20.01.2014
Dwa turnieje trampkarzyDrużyna trampkarzy w sobotę 18 stycznia i w niedzielę 19 stycznia wzięła udział w dwóch turniejach.
Chłopcy z rocznika 2000 w sobotę udali się do Poznania na zaproszenie Warty P-ń , aby tam zmierzyć się z czołowymi zespołami naszego Okręgu : Nielbą Wągrowiec, Kopernikiem Poznań, Wartą Śrem i dwoma zespołami gospodarzy turnieju .Grano systemem każdy z każdym po 16 minut. Poloniści w pierwszym meczu przegrali z Wartą Śrem 1 : 2 po bramce R. Szymczaka, następnie zremisowali 1 : 1 po golu P. Sokowicza z Kopernikiem, w trzecim swoim meczu ulegli Nielbie Wągrowiec 1 : 3 znowu po celnym uderzeniu P. Sokowicza, w kolejnym potyczce wyraźnie dali się ograć pierwszemu zespołowi Warty Poznań 1 : 5 – bramka K. Gołębiewskiego, by na koniec pokonać drugi zespół Warty 3:1 po bramkach F. Lesińskiego, W. Łuczaka i K. Gołębiewskiego. Tego dnia ich dyspozycja nie była najlepsza co przy silnej i wyrównanej stawce rywali pozwoliło im zająć dopiero 5 miejsce. Nasz klub reprezentowali :
Ł. Spychała, Sz. Glabus, F. Lesiński, P. Sokowicz, R. Szymczak, K. Gołębiewski, F. Radek, Ł. Buczma, A. Wojtysiak, W. Łuczak.
Końcowa klasyfikacja turnieju :
1.Warta I Poznań
2.Kopernik Poznan
3.Warta Śrem
4.Nielba Wągrowiec
5.Polonia Środa
6.Warta II Poznań
Dzień później chłopcy z rocz. 2001 wzięli udział w silnie obsadzonym turnieju w Gostyniu. Wszystkie drużyny podzielono na dwie grupy. Nasz zespół w grupie A zmierzył się z : pierwszą drużyną gospodarzy , Astrą Krotoszyn, UKS Śrem i Młodą Polonią Leszno. W grupie B zagrali : drugi zespół Kanii, KKS Kalisz, Lider Swarzędz, UKS AS Czempiń i KKS Lech Poznań.
Nasi piłkarze w grupie minimalnie ( 1 : 2 ) przegrali tylko z Kanią Gostyń – bramka B. Widery , po jednej z najładniejszych akcji turnieju. Zremisowali 1 : 1 po bramce B. Widery z UKS Śrem i dwa spotkania wygrali – z Astrą Krotoszyn 1:0 – bramka M. Wujka i Młodą Polonią Leszno 2:1 – po dwóch golach M. Wujka. Pozwoliło im to uplasować się na drugim miejscu w grupie- za Śremem i dało możliwość gry w półfinałach. Tam natrafiliśmy na faworyta turnieju – Lecha P-ń, który w swojej grupie zajął pierwsze miejsce i po ciekawym meczu ulegliśmy im 0: 2. Drugą parę półfinalistów utworzyli UKS Śrem i Lider Swarzędz. Z tej pary zwycięsko wyszedł UKS Śrem i to on w finale zagrał z Lechem. My w walce o trzecie miejsce spotkaliśmy się z Liderem. Nasi młodzi piłkarze stanęli na wysokości zadania i po ciężkim, emocjonującym meczu wygrali 2 : 1. Obie bramki dla nas zdobył M. Wujek, który w tym dniu był naszym najlepszym strzelcem.
W finale doszło do niespodzianki, ponieważ faworyzowany Lech uległ 1 : 3 UKS Śrem i zakończył turniej za plecami swoich rywali.
Końcowa klasyfikacja turnieju :
1.Uks Śrem
2. Lech Poznań
3. Polonia Środa
4. Lider Swarzędz
5. UKS AS Czempiń
6. KKS Kalisz
7. Młoda Polonia Leszno
8. Kania I Gostyń
9.Kania II Gostyń
10. Astra Krotoszyn
Polonię reprezentowali :
Ł. Spychała, W. Dominiczak, F. Radek, M. Wujek, B. Widera, J. Ratajczak, B. Świderski, M. Skibiński.
Nasi trampkarze mają zaplanowane w najbliższym czasie kolejne turnieje. Już 25 stycznia będą gościć u siebie drużyny , które awansowały do grupy mistrzowskiej ( początek turnieju o godz. 9.00 w hali Gimnazjum nr 1) a tydzień później udadzą się do Lubonia.
Najnowsze aktualności
-
10.10.2018
Polonia gromi Kłosa
W kolejnej rundzie okręgowego Pucharu Polski piłkarze Polonii Środa zmierzyli się na wyjeździe w Zaniemyślu z miejscowym Kłosem. Stawką tego spotkania był awans do 1/8 finału tych rozgrywek.
-
10.10.2018
Porażka z Przemysławem Poznań (2006)
W niedzielę 7 października spotkaniem z Przemysławem Poznań zawodnicy młodzika starszego występujący w III lidze okręgowej rozpoczęli rundę rewanżową w swojej grupie.
-
10.10.2018
Wygrana Warty Poznań w Środzie (2006)
W niedzielę 8 października na boisku treningowym w Środzie poloniści z rocznika 2006 podejmowali wicelidera tabeli – Wartę Poznań.
-
09.10.2018
Porażka w meczu na szczycie (2005)
W sobotę grupa zawodników z rocznika 2004, udała się do Popowa, gdzie swoje mecze rozgrywają Błękitni Wronki. Błękitni występują tylko w III lidze okręgowej, tylko, gdyż ich poziom piłkarski jest dużo wyższy co udowadniają w meczach.
-
09.10.2018
Rewital #GraZNami!
Gabinet Fizjoterapii Rewital naszym nowym Partnerem w sezonie 2018/2019!
-
09.10.2018
Punkty zostały w Kórniku (2009)
W niedzielę 7 października młodzi poloniści udali się mecz wyjazdowy do Kórnika, gdzie został rozegrany mecz z miejscową „Kotwicą”. Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o godzinie 14:00.
-
09.10.2018
Cenne zwycięstwo w Kamionkach
W sobotnie popołudnie rezerwy średzkiej Polonii udały się na swój kolejny mecz ligowy do Kamionek.
-
08.10.2018
Mecz na szycie orlików (2008)
W sobotnie popołudnie podopieczni trenera Kamila Kudła udali się na "mecz na szczycie" do Poznania z miejscowym Orlikiem.

























































