14.11.2022
Dwanaście goli z Trzynastką (2009)
W spotkaniu 13. kolejki 1. Ligi Okręgowej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała aż 12:0 z Poznańską 13 Poznań. Nasz zespół dominował od początku do końca spotkania. W drużynie zadebiutowała Amelia Guzenda, na co dzień występująca w roczniku młodszym - zaliczyła tego dnia dwie asysty.
Poloniści szybko rozpoczęli strzelanie w tym meczu i po dwunastu minutach prowadzili już 3:0. Wynik spotkania otworzył Antoni Staszak, który wykorzystał podanie Amelii Guzendy, Chwilę później dośrodkowanie Staszaka na gola zamienił Stanisław Korzeniewski, a chwilę później dołożył drugie trafienie. Czwarty gol był autorstwa Mikołaja Rauhuta, który przejął piłkę na połowie boiska i po rajdzie w swoim stylu wpakował piłkę do bramki. Świetnym trafieniem popisał się też Łukasz Miszkiewicz, który po podaniu Stanisława Solarskiego uderzył nie do obrony zewnętrzną częścią stopy. Wynik do przerwy z rzutu karnego ustalił Stanisław Wieliński.
Tuż po przerwie błysnął Kamil Jankowiak, pokonując bramkarza w 44. i 47. minucie, a asystowali mu Amelia Guzenda oraz Stanisław Korzeniewski. W 56. minucie swojego dołożył Eryk Popis, a dziesiątego gola z rzutu karnego podyktowanego po faulu na Miłoszu Gauzie zdobył Jakub Sawuć. Kuriozalny był jedenasty gol, bo po wysokim pressingu goście pogubili się, bramkarz próbował ograć Marcela Kuźniewskiego, ale nasz zawodnik trącił piłkę do bramki. Wynik spotkania ustalił Łukasz Miszkiewicz, który dobił piłkę po strzale Jakuba Sawucia.
W tym meczu zagrało dwoje zawodników na co dzień występujących w zespole młodzików starszych - Amelia Guzenda oraz Łukasz Miszkiewicz.
Polonia - trampkarz młodszy C2 I (2009)
I liga okręgowa C2 - grupa I
12 listopada 2022, godz. 10:00 - Środa Wielkopolska (Nowy Stadion CSiR)
Polonia Środa Wielkopolska 12:0 (6:0) Poznańska 13 Poznań
Antoni Staszak 4, Stanisław Korzeniewski 7, 12, Mikołaj Rauhut 25, Łukasz Miszkiewicz 29, 75, Stanisław Wieliński 39 (k), Kamil Jankowiak 44, 47, Eryk Popis 56, Jakub Sawuć 66 (k), Marcel Kuźniewski 74
Polonia: 1. Bartłomiej Wiczyński - 22. Stanisław Wieliński, 8. Jakub Sawuć, 62. Mikołaj Rauhut - 4. Kacper Kucharski, 77. Amelia Guzenda, 13. Marcel Kuźniewski, 19. Stanisław Korzeniewski - 3. Eryk Popis - 7. Antoni Staszak, 99. Kamil Jankowiak. Grali także: 12. Bartosz Kruk - 10. Jakub Janiszewski, 11. Stanisław Jaskólski, 14. Miłosz Gauza, 21. Dawid Gołębiak, 26. Stanisław Solarski, 70. Łukasz Miszkiewicz.
trenerzy: Marcin Parus oraz Miłosz Twardowski.
Tabela:
Link to tabeli i terminarza => https://wielkopolskizpn.pl/jesien-2022/#49948
| I liga okręgowa C2 - grupa I (2009) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Polonia Środa Wielkopolska | 13 | 62:7 | 39 |
| 2. | Avia Kamionki | 13 | 44:26 | 27 |
| 3. | Kotwica Kórnik | 13 | 31:32 | 22 |
| 4. | Piast Kobylnica | 13 | 32:29 | 19 |
| 5. | Poznańska 13 Poznań | 13 | 43:58 | 15 |
| 6. | Victoria Września | 13 | 20:35 | 13 |
| 7. | Warta Śrem | 13 | 27:38 | 9 |
| 8. | Błękitni Owińska | 13 | 25:59 | 6 |
Najnowsze aktualności
-
18.12.2023
Udany początek Halowego Pucharu Prezesa (2011)
W weekend zespół Polonii 2011 wziął udział w turnieju I rundy Halowego Pucharu Prezesa. Nasi zawodnicy rywalizowali w strefie konińskiej i nie zaznali goryczy porażki. Podopieczni Kamila Kudły i Kornela Ladrowskiego wygrali cztery mecze i raz bezbramkowo zremisowali. W kolejnym etapie nasz zespół zagra w grupie mistrzowskiej strefy konińskiej.
-
18.12.2023
Spotkanie Świąteczne Polonii Środa
W sobotę 16 grudnia w hali Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie Wielkopolskiej odbyło się Świąteczne spotkanie Klubu Sportowego Polonia Środa Wlkp. Impreza zgromadziła wszystkie sekcje klubu sportowego. Na hali pojawili się zawodniczki, zawodnicy, trenerzy, rodzice i zaproszeni goście.
-
18.12.2023
Wyróżnienia dla zawodników akademii
Podczas sobotniego spotkania świątecznego dla wszystkich sekcji sportowych KS Polonia wręczone zostały upominki dla wyróżnionych zawodników z zespołów naszej akademii. Nagrodzeni zostali młodzi piłkarze z najwyższą frekwencją oraz szczególnymi osiągnięciami. Poniżej przedstawiamy listę wyróżnionych zawodników.
-
13.12.2023
Poloniści zagrali w SBG Cup (2009)
Podczas gdy część zawodników Polonii 2009 rywalizowała w turnieju eliminacyjnym MMP U-15 w futsalu w Pile pozostali zawodnicy wzięli udział w turnieju SBG Cup w Jarocinie. Nasz zespół zajął w nim 13. miejsce.
-
12.12.2023
Zwycięski sparing z Wartą Poznań (2013)
W sobotę 9 grudnia zespół orlików starszych Polonii (rocznik 2013) udał się na poznański Golęcin, gdzie podejmowali mocnego rywala jakim jest Warta Poznań. Od początku spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie. Obydwie drużyny starały się utrzymywać przy piłce i tworzyć sobie sytuacje bramkowe. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonistów 5:4.
-
12.12.2023
Sparing żaków z UKS Śrem (2015)
W niedzielę 10 grudnia grupa biała rocznika 2015 udała się do Śremu by w hali sportowej rozegrać sparing z miejscowym UKS Śrem. Mecz kontrolny stał na wysokim poziomie i był wyrównany.
-
11.12.2023
Poloniści w III fazie eliminacji MMP w futsalu (2009)
W weekend Polonia Środa Wielkopolska 2009 wzięła udział w turnieju II fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostwa Polski U-15 w futsalu. Nasz zespół pewnie przebrnął kolejny etap, wygrywając w Pile dwa mecze i jeden remisując. W trzeciej fazie udział weźmie pięć drużyn, spośród których dwie awansują do turnieju finałowego.
-
11.12.2023
Polonistki z awansem w MMP w futsalu (Dziewczyny)
UKS Tęcza Sportis SISU Bydgoszcz oraz Polonia Środa Wielkopolska uzyskały awans do kolejnej fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 w futsalu kobiet. Zawodniczki z Bydgoszczy były bezkonkurencyjne w pewnie wygrały turniej rozgrywany w Środzie Wielkopolskiej, natomiast nasze zawodniczki wygrały decydujące starcie z AZS UAM Poznań.




























































