OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

08.08.2022

Dwa zwycięstwa rezerw

Pierwsze spotkanie z Orlikiem Miłosław odbyło się na boisku w Zielnikach. Mecz z Orlikiem Miłosław miał dać nam odpowiedź na pytanie, kto ostatecznie znajdzie się w kadrze drugiego zespołu na rundę jesienną sezonu 2022/2023. Spotkanie rozpoczęliśmy bardzo dobrze, ponieważ już w 8 minucie prowadziliśmy 2:0 po golach Marcina Kaczmarka i Kacpra Cyki. Do końca pierwszej połowy systematycznie wytracaliśmy tempo gry. Nasze akcje były coraz bardziej czytelne, a w obronie popełnialiśmy coraz więcej błędów. Wykorzystali to goście – w 25 minucie strzelili bramkę kontaktową, a w 43 minucie doprowadzili do wyrównania. Ostatnie słowo w tej części gry należało jednak do Polonii i po świetnym dograniu piłki z lewego skrzydła przez Marcela Stelmaszyka, zawodnik testowany strzelił gola na 3:2 dla nas.

Po przerwie sytuacja się odwróciła. To my systematycznie przejmowaliśmy kontrolę nad spotkaniem i w 15 minut zamknęliśmy mecz. Dwukrotnie do bramki Orlika trafiał Sławomir Budnik w 63 minucie i 70 minucie, a w 77 minucie wynik meczu ustalił Patryk Michałowski.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Browarny - Kania, Tomaszewski, Stelmaszyk, Pietrzak, Michałowski, Cyka, Włodarczak, Budnik, Szuchnik, Kaczmarek

Zagrali także: Naganowski, zawodnik testowany

W drugim spotkaniu które odbyło się na boisku stadionu lekkoatletycznego w Środzie Wlkp. poloniści podejmowali Szturm Junikowo. Ostatni sprawdzian naszego zespołu przed ligą wypadł całkiem nieźle. Polonia przez większość meczu prezentowała się bardzo dobrze i tylko przez krótkie momenty Szturm realnie zagrażał naszej bramce. Olek Kluczyński był bez wątpienia zawodnikiem tego meczu, ponieważ zdobył dla nas trzy bramki i na koniec dołożył asystę przy golu Oskara Janosia. Zarówno w 5 minucie jak i 20 minucie nasza drużyna dobrze założyła pressing na gościach z Poznania, a Olek zamykał akcje strzałem do pustej bramki. Szczególnej urody był drugi gol po uderzeniu z niemal połowy boiska. Na 3:0 strzela w 65 minucie ponownie Kluczyński. Najpierw dostaje podanie z prawego skrzydła i uderza w poprzeczkę, by za chwilę dobić swój strzał, czym powiększył nasze prowadzenie. Dwie minuty później, nasz brak agresji w odbiorze piłki wykorzystuje Szturm i strzela swoją jedyną bramkę w tym meczu. Mecz kończy się chwilę po tym, jak Kluczyński wykłada piłkę Oskarowi Janosiowi, który trafia do siatki gości na 4:1.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Rybarczyk - Michalak K. Lesiński, Kaźmierczak K., Rubach, Janoś, Kaźmierczak H., Stolecki, Łasocha, Kluczyński, Rosiak

Zagrali także: Szymczak, Michalak F., Matoszko, zawodnik testowany

Najnowsze galerie

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
BRĄZOWY PARTNERZY
SPONSORZY KOBIET
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.