OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

07.03.2019

Dwa zimowe transfery Polonii

Wielkimi krokami zbliża się start rundy wiosennej sezonu 2018/19. Dziś chwilę poświęcimy piłkarzom którzy zimą zasilili szeregi naszego zespołu i wiosną będą występować w Polonii Środa Wielkopolska.

Zimą nasza Polonia nie była szczególnie aktywna na rynku transferowym. Zarząd naszego Klubu skupił się na utrzymaniu obecnej kadry tak aby po odejściu Jakuba Apolinarskiego do Rakowa Częstochowa już nikt więcej nie opuścił Polonii. Co prawda kilku piłkarzy było testowanych w naszym zespole ale ostatecznie szansę występów wiosną w barwach Polonii otrzymało tylko dwóch z nich.

Na zasadzie transferu definitywnego do Polonii Środa dołączyli Bartosz Cyrak z Arki Gdynia oraz Kacper Nowak z Zagłębia Lubin. Obaj Ci piłkarze to młodzi gracze którzy przyszłość mają przed sobą, a obecne umiejętności już predysponują ich do gry na trzecioligowym poziomie.

Pierwszy z nich Bartosz Cyrak urodził się 16 lutego 2001 roku w Łodzi. Jest wychowankiem Lecha Poznań. Po za tym klubem reprezentował także barwy Warty Poznań oraz Arki Gdynia z której przyszedł właśnie do naszego Klubu. W minionej rundzie właśnie w barwach Arki Gdynia występował w Centralnej Lidze Juniorów gdzie zaliczył 12 spotkań. Do Polonii dołączył na zasadzie transferu definitywnego. Ciekawostką niech będzie fakt że tatą nowego gracza naszego klubu jest trener Jerzy Cyrak.

Z kolei Kacper Nowak urodził się 14 maja 2001 roku w Poznaniu. Jest wychowankiem Warty Poznań. Po za tym Klubem reprezentował także barwy Zagłębia Lubin z którego właśnie dołączył do Polonii. Kacper był także powoływany na zgrupowania Reprezentacji Polski U15 jednak nie było mu dane zadebiutować w oficjalnym meczu kadry. Także on przeszedł do naszego Klubu na zasadzie transferu definitywnego.

Obu graczy serdecznie witamy w naszym Klubie i życzymy im powodzenia.

Najnowsze aktualności

  • 10.01.2026

    Nowi już strzelają…

    Kończąc pierwszy tydzień zimowych przygotowań w sobotę 10 stycznia piłkarze Polonii Środa rozegrali grę wewnętrzną. Odbyła się ona na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Czerwonaku. 

  • 10.01.2026

    Kacper Źmudź wzmacnia Polonię Środa

    Nie zwalnia tempa zimowa ofensywa transferowa Polonii Środa. Lider rozgrywek trzecioligowych sięga po kolejnego dynamicznego skrzydłowego, a jest nim gracz z rocznika 2003 - Kacper Żmudź.

  • 10.01.2026

    Adam Iwiński zawodnikiem Polonii Środa

    Nowym zawodnikiem Polonii Środa Wielkopolska został skrzydłowy Adam Iwiński który zasila średzką ekipę na zasadzie wypożyczenia z drugoligowego Sokoła Kleczew.

  • 06.01.2026

    Futsal: Polonia U-15 nie awansowała do turnieju finałowego (2011)

    Polonia 2011 nie awansowała do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 w futsalu. Nasz zespół podczas turnieju rozgrywanego w Gliwicach wywalczył jeden punkt w meczu ze Śląskiem Wrocław, a następnie przegrał z Ruchem Chorzów oraz KT Gliwice.

  • 06.01.2026

    Futsal: Polonia U-19 awansowała do III fazy (2008/2009)

    Polonia 2008/2009 awansowała do III fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19 w futsalu! Nasz zespół, który rywalizował z rocznikiem 2007, po zdobyciu sześciu punktów zajął 2. miejsce i wywalczył awans do ostatniego trzeciego etapu eliminacji, który rozgrywany będzie 31 stycznia.

  • 22.12.2025

    Wesołych Świąt

    Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Polonia Środa Wielkopolska składa wszystkim

    najserdeczniejsze życzenia radości, spokoju i rodzinnego ciepła.

    Niech ten wyjątkowy czas przyniesie odpoczynek, uśmiech oraz chwile, które pozostaną w pamięci na długo.

    W Nowym Roku życzymy pomyślności, zdrowia oraz spełnienia zarówno sportowych, jak i osobistych marzeń.

    Niech nadchodzące miesiące będą pełne sukcesów, pięknych bramek, nowych wyzwań i nieustającej pasji do futbolu.

  • 20.12.2025

    Futsal: Polonia U-17 awansowała do III fazy (2009/2010)

    Polonia 2009/2010 po trzech emocjonujących i wyrównanych spotkaniach wygrała turniej II fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w futsalu. W hali Kobra Arena nasz zespół wygrywał kolejno z Rally Teamem Opole, Polonią 1912 Leszno oraz Dremanem Opole/Komprachcice! Ostatnia III faza eliminacja zaplanowana jest na weekend 17/18 stycznia 2026.

  • 20.12.2025

    Futsal: Polonia U-13 nie awansowała do turnieju finałowego (2013)

    Polonia 2013 nie awansowała do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-13 w futsalu. Nasz zespół dzielnie rywalizował przez trzy fazy, ale na ostatnim etapie lepsze okazały się zespoły SAF Szczecin 2014, Iskry Kochlice oraz APR Lampart Poznań.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.