
Pierwszy zespół odniósł ważne zwycięstwo w domowym pojedynku z Poznańską 13 Poznań. Poloniści wygrali 3:1 (1:0), ale mecz do ostatnich minut trzymał w napięciu. Dwa gole dla Polonii strzelił Antoni Łukaszewski, a wynik ustalił Marcel Kuźniewski. Drugi zespół przegrał w Książu Wielkopolskim z Pogonią 2:5 (1:1).
-
04.04.2022
Hat trick Mikołaja Kowalskiego (2008)
Trampkarze młodsi Polonii odnieśli kolejne wysokie zwycięstwo. Tym razem na swoim boisku wygrali aż 6:1 z Ostrovią 1909. Doskonałą skutecznością popisał się Mikołaj Kowalski, którzy ustrzelił hat tricka. Po jednym trafieniu dołożyli Patryk Karczewski i Paweł Sarna, a ostatni gol to bramka samobójcza zawodnika gości. Drugi zespół przegrał 2:6 w wyjazdowym spotkaniu z Błękitnymi Owińska.
-
04.04.2022
Domowe zwycięstwo z Kaliszem (2007)
Po ciekawym spotkaniu trampkarze Polonii Środa Wielkopolska pokonali na własnym boisku KKS 1925 Kalisz 3:1 (2:0). Bramki dla Średzian strzelali Kuba Jankowski, Rafał Kapuściński oraz Oskar Popis.
-
04.04.2022
Wyrwany punkt juniorów (2006)
Cenny punkt zdobyli juniorzy młodsi z rocznika 2006 w pojedynku z Akademią Piłkarską Reissa. Od 4. minuty gospodarze prowadzili 1:0, ale walczący do końca Średzianie w doliczonym czasie gry wyrwali punkt dzięki bramce Jana Wójkiewicza.
-
04.04.2022
Porażka we Wrześni (2005)
Zespół juniorów młodszych z rocznika 2005 doznał porażki 0:4 (0:1) w wyjazdowym meczu I ligi wojewódzkiej z Victorią Września.






















































