OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

14.11.2022

Dwanaście goli z Trzynastką (2009)

W spotkaniu 13. kolejki 1. Ligi Okręgowej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała aż 12:0 z Poznańską 13 Poznań. Nasz zespół dominował od początku do końca spotkania. W drużynie zadebiutowała Amelia Guzenda, na co dzień występująca w roczniku młodszym - zaliczyła tego dnia dwie asysty.

Poloniści szybko rozpoczęli strzelanie w tym meczu i po dwunastu minutach prowadzili już 3:0. Wynik spotkania otworzył Antoni Staszak, który wykorzystał podanie Amelii Guzendy, Chwilę później dośrodkowanie Staszaka na gola zamienił Stanisław Korzeniewski, a chwilę później dołożył drugie trafienie. Czwarty gol był autorstwa Mikołaja Rauhuta, który przejął piłkę na połowie boiska i po rajdzie w swoim stylu wpakował piłkę do bramki. Świetnym trafieniem popisał się też Łukasz Miszkiewicz, który po podaniu Stanisława Solarskiego uderzył nie do obrony zewnętrzną częścią stopy. Wynik do przerwy z rzutu karnego ustalił Stanisław Wieliński.

Tuż po przerwie błysnął Kamil Jankowiak, pokonując bramkarza w 44. i 47. minucie, a asystowali mu Amelia Guzenda oraz Stanisław Korzeniewski. W 56. minucie swojego dołożył Eryk Popis, a dziesiątego gola z rzutu karnego podyktowanego po faulu na Miłoszu Gauzie zdobył Jakub Sawuć. Kuriozalny był jedenasty gol, bo po wysokim pressingu goście pogubili się, bramkarz próbował ograć Marcela Kuźniewskiego, ale nasz zawodnik trącił piłkę do bramki. Wynik spotkania ustalił Łukasz Miszkiewicz, który dobił piłkę po strzale Jakuba Sawucia.

W tym meczu zagrało dwoje zawodników na co dzień występujących w zespole młodzików starszych - Amelia Guzenda oraz Łukasz Miszkiewicz.


Polonia - trampkarz młodszy C2 I (2009)
I liga okręgowa C2 - grupa I
12 listopada 2022, godz. 10:00 - Środa Wielkopolska (Nowy Stadion CSiR)
Polonia Środa Wielkopolska 12:0 (6:0) Poznańska 13 Poznań
Antoni Staszak 4, Stanisław Korzeniewski 7, 12, Mikołaj Rauhut 25, Łukasz Miszkiewicz 29, 75, Stanisław Wieliński 39 (k), Kamil Jankowiak 44, 47, Eryk Popis 56, Jakub Sawuć 66 (k), Marcel Kuźniewski 74

Polonia: 1. Bartłomiej Wiczyński - 22. Stanisław Wieliński, 8. Jakub Sawuć, 62. Mikołaj Rauhut - 4. Kacper Kucharski, 77. Amelia Guzenda, 13. Marcel Kuźniewski, 19. Stanisław Korzeniewski - 3. Eryk Popis - 7. Antoni Staszak, 99. Kamil Jankowiak. Grali także: 12. Bartosz Kruk - 10. Jakub Janiszewski, 11. Stanisław Jaskólski, 14. Miłosz Gauza, 21. Dawid Gołębiak, 26. Stanisław Solarski, 70. Łukasz Miszkiewicz.
trenerzy: Marcin Parus oraz Miłosz Twardowski.


Tabela:

Link to tabeli i terminarza => https://wielkopolskizpn.pl/jesien-2022/#49948

I liga okręgowa C2 - grupa I (2009)
  Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1. Polonia Środa Wielkopolska 13 62:7 39
2. Avia Kamionki 13 44:26 27
3. Kotwica Kórnik 13 31:32 22
4. Piast Kobylnica 13 32:29 19
5. Poznańska 13 Poznań 13 43:58 15
6. Victoria Września 13 20:35 13
7. Warta Śrem 13 27:38 9
8. Błękitni Owińska 13 25:59 6

 

Najnowsze aktualności

  • 03.11.2023

    Akademia: Zapowiedź weekendu (4/5.11.2023)

    Tylko pięć meczów w weekend rozegrają zespoły akademii. W sobotę wyjazdowy mecz II ligi okręgowej z Zawiszą Dolsk rozegrają młodzicy młodsi Polonii (rocznik 2012). W niedzielę natomiast w Środzie zespół młodzików w I lidze wojewódzkiej podejmie KKS 1925 Kalisz. Juniorzy i trampkarze zagrają na wyjeździe.

  • 02.11.2023

    Czwarte miejsce w Łodzi (2015)

    W weekend grupa biała żaków starszych (rocznik 2015) udała się do Łodzi, aby wziąć udział w turnieju Hary Cup. Na naszych zawodników czekało wiele atrakcji! W piątek młodzi piłkarze obejrzeli mecz PKO Ekstraklasy ŁKS Łódź - Górnik Zabrze (0:5), a po sobotnich zmaganiach udali się do łódzkiego aquaparku Fala. Podczas turnieju nasi młodzi zawodnicy pokazali się z dobrej strony, zajmując ostatecznie czwarte miejsce.

  • 02.11.2023

    Dwa turnieje orlików (2014)

    W weekend zespół orlików młodszych (rocznik 2014) wziął udział w dwóch turniejach ligowych. W sobotę część zespołu udała się do Orzechowa, natomiast w niedzielę druga część grupy rozegrała mecze w Kamionkach.

  • 02.11.2023

    Turniej orlików w Miłosławiu (2013)

    Zespół orlików E1 Polonii Środa (rocznik 2013) rozegrał na boiskach trawiastych w Miłosławiu mecze w ramach turnieju ligowego Wielkopolskiego ZPN. Zawodnicy Polonii rywalizowali z zespołami Warty Śrem, UKS Śrem, Avii Kamionki oraz Orlika Miłosław. Piłkarze Polonii pokazali się z dobrej strony strzelając kilka ładnych bramek.

  • 31.10.2023

    Porażka z Jedynką (2013)

    W swoim przedostatnim jesiennym meczu I ligi okręgowej Polonia 2013 przegrała na boisku w Topoli 1:3 (0:2) z Jedynką Luboń. Jedynego gola dla naszej drużyny zdobył Jakub Przybyłek. Ostatni mecz Poloniści rozegrają 12 listopada na wyjeździe z Kotwicą Kórnik.

  • 31.10.2023

    Wysoka porażka w Lesznie (2012)

    Nie udał się sobotni wyjazd młodzików młodszych Polonii. Rocznik 2012 musiał uznać tego dnia wyższość zespołu Polonii 1912 Leszno. Gospodarze bardzo mocno weszli mecz i szybko prowadzili 3:0, a do końca spotkania powiększali swój dorobek bramkowy. Mecz zakończył się wynikiem 8:1, a jedyną bramkę dla Polonii strzelił Franciszek Ratajczak.

  • 31.10.2023

    Pokonali Lecha Poznań (2010)

    Kolejne świetne mecze trampkarzy młodszych! Pierwszy zespół wygrał na wyjeździe z Lechem Poznań 2011 4:2, a do przerwy prowadził już 4:0. Prawdziwym jokerem okazał się Jakub Przybylski, który po wejściu na boisko w ciągiu siedmiu minut ustrzelił hat trick! Poloniści zajmują drugie miejsce, mając tyle samo punktów co prowadząca Warta Poznań, a z przewagą aż 14 punktów nad trzecim Lechem!

    Drugi zespół w II lidze okręgowej zapewnił sobie zwycięstwo w rozgrywkach po tym jak wywalczył trzy punkty w starciu z Clescevią Kleszczewo. Na boisku w Zielnikach Poloniści wygrali 5:0, a szansę gry na dużym boisku dostało kilku chłopców z rocznika 2011.

  • 31.10.2023

    CLJ U-15: Nieskuteczni Poloniści (2009)

    W spotkaniu 11. kolejki Centralnej Ligi Juniorów do lat 15 zespół Polonii Środa Wielkopolska 2009 przegrał z Pogonią Szczecin 1:7, choć do przerwy goście strzelili tylko jedną bramkę. Nasz zespół stwarzał w tym meczu sporo sytuacji bramkowych, ale brakowało zimnej krwi w fazie finalizacji. Honorowego gola dla Polonistów zdobył Antoni Łukaszewski.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.